Dış mekan GFCI elektrik prizleri kapatılmalı mı?


9

Solda gördüğünüz normal (yani GFCI olmayan) elektrik prizinin dışındayım.

Suyu dışarıda tutacak güzel bir çift kapağa sahiptir.

GFCI

Bir GFCI çıkışı (resmin sağında) ile değiştirmek üzereyim. GFCI çıkışı, solda gördüğünüz prizi kabul etmeyecektir, çünkü merkezde vida için yer yoktur. Bu alan test / sıfırlama düğmeleri tarafından kullanılır.

Dış mekandaki bir GFCI çıkışını kapatmak için sıradan plastik kapağın (resmin sağ alt kısmı) takılmasında herhangi bir dezavantaj var mı? Dikeydir ve 3ft'lik bir kulübenin altındadır, bu yüzden biraz yağmurdan korunacaktır.

Yanıtlar:


2

Sorunun bahsedilmeyen bir kısmı, OP'nin iki uyumsuz elektrik sisteminin bileşenlerini birleştirmeye çalışmasıdır: daha yeni Decora sistemi ve yerini aldığı daha eski sistem (adını bilmiyorum ...)

Söz konusu Dekor çıkışı, GFC düğmeleri nedeniyle merkezi bir vida deliğinden yoksundur. Böyle bir merkezi delik herhangi bir Decors çıkışında bulunamadı. Sadece sistem tasarımının bir parçası değildir. Dekor kapak plakasını tutan vidalar, bileşeni elektrik kutusuna bağlayan tırnaklardaki merkezi deliklere takılır.

Orada olan kapak plakaları hava Decora tarzı; İşte bir örnek: resim açıklamasını buraya girin

Decors tarzı prizinizle bunlardan birini kullanın

Tabii ki, bu çözeltinin neme karşı dirençteki etkinliği hakkında başkaları tarafından ifade edilen endişeler hala geçerlidir ...


20

Neden böyle elektrikle oynuyorsun? Bunlardan birini kurun:

Kullanım için bağlıyken :

resim açıklamasını buraya girin

veya ıslak havalarda kapatılabileceği ve kullanılmayabileceği geçici kullanım için :

resim açıklamasını buraya girin


10
Ulusal Elektrik Yasası'na göre, açık ve hava şartlarına maruz kalan yerlerde ilk kapak gereklidir. İkincisi, dış mekanlarda, ancak üstü kapalı ve hava şartlarından korunan yerlerde kullanılabilir. Hiçbir durumda, sorunun basit ön yüzü açık havada kullanılamaz.
Tester101

@ Tester101 Sorulduğunda ana karışıklığım DJohnM (eski ve yeni kapak stilleri) tarafından ele alınan sorun oldu. Bu cevap zayıftır, çünkü tam yüz kapağının ne zaman zorunlu kılınacağını netleştirmez. Bu sadece yorumunuzda açık. Bu bir ölüm kalım meselesi olduğundan, ideal olarak bir referans sağlar ve iki (aksi halde dikey) meseleyi özetleyen ayrı kapsamlı bir cevap gönderirsiniz.
Calaf

5

Ana dezavantaj, basit kapsamınızın çoğu ülkede kodlama yapmamasıdır. Buna ek olarak, gfci çıkışları sıçramak için gerçekten tasarlanmamıştır, bu nedenle erken başarısız olursa şaşırmayın. (Çıkıntı dediğini biliyorum, ama yağmur şiddetli rüzgarla taşınabilir.)

10 dolar harcamak ve güzel bir kullanım kapak olsun. (Hava şartlarından da korurken bir şeyin takılı olmasını sağlayan tip. Büyük olanların görünümünü sevmiyorsanız akordeon var.)


4

Deneyimlerime göre, listelenen kapakların çoğu aslında su girişini önleyen berbat bir iş çıkarıyor . Bu yaygındır; elektrik işlerinde asıl uygulama, daha sonra yine de sızmaya devam eden listelenmiş ürünleri kullanmaktır. En iyi giriş ve suyun içine girmemesi gereken her şeye giren su, çok sayıda kesici ve GFCI gezisi vb.

"Listelenen bir üründen gerçek su sızdırmazlığının" kayıp bir sebep olduğunu düşünüyorum.

Kendimi yağmurdan uzak tutmak için küçük bir "telefon kulübesi" tarzı muhafaza inşa etmek için kuş yuvası katmanlı marangozluk becerilerini kullanıyorum. Ve bonus olarak, su geçirmez hale getirmek için sandal tekne yapımı becerileri: West System epoksi, iyi deniz astarı, silikonu yedeklemeyin, vb.

Bu, listelenen ürünlerin üstündedir; hala Kurallara uymak zorundasınız.


1
Evet, sorunun bir kısmı hermetik olarak mühürlenmiş olsa bile, içeride mükemmel bir şekilde kuru olması gerekiyor veya yoğunlaşma nedeniyle hala sıvı su ile dolabiliyorsunuz ... ama evet - bu kulağa hoş gelmiyor.
ThreePhaseEel

2

Dış mekan GFCI elektrik prizleri kapatılmalı mı? EVET

Uygun bir kapak alırsınız. Bunlar, prizi taktığınız Hava Koşullarına Dayanıklı Kutuya bağlı olarak mevcuttur ve birçok stilde gelir. Bu şey sizi elektrik çarpmasından korumak için tasarlanmıştır. Güvenlik özelliklerini neden yenmek istersiniz? Kapağın görünümünü sevmiyor musunuz?


1

Evet, kapsam dahilinde olmalıdır. Ancak, hattı besleyen devre kesiciyi kontrol etmek isteyebilirsiniz. Eski priz sadece normal bir soketse, hattın bir GFCI devre kesici üzerinde olması mümkündür. Bu durumda, eski prizi aynı tipte yeni bir prizle değiştirebilir ve eski kapağınızı yeniden kullanabilirsiniz. Bu durumda, GFCI koruması priz içi değil kesici tarafından uygulanacaktır.


Çok ilginç. Ana kartımda tüm kesiciler aynı görünüyor. Evin önüne ve arkasına giden ikisinde farklı bir şey yok. Bu GFCI'nın olmadığı anlamına mı geliyor?
Calaf

1
Kesiciler muhtemelen GFCI değildir. Bununla birlikte, evden çıkmadan hemen önce hattı kesmek ve içine bir GFCI içeren bir iç kutu monte etmek oldukça kolaydır, böylece tüm uzak devreyi korur.
Carl Witthoft

0

Evet, kapatılması gerektiğine inanıyorum, üzgünümden daha güvenli. Ayrıca kullanım sırasında kuru tutan kapakların üzerine de tavsiye ederim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.