Üzerine boyanacak alçıpanı nasıl hazırlayabilirim?


8

Odamı boyamak üzereyim. Alçıpan üzerinde bazı büyük yamalar var. Henüz o duvarı boyamaya başlamam. Başlamadan önce tavsiye almak istedim. Bu yamalar ile yapmam gereken bir şey var mı, böylece boyadan sonra görünmezler mi?

Özel olarak ilgilenmem gerekir mi?

Yanıtlar:


10

yama:

Daha küçük delikler eklerken 6 "diş çekme bıçağı yeterli olmalıdır. resim açıklamasını buraya girin

Bileşiği, tek bir ağır kat yerine birkaç hafif kat halinde uygulayın ve her kat arasında zımparalayın.

Yamayı ya 3M® İnce / Orta Büyük Alçıpan Zımpara Süngeri gibi bir zımpara bloğu kullanarak zımparalayabilirsiniz ,

resim açıklamasını buraya girin

veya hafif nemli bir bez kullanarak ıslak kum. Islak kumu tercih ederseniz, sonraki katı uygulamadan önce alanı kurumaya bırakın.

Daha büyük delikler için, bileşiği uygulamadan önce deliği sağlam bir şeyle doldurmanız gerekir (deliği çamurla doldurmaya çalışmayın). Delik doldurulduktan sonra, ilk kat için 6 "bantlama bıçağı ile başlayın. Ardından, 10" bantlama bıçağı kullanarak birkaç ince kat uygulayın

resim açıklamasını buraya girin

bileşiğin duvara karışması için yumuşatılması.

Alçıpan bileşiği ile çalışırken, doğrudan kovadan çalışmak yerine bir Şahin veya çamur tavası kullanmak iyi bir fikirdir. Bu, bileşikte az miktarda çöp ile karşılaşmamanızı ve kovadaki bileşiğin çalışırken çok fazla kurumamasını sağlar. Ayrıca düşen çamuru yakalamak için de iyidirler.

resim açıklamasını buraya girinresim açıklamasını buraya girin

Duvarın hazırlanması:

Toz ve kiri temizlemek için duvarı kuru bir bezle silin. Başbakan bütün gibi uygun bir astar ile duvar Glidden Tutucu .

resim açıklamasını buraya girin

Her yama yaptığınızda, tüm duvarı doldurmak iyi bir fikirdir. Sadece yamaları hazırlarsanız, işiniz bittiğinde yamaları görebilirsiniz.

Boyama:

İstediğiniz boyadan 2 kat uygulayın ve işiniz bitti.


Yamalar düzgün yapılmışsa (düzgün ve uygun şekilde karıştırılmışsa), astar ve iki kat boyadan sonra orada bir yama olduğunu asla bilemezsiniz.

NOT: Bu cevapta bahsedilen ürünler sadece örneğin, belirtilen ürünlerin özel olarak onaylanmasını veya kullanılmasını önermiyorum.


Mükemmel cevap. Soruyu sorduğuma sevindim. Yamalara Primer uygulamam gerektiğini bilmiyordum. Ne tür bir astar almam gerektiğini bilmediğim için lütfen tavsiye edebilir misiniz?
Asdfg

@Asdfg Glidden Gripper (cevapta belirtildiği gibi) kullandım ve herhangi bir şikayetim olmadı. Kilz da iyi bir astar yapıyor.
Tester101

5
Yama işleminin düzgün olup olmadığını görmek için hazırlandıktan sonra el feneri hilesini de deneyebilirsiniz. Işığı duvara paralel olarak duvara birkaç inç tutun. Yüzeydeki herhangi bir düzensizlik açık olacaktır. Resmi bitirmek ve çamuru mükemmel bir şekilde pürüzsüzleştirmediğinizi keşfetmekten daha kötü bir şey yoktur.
Doresoom

3

Geniş bir alçıpan bıçak alın ve birkaç ince kat doldurun. Aynı anda çok fazla şey koymaya çalışmayın. Sonra zımparalayın. Son olarak, alçıpan / duvar kaplaması için olduğunu söyleyen bir astar / mühürleyen uygulayın.


2

Kusurları beyaz bir duvarda görmek zor. Astara biraz renk katmanın, tüm duvarı boyamadan ÖNCE kusurları açık hale getirdiğini öğrendim, böylece boyayı bitirmeden önce yamalar. Astar için kullanacağım boyadan biraz ekliyorum.


1

Küçük çentikler ve delikler için önce hafif bir astar kat koyun, sonra tüm girintileri çok daha iyi göreceksiniz. Sonra işaretlerinizi doldurun.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.