Bu bodrum katını seviyelemenin en iyi yolu nedir?


7

Hedef: 1905 Seattle evimizdeki bodrum kat levhasını laminat parke döşeyebilirim.

Mevcut kat:

 • 21 'x 25'
 • güçlendirilmemiş fare plakası
 • kalınlığı, janttaki ~ 2 "den, 3/4" ye kadar, drenajın yakınında
 • yükseklik, jantın çevresindeki en yüksek noktalardan, hizmet dışı drenaja yakın en düşük noktaya kadar olan 2 1/2 "arasında değişir
 • sıçan levha, pürüzsüz ve kaba pours patchwork olduğunu
 • levye ile yere çarptığım zaman, kısmen kazdığım dikdörtgen 5sq alanı dışında, katı görünüyor (resme bakınız). Drenaj siperinin altında (şimdi kullanılmamış) bulundu.
 • Yakın destek direğinin dibindeki koyu renkli yama, çıkardığımız bir baca tabanındaki tuğlalardır.
 • Bodrumun etrafına kurulan iç Fransız kanallarımız vardı. (hiç durgun su göremedik ve fransız kanalizasyonlar kurulduğundan beri bir nemli su bile yakalamadık).

Kısıtlamalar

 • temel duvarlarında altlık yok
 • temel duvarlarının alt kısmı mevcut plakanın tabanında (yani, tabakanın üst kısmının altında 2-3 ")
 • İdeal yepyeni bir 4 "inşaat demiri takviyeli döşeme, ancak tavan yüksekliği kaybını göze alamaz ve döşemenin temel duvarların tabanından daha düşük bir seviyeye gelmesine izin veremez ... Ve yeni bir ürün dökmek isteyen bir müteahhit bulamıyorum güçlendirilmiş 2 1/2 "levha.
 • gün boyunca bodrum katında sıcaklık 60-65 derecedir.

Mevcut plan

 1. Boy farkını 1/4 "inç'e indirmek için agrega ile portland çimentosu kullanın.
 2. Nihai 1/4 "bitirmek için kendinden tesviye çimentosu kullanın

Sorular

 1. Bu iyi bir plan mı yoksa alternatifler mi düşünmeliyiz?
 2. Yeni çimento dökmesini mevcut zemine nasıl bağlarım? Temizler miyim, eğer öyleyse nasıl? Yeni döküntüyi eskiye bağlamak için tutturucu görevi görmek için mekanik tutturucular (örneğin çimento vidaları) ekleyebilir miyim?
 3. Çimento dökümü ~ 2 "derinliğe kadar olacak ancak jantın yakınında hiçbir şeye yol açmayacağı göz önüne alındığında, agrega kullanmalı mıyım, eğer öyleyse ne büyüklükte mi yoksa iki adımda mı yapmalıyım? janta daha yakın alanlar.
 4. Son 1/4 "seviyesini yükseltmek için yeni çimento dökülme (ler) inin üstüne gitmek için hangi otomatik seviyelendirmeli bileşiği önerirsiniz?
 5. Dökülenlerin herhangi birine bir çeşit sızdırmazlık maddesi (nem) uygulamalı mıyız? (mevcut zemin, yeni çimento dökümü, nihai kendiliğinden seviye dökmesi)?

görüntü tanımını buraya girin


1
İçine sıvı alçı alttan yapılma bir ürünün pompalanmasına bakardım.
isherwood

1
Çok ince bir yağsızlığı (yumuşatma için) ve daha sonra mantar karosu gibi esnek bir şey düşündünüz mü? Bağırsaklarım, sadece laminat yüzünden bir ton iş planladığınızı söylüyor. (Bağırsaklarım da, aşağıda gerçekten kaliteli bir yer istiyorsanız, bunu doğru yapmanız ve büyük zaman kazmanız gerektiğini söylüyor, ancak bu Q'nun kapsamı dışındadır.)
Aloysius Defenestrate

Sorularınızı sorma şeklinizi seviyorum. Keşke buradaki herkes aynı saygıyı gösterdi ve soruları doğru bir şekilde formüle etmek için zaman aldı!
Levi

Yanıtlar:


2

Ailem yeniden şekillendi ve eski ve yeni çimento katmanlarıyla ilgilendi. Eğitimli, ancak profesyonel olmayan tecrübemize dayanarak aşağıdaki planı öneriyorum.

Eski Çimento Döşeme Tesviye

Hazırlık

Zemini durulamak güvenliyse, zemini çimento temizleyici ile yıkamalısınız (özel bir fırça gerektiren bir asit). Bu, yapışkanın daha az yapışkan ve aşınmış yüzeyini temizleyecektir, ancak bu isteğe bağlıdır, çünkü bu sorunu düzeltmenin daha iyi bir yolu vardır.

Alternatif olarak, özel beton taşlama kullanabilirsiniz. Amaç, iç çimentoya maruz kalmanın yanı sıra yüksekleri çıkarmaktır. Bu çok dağınıktır ve temizliğiniz hakkında titiz olmak zorundasınız.

Sızdırmazlık

Daha sonra, eğer nem hiç problem olmuşsa veya problem olacaksa, Puget Sound alanının% 90'ında yaygın olan ciddi bir riskiniz var: küf. Küf, yavaş yavaş ve görünmez bir şekilde evinizin malzemeleriyle büyüyebilir ve yavaş yavaş evi zehirleyebilir. Üniversite çalışmaları, ABD'nin daha az nemli olduğu bölgelerde evlerin% 50'sinin bu şekilde küflenerek zehirlendiğini buldu. Birincil çözüm, evin tasarımında kalıbın neme erişmesini engellemektir.

Temel duvarlarını yeniden inşa edemediğiniz için, tüm ahşap dokunuşlu çimento kirişlerinin (ve duvar dokunuşlu çimento) tabanını bir kalıp öldürme maddesi ve ahşap sertleştirici ile ve ardından RedGard gibi bir sıvı nem bariyeri ile işlemenizi öneririm. . Bu, nemin çimentodan yayılmasını yavaşlatmalı veya önlemelidir. Bunu karşılayabiliyorsanız, nem bariyerini zeminin kenarlarına ve zeminin dış duvarlarından (görünmez nemin en muhtemel olduğu yerlerde) mümkün olduğunca zemine uygulamalısınız.

Tesviye

Önce son iki adımı yapmak önemlidir, çünkü RedGard çimentoya iyi yapışma özelliğine sahiptir, ancak çok iyi yapışma özelliğine sahip değildir, bu nedenle, çimento seviyelendirme yapılırken yüzeye yakın olsaydı, en ince çimento alanları kırılma eğilimi gösterirdi ve kenarlarından biraz soyulabilir. Bu, son döşemenin döşenmesine yardımcı olmaz.

Şimdi, planın zemini tesviye etmek için harika görünüyor. Temel altındaki zemin% 98 + doluysa ve iyi drenaja sahipse, o zaman daha kalın (4,5 inç veya daha fazla) daha iyi olsanız bile, temelde yıllarca çökme olduğunu fark etmemeniz gerekir. Zemine güç katmak istiyorsanız, ilk çimento tabakasını döşemeden hemen önce, tercihen galvanizli ince ve düz bir 'tavuk çit' benzeri tel tabakası döşenebilir. Bu, bu çimento tabakasının alt tarafındaki çatlama ve ufalanmayı önleyecek ve ince bir zeminin kalın bir zemine benzer şekilde sağlam olmasına yardımcı olacaktır.

Bu noktaları düşündüğünüzde, devam edin ve uygun çimento / beton kullanarak daha sonra çimentoyu tesviye ederek zemini önerdiğiniz gibi çimento ile doldurun.

notlar

Isherwood'un sıvı alçı fikrinin harika olduğuna dikkat edin . Sadece mevcut kattaki delikleri yamalamayı unutmayın ve döşemeden önce nem bariyeri uygulayın. Döşemeden sonra, alçıyı ılık havalarda kurumaya ve döşemeyi döşemeden önce kurumaya yardımcı olur. Alçı, bir malzemenin olabileceği kadar nemi emmek konusunda da kötüdür.

Ayrıca, yüksek hacimli Ç kullanmak çok iyi bir fikir olduğuna dikkat edin 3 kat katmanlarını uygularken tekme alacak Hazırlama ve küf sporlarının miktarını azaltmak amacıyla Sızdırmazlık arasında birkaç gün boyunca jeneratör durmadan ve duvar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.