Merdivende ne aramalıyım?


8

Ben yeni bir ev sahibiyim ve oluklarımı temizleyebilmem için bir merdiven satın almak istiyorum. Geniş bir fiyat aralığı ve birçok farklı özellik var gibi görünüyor.

Merdivende ne aramalıyım? (Veya özel bir öneriniz var mı?)

EDIT: Eğer yardımcı olursa, çatım yerden 13 feet ve çatı yaklaşık 30 derece açılı görünüyor.

Yanıtlar:


6

Düşük bir çatı hattıyla, çok konumlu bir merdiven öneriyorum çünkü basamaklı merdiven veya uzatma merdiveni olarak kullanılabilir, bu da muhtemelen üzerinde çalışacağınız birçok proje için yararlıdır. yakın gelecekte: çatıya çıkmak, duvarlara yüksek boyamak, çatı katına çıkmak, vb. Çatı hattınız bundan çok daha yüksek olsaydı, özel bir uzatma merdiveni ile giderdim.

Bir uzatma merdiveni olarak kullanıldığında sabitleyici çubukların takılmasına izin veren bir tane arayın (eğer benim gibi iseniz, tarafa ihtiyacınızdan biraz daha fazla ulaşmak için bir cazibe vardır).

Merdivenler bir dizi ağırlık derecesine sahiptir, bu nedenle kilonuz için çalışacak bir tane aldığınızdan emin olun ve taşıyabileceğiniz aletlerin ve / veya malzemelerin ağırlığı için bir kenar boşluğu bırakın.


Tamam. Bu sayfadaki "MT-22" faturaya uygun olabilir: wernerladder.com/newprods/mt.php - Ama bir dengeleyici çubuk ekleyip ekleyemeyeceğimi nasıl anlarım?
anon

1
Bağlandığınız sayfada MT Aksesuarları'na tıklayın - bir sabitleyici listeler.
Niall C.

Tamam. Çok merdivenli tavsiye için teşekkürler. Tavsiyeniz olmasaydı, muhtemelen iki ayrı merdiven alırdım.
anon

1
MT-17 var ve inanılmaz. Ben 5'3 "ve bir merdiven konfigürasyonunda onunla yatak odamda 10 'tavan üzerinde kolayca çalışabilirim. Gerçekten kararlı ve ayarlaması kolay. Tek dezavantajı 45 lbs gibi bir ağırlığa sahip olması.
Doresoom

MT-22'yi bir süredir satın aldım ve kullanıyorum. Sağlam bir merdiven, ancak bu ürünü alan biri varsa, ilk açtığınızda metal talaşlarını sildiğinizden emin olun. Bir kıymık var!
anon

5

Merdivenlerin ağırlık derecelerine bakarken, bu ağırlık derecesinin kendi kilonuzu ve taşımanız gereken her şeyi desteklemek olduğunu unutmayın. Yaptığınız tek şey olukları temizlemekse, kendi vücut ağırlığınıza fazla bir şey eklemek zorunda kalmazsınız. Bununla birlikte, biraz daha ciddi bir şey yapıyorsanız, daha fazla ağırlık katacaktır (boya ve araçlar biraz ağırlık ekler, ancak gerçekten ne yaparsa kontrplak levhası gibi bir şeydir).


Teşekkürler auujay! Baktığım merdivenin 300 lb'lik bir derecesi var ve 140 ağırlığındayım. Umarım, bu bol olmalı!
anon

İyi bahşiş. Kontrplak önemsiz değil, ancak 8'x5.5 "x7" masif ahşap başlığın 3. hikayeye itilmesinin yükümüzü gerçekten vurguladığını gördüm. Bir paket zona da o kadar hafif değil. Çatı ustasının bütün gün merdiveni sırtında nasıl taşıdığı hakkında hiçbir fikrim yok. :)
BMitch

2
@BMitch: Yaklaşık 8 yıl öncesine kadar çok fazla çatı yapardık. Ben 5'7 "145 lbs ve merdiven asansörü kırıldığında bir merdiven üzerinde 90 pound Archi'nin iki kat yukarı midye zorunda kaldım, hangi sık sık oldu! Şimdi neden bu forumda denetimleri yapmak ve tavsiye yazmayı tercih biliyorum. LOL
shirlock evleri
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.