Döşemeleri direk bodrumumdaki beton zemin üzerine yerleştirebilir miyim?


8

Bodrum katımızı yeniden yapıyoruz. Bazı alanlarda (banyo ve çamaşır odası) fayans bırakmayı planlıyorum. Bodrum kuru ve düzdür. Döşemeyi doğrudan bodrum katına yapıştırabilir miyim?


1
Ne tür fayans? Vinil, seramik vb.
TomG

Muhtemelen seramik (12x12 veya benzeri), yaya trafiğini alabilen ve sadece bir bodrum olduğu için çok pahalı olmayan bir şey.
Jon Raynor

1
Kışın zemini sıcak tutmak için bir yerden ısıtma sistemi kurmayı düşünebilirsiniz.
RSMoser

@RSMoser - İyi bir fikir, maliyetleri düşürmeye çalışmama rağmen. Süpürgelik ısıtma zaten ana odada (ki çocuk oyun odası olacak) yüklü, ama banyoda değil.
Jon Raynor

@JonRaynor: Banyomuzda küçük bir süpürgelik var ve her zaman kapıyı kapalı tutuyoruz. Eğer yerden ısıtma olabilir, olurdu.
Jake Berger

Yanıtlar:


6

Evet yapabilirsiniz - ve zemin biraz düzensiz olsa bile, thinset uygulamanız üst katmanı bile yapabilir ve güzel ve sağlam ve gerçek hale getirebilir.

İşte bir örnek - kendi bodrumum (benim tarafımdan yapılmadı - aslında benim tarafımdan kaldırılmak üzere - ama yine de ...) resim açıklamasını buraya girin


6

Ben neden görmüyorum.

Özellikle su dökülme riski yüksek olan bir banyo ve çamaşır odası yaptığınız için, döşeyeceğiniz yere su geçirmez hale getirmek için betonu sızdırmaz hale getirmeye değer.


4

Schluter Systems , beton ve karo arasında DITRA kullanılmasını önerir , ancak elbette DITRA satıyorlar, bu yüzden tarafsız değiller.


3

Evet, esnek ve iyi bağlanması için thinset'e (su yerine) bir değiştirici ekleyeceğim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.