Tuvaleti yıkamak için neden kolu tutmam gerekiyor?


11

Tuvaleti tamamen yıkamak için kolu tutmam gerekiyor. İçine bir göz attım ve zincir veya sineklik ile ilgili bir şey olup olmadığını merak ediyorum. Kulp basılı tutulmadıkça sineklik kalmaz.

Bu mantıklı mı? Yeni bir sinyale ihtiyacım var gibi görünüyor mu yoksa tamamen başka bir şey olabilir mi?

Yanıtlar:


6

Önce zinciri kısaltmayı deneyin, zincir kanadı kırılma noktasından (kendi kendine açık kaldığı nokta) geçmiyor gibi görünüyor.

Bu işe yaramazsa, kanadı değiştirmeyi deneyebilirsiniz.


3

Test edicinin cevabı daha olasıdır, ancak akılda tutulması gereken başka bir şey var.

Daha yeni kanatçıklar, daha hızlı veya daha yavaş yıkama için çevirebileceğiniz bir ayarlamaya sahiptir. Bu, hava deliğini düz yukarı (daha hızlı yıkama) ile yan (daha yavaş yıkama) arasında hizalar. Hava delikten dışarı çıkar ve kapanacak kadar ağır olana kadar su dibe emilir.

Şimdi, bu tasarımlardan birine sahipseniz, onu uygun ayara çevirmeniz gerekebilir (genellikle üzerinde bazı rakamlar vardır ve büktüğünüzde farklı bir tıklama hissedebilirsiniz). Ama aynı zamanda tahliye deliğinde sıkışmış bazı döküntülerin suyun kanatçıkta kalmasına neden olduğunu görebiliyorum, böylece asla hava dolu olmayacak şekilde sıfırlanıyor. Durum buysa, tabanı temizleyin veya Test Cihazının dediği gibi değiştirin.


2

Kolu tutmadıkça sinek çok hızlı düşüyordu. Sineklik tarafındaki deliği deniz bandıyla durdurduk. Kanatçık şimdi yavaşlar ve tuvalet harika bir şekilde yıkanır. Ayrıca zincirleri, vb kısalma denedik ve başka bir şey çalıştı.


0

Drenajın karşısındaki su jeti deliğini temizleyin (bir askı kullandım). Birkaç yıl sonra birikir, tanka akışı kısıtlar


0

Kanatçıyı yukarı çeken metal bir kol varsa, zincir kanadı yukarı doğru (taşma borusuna doğru) ve yukarı doğru çekecek şekilde bükün. Zincir uzunluğunun doğru olması için kolu yukarı veya aşağı doğru da bükebilirsiniz. Kolu doğru konuma bükerek iki tuvaleti bu problemle düzelttim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.