Çocuğu duvar ısıtıcısından korumak


8

Açıldığında oldukça ısınan duvara monte edilmiş bir ısıtıcıya sahip bir daireye taşındım (aşağıya bakın). Ben zaten üniteye tırmanmayı seven meraklı bir 1 yaşındaki var (neyse ki değil iken). Hem üniteyi doğrudan çevreleyen bir şey koymak konusunda temkinliyim, hem ısıyı engelleyeceği hem de yangın tehlikesi olabileceği için.

Fotoğraf

Daha fazla sorun oluşturmadan, birimin çocuğumdan (ve tam tersi!) Nasıl düzgün bir şekilde korunacağına dair önerileri olan var mı? Kiralık bir daire olduğu için üniteyi kaldıramıyorum veya büyük inşaat yapamıyorum.


5
Sadece bir fikir: bu ısıtıcıyı kullanmamak ve evi ısıtmak için başka bir yöntem kullanmak bir seçenek olabilir mi? Bu bir çit veya kapıdan daha az yer kaplayabilir. Ama bilmiyorum (sadece beyin fırtınası).
Cerberus

2
Çocuk açıkken ısıtıcıya tırmanırsa ne olur? Yanacaklar ve bir daha yapmamayı öğrenecekler mi?
user253751

@ Cererus en iyi seçenek olabilir.
magicker72

1
@immibis Olabilecek şey, çocuğun hastanede günler veya haftalar geçirecek kadar ciddi şekilde yanmasıdır. Bu tür ısıtıcılar, yanıcı malzeme çok yakın bırakılırsa yangına neden olacak kadar ısınır ve dikkatsizseniz ve onlara karşı düşerseniz oldukça ciddi yanıklar. Isıtıcı havalandırma olarak düşünmeyin, duvarınızdaki dev bir ocak veya fırın rafı olarak düşünün. OP, çocuklarını uzak tutmak istemesinde tamamen haklıdır.
Cascabel

1
@immibis Evet, çünkü fırın 1 yaşında bir çocuğun açamayacağı bir kapıya sahip (ısıtıcı kapalı bir fırın rafı değil, açık bir fırın rafı gibi ) ve soba tezgahın üzerinde, 1 yaşındaki bir çocuğun t olsun ve her ikisi de bir ısıtıcı gibi bütün gün değil, sadece pişirme sırasında periyodik olarak açıktır.
Cascabel

Yanıtlar:


12

Dışarıya bir çeşit duvar / çit koyardım. Bir kapı sisteminin iki veya üç segmentini şu şekilde kullanabilirsiniz :

Regalo 4'ü 1 Arada Yapılandırılabilir Metal Oyun Alanı

Ya da daha fazla DIY çözümü için, kauçuk ayaklı bir kontrplak taban üzerine bir çit inşa edebilirsiniz.

Erişimi engellemek için ağır mobilyalar kullanmanızı tavsiye etmem, çünkü (1) ısı sirkülasyonunu engelleyecek ve (2) çocuğunuzun üzerine çıkması durumunda, daha az kaçabilecektir.


Bir Skinner Kutusu söz konusu değil mi?
Carl Witthoft

Teşekkürler! Bu işe yarar, ama ne yazık ki odadan tüm alanı kesecekti!
magicker72

Bu kapılardan bazıları için, ihtiyacınız olan uzunluğu monte edebilirsiniz - tüm segmentleri kullanmak zorunda değilsiniz. Böylece 2-3 segment kullanabilir ve ısıtıcı etrafında sadece bir veya iki ayak kesen bir çit oluşturabilirsiniz.
Shimon Rura

5

Duvara taktığınız bir çit bariyeri ile çevreleyebilir, koruyucu bir alan sağlamak için ısıtıcıyı her iki tarafındaki duvarlara açabilir ve ısıtabilirsiniz. - bir ısıtıcı üreticisi ön tarafta 3 feet ve ısıtıcının yanlarına 12 inç öneriyor ):

Basit plastik çitlerden çeşitli tarzlarda mevcutturlar :

resim açıklamasını buraya girin

Daha ayrıntılı ve çekici engeller için :

resim açıklamasını buraya girin


3
Isıtıcıyı çevreleyen bir şey için plastikten kaçınırdım. Yangın tehlikesi olmayacak kadar uzakta olsa bile, yüksek sıcaklıklara sürekli maruz kalmak plastiğe zarar verebilir.
Mark

@ Mark - orada çoğu çit mobilya bu ısıtıcılardan uzak tutmak daha uzak olan ısıtıcı kolayca 3 metre veya daha fazla olabilir yeterince çit var. Eski evimdeki benzer ısıtıcı gibi ise, 2 metrelik açıklık bile önemli ısıtmayı önlemek için yeterli boşluktur. Cevabıma boşluk ekleyeceğim.
Johnny

Şu cam harika! Ama bunu biliyorum benim :-) köpekler ya da atlamak veya orada oturup sızlanışı durmaksızın olur
Carl Witthöft

Teşekkürler! Bu işe yarar, ama ne yazık ki odadan tüm alanı kesecekti!
magicker72

5

Çocuğun hareket edemeyeceği veya devrilemeyeceği bir çözüm bulmak için gerginlik direği oda bölücüsünü arayın veya satın alın .

Bunu kendiniz yapmak istiyorsanız, önce küçük bir dikdörtgene dört gerginlik direği monte edebilir ve daha sonra kutu şeklinde bir bariyer yapmak için plastik veya metal ekranın üç bölümünü vidalayabilir veya kelepçeleyebilirsiniz. Tüm vidalarınız veya diğer bağlantı elemanlarınız direklere girer ve duvarlara hiçbir şey girmez.

Isıtıcının etrafına dört gerilim direği monte edilmiştir.

dört gerilim direkleri

Germe direklerine vidalanmış üç delinmiş metal ekran.

resim açıklamasını buraya girin

Görünümü iyileştirmek için vidaların üzerine trim parçaları ekleyin.

Bu, siz veya en küçük çocuğunuz taşınana kadar yerinde kalabilir.


İllüstrasyonunuzda üniteye oldukça yakın kutuplar var. Metal ekranlar da ısınmaz mı?
magicker72

Duvar ısıtıcısı radyant yerine konvektiftir. Isıtıcının altına yakın hava girişi, ekranları ısıtıcıdan daha soğuk tutacaktır. - Isıtıcınız ve ikliminiz için rahat mesafeleri belirlemek için bağımsız oyun parkı segmentlerini denemelisiniz. - Daha sonra sonuçlarınızı buraya göndermelisiniz.
AI Breveleri
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.