AA pilli duvarla çalışan yer tutucu var mı?


8

Mobiliteye ihtiyacım yok ve şarj edilebilir AA pillerin pahalı olduğunu ve çok fazla uğraştığını düşünüyorum.

Normalde 2 adet AA pil ile çalışan cihazımı duvardan beslemenin bir yolu var mı?

3V güç adaptörü satın almayı ve kablolarını doğru yerlerde metal konektörlerle AA şekilli plastik kasaya bağlamayı düşünüyordum. Ancak, önceden monte edilmiş bu tür bir cihazı satın alabilseydim daha iyi olurdu.


Güç adaptörlerinin 7/24 çalışması nedeniyle biraz güç kaybettiği konusunda uyarılmalıdır. Normal pillerinizin ömrüne bağlı olarak, adaptörü çalıştırmak daha pahalı olabilir. Örneğin, yılda 1 set veya 2 (uzaktan kumandalarda veya duvar saatlerinde olduğu gibi) kullanırsanız, piller şebeke gücünden daha ucuz olabilir.
Agent_L

Yanıtlar:


16

Akü Gidericiler

Gerçekten , öngördüğünüz işlevi yerine getiren hazır ürünler (pil gidericiler olarak adlandırılır) vardır.

resim açıklamasını buraya girin

"Aktif hücre", harici bir kaynaktan pil tutucuya 3VDC enjekte eden tellere sahiptir. "Kukla hücre" sadece uçtan uca bir teli olan plastik bir bloktur. (Resimdeki tip cihazı kullanırken, duvara monte edilen cihazınızın pil yuvasından dahili devreye doğru sadece iki tel olduğundan emin olmanız gerekir).

Cihazın pil kapağı yerinde olmadan çalıştırılması mümkün değilse, kurulum için cihazın pil kapağında bazı değişiklikler yapılması gerekecektir.

resim açıklamasını buraya girin

Bütün kiti de içerir duvar siğil bir AC adaptörü:

resim açıklamasını buraya girin

DIY Eliminator

"AA Battery Eliminator" aramasını başlatırsanız, bu birimlerin orta derecede pahalı olduğunu çabucak göreceksiniz. Buna dayanarak kendinizinkini oluşturmanız teşvik edilebilir. Sahte hücreler, uzunluğu kesilmiş uygun çaplı ahşap dübel malzemesi kullanılarak yapılabilir. Bazen uç kapakları tipik ölü AA karbon çinko pillerden alınabilir, çünkü bu uç kapakları genellikle hücreden çıkarılabilir ve daha sonra dübelin uçlarına yapıştırılabilir. Dübelin uç ucundan sonuna ve bir tarafından merkeze açılan bir delik telleri alabilir.

resim açıklamasını buraya girin

Bazı durumlarda, kukla hücreler yerine timsah klipsleri kullanılabilir:

resim açıklamasını buraya girin

Şarj Edilebilir AA Hücreleri

Birkaç set şarj edilebilir AA hücresine ve ayrı bir duvar / USB güç şarj cihazına yatırım yapmanın başka bir seçenek olabileceğini unutmayın. Bu tür bir çözümün maliyeti, pil gidericiye benzer olabilir.

resim açıklamasını buraya girin

Birçok düşük maliyetli yeniden şarj cihazının çöp olduğunu ve şarj edilebilir hücrelerinizi yok etmek için hücrelerin gerçek kullanımından daha fazlasını yapacağını unutmayın. Orada dikkate bazı iyi pil şarj cihazları değerinde Lacrosse bu birim olarak böyle. Lacrosse BC-700 modeline sahibim ve mükemmel bir ürün olduğunu bildirebilirim.

resim açıklamasını buraya girin

AA Cells In Bulk Satın Alın

En basit çözüm AA alkalin pilleri toplu olarak satın almak olacaktır. Biraz araştırma ile, ücretsiz gönderim ve hücre başına bir doların biraz üzerinde fiyatları içeren toplu satın alma seçenekleri bulabilirsiniz.

resim açıklamasını buraya girin


Toplu AA pil satın alırken dikkatli olun. Çok kalitesiz. Örneğin, 50 veya 10'luk bir pakette hiç çalışmıyor. ve genellikle onları çok az şarj ettirmek. Bununla birlikte, düşük güçteki ürünler için özellikle de değer olabilir
Lyndon White

1
Düşük kaliteli marka pil satın alırken benim deneyimim olmadı. Örneğin, büyük kutu mağazasına gidip 40 hücre AA paketi satın alırsanız veya fiyat farkı hariç 10 AA 4 kart satın alırsanız çok az fark yaratır. Öte yandan, daha önce hiç duymadığınız marka isimleri ile yapabileceğiniz en ucuz pilleri arayan eBay'e giderseniz sorun arıyordunuz. Sorun olabilecek bir şey raf ömrüdür, bu nedenle makul bir sürede kullanabileceğinizden daha fazla pil almamaya dikkat edin.
Michael Karas

1
Aslında markalı piller için toplu paketler görmedim. Sadece daha önce hiç görmediğim markaları olanları indirim mağazalarında görüyorum - bu bahsettiğim şeydi. En azından benim bölgemde, tanınmış markalar (neredeyse) asla 16'dan daha büyük paketler halinde gelmezler (genellikle 50'nin tanınmış markalı paketlerinden daha ucuz olan 50'nin indirimli mağaza paketleri). Sanırım gerçekten bahsettiğiniz bu "büyük kutu dükkanları" yok.
Lyndon White

1
@Oxinabox - Seni müsaitlik durumu hakkında duyuyorum. Buradaki bir "büyük kutu" mağazasına Home Depot denir. 36 AA hücreli bir Energizer adı marka paketi gösteriyorlar. Buraya bakın -> homedepot.com/p/…
Michael Karas

@Oxinabox: Amazon İngiltere, 14 sayımla 50 adet AA Duracell paketi satıyor. Amazon Prime için ücretsiz teslimat ile bu ~ 29p / hücre. Amazon prime'da değilseniz, teslimat 4.75 £ ekler ve ~ 38p / hücre yapar.
TJ Crowder

1

Duvarda onlarca fiş var 3 volt DC güç kaynakları çevrimiçi kullanılabilir. İşte birçoğu 3.00 $ 'dan başlayan bir Amazon sayfasına bağlantı

www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_8_6?url=search-alias%3Daps&field-keywords=3+volt+power+supply&sprefix=3+volt%2Caps%2C164

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.