Paralel olarak yeni bir alt panel çalıştırmak NEC gereksinimlerini karşılıyor mu? Değilse ne yapmalıyım?


10

Arka fon

 • ABD Gerilim / güç mevcut.
 • Evimin sokakta 125A Güç Şebekesi kesicisi var.
 • Gömülü bir hat, sokak kesicisinden evin dışındaki dış duvardaki ana panelime kadar uzanıyor.
 • Ana panelde 3 220VAC kesici vardır: 30A, 40A ve 50A.
 • 30A'nın 3 uçlu 220VAC Elektrikli Kurutucu fişine çalıştığını kanıtladım.
 • Ekli garajda 50A'nın 15A ile 25A arasında değişen 11 kesici bulunan mevcut alt panele çalıştığını kanıtladım (Bu panel dolu).
 • 40A devresinin A / C kompresör ünitesine çalıştığını düşünüyorum.
 • Garajdaki mevcut alt panelin iki kanalı (veya nakavtları), dışarıdaki 50A kesiciden gelen güç beslemesini içeren küçük bir boru ve evdeki armatürlere ve çıkışlara hizmet veren tel demetini içeren büyük bir boruya sahiptir.
 • Mevcut alt paneldeki güç besleme hattı aşağıdaki gibi bağlanır:
  • L, L bussbar terminal vidasına yerleştirilir (Bussbar tamamen kesicilerle doldurulur)
  • N, N bussbar terminal vidasına yerleştirilir
  • G yalıtılmamış ve (garip) herhangi bir yere indi değil bu kodlamak için varsayalım .

Soru

Ek kırıcılar için garaja yeni (ek) bir alt panel eklemem gerekiyor.

Bu kod kadar varsayarsak, ben yeni alt paneli mevcut olan ile paralel niyetinde:

 • Varolmayan G'yi mevcut alt panele düzgün bir şekilde inmek
 • Yeni alt paneli mevcut L hattının indiği mevcut alt paneldeki aynı bussbar terminaline (vida) tedarik edecek yeni bir L hattının iniş yapması. Bu yeni hat, bir güç besleme hattı olarak alt panele geçecektir.
 • Aynı şekilde yeni bir N hattı inmek.

Yeni bir alt paneli bu şekilde paralel hale getirirsem, bağlantıyı çıkışlara ve armatürlere sahip daha büyük nakavt yoluyla yeni alt panele bağlayabilir miyim, yoksa aynı küçükten bağlamayı yeni alt panele yönlendirebilir miyim? mevcut alt paneli sağlayan boru?

Bu planın hangi bölümleri kodlanmamıştır (NEC 2008 veya 2011 varsayılırsa)?

Kod ne olursa olsun, hangi parçalar güvensizdir?


Garaj bağlı mı yoksa ayrı bir bina mı? Ayrı ve garaj panelinin kendi zemini varsa (genellikle alt panel ile duvarın yakınında bir yere zemine sürülen metal bir kazık), G (yuvarlak) bağlantıyı bağlı bırakmak uygun olabilir. Bu detay konusunda kalifiye değilim, bu yüzden başkalarına yardımcı olmak için ek ayrıntılar göndermek isteyebilirsiniz: müstakil veya ekli garaj, panel markası, vb.
TomG

Alt panelleri topraklamak için kurallar zamanla ve belki de yerel ayarlarla değişti, bu yüzden zor olabilir. AHJ'niz bu soruya cevap verebilir. Toprak teliniz fark etmediğiniz bir şekilde bağlanmış olabilir.
Jay Bazuzi

2
Eklemelerinizin 50amper sınırını aşmadığından emin olun. Böyle bir projeyi bitirmek eğlenceli değil, sadece öndeki küçük bir matematiğin gelecekte büyük bir baş ağrısını kurtaracağını keşfetmek.
BMitch

@BMitch Bu iyi bir nokta. Mevcut devrelerimin yük analizini yapmayı planlıyorum. Kapasitem yeni devrelere izin veriyorsa, 50A hattından bir alt panele paralel olarak "Plan A" dır. Değilse, yukarıda belirtilmeyen "Plan B" , ana dış panele yeni bir 50A 220VAC kesici eklemek ve mevcut 50A beslemesinden ziyade doğrudan oradan yeni panele ihtiyaç duymaktır. Bu, dış panel ile mevcut alt panel arasında mesafe ve zayıf tavan erişimi nedeniyle zor olacak yeni hatların çalışmasını gerektirecektir.
JeffG

Tam olarak yapmayı planladığınız bazı resimler yardımcı olabilir. Hem ana hem de alt panelleri açın ve resimleri çekin. her bir kesiciyi boyutuyla, beslediği şeyle ve tipik çizimiyle etiketleyin (böylece açıkça görülebilir).
Tester101

Yanıtlar:


13

Bir alt panel nötr ve toprak izole edilmiş olmalıdır. Paneller, birincil panel durumunda nötr çubuğu kutuya bağlayan çok uzun, oldukça kalın (yaklaşık 1/4 x 20) yeşil bir bağlama vidası ile birlikte gelir . Yardımcı programınızdan bir nötr almazsınız, bu yapıştırma vidasıyla bir tane yaratırsınız.

Alt paneller, uygun boyutta 3 yalıtımlı iletken ve yalıtılmaması gereken bir toprakla beslenmelidir (ancak isterseniz olabilir). Sorunuzun ilk bölümüdür Yani evet, bu alt paneli gerekir topraklanmalıdır fakat topraklama iletkeni, bir zemin sapı kullanılarak kutu eklenmelidir değil nötr çubuğuna iniş tarafından.

Alt panellerin de sigortalı bir bağlantısı kesilmelidir, yani bir kesiciden beslenmesi gerekir ve bu kesicide başka bir şey olamaz. Çift dokunma. Burada iki seçeneğiniz var:

 • Mevcut alt panelin boyutunu büyütme
 • Mevcut alt panele yeni bir çift kutuplu kesici takın ve bunu yeni alt panelinizi beslemek için kullanın. Mevcut alt panelden çekmeniz gereken devreleri yenisine inin.

Diğerlerinin de belirttiği gibi, yüklerinizi izlemeniz gerekir. İhtiyacınız olan tek şey birkaç kolaylık prizi veya bir aydınlatma devresi ise, muhtemelen iyi olmalısınız (verdiğiniz şeyi söylemek zor).

Her iki durumda da, bir amper alın ve bir şey yapmadan önce her bir alt fazın mevcut alt panelinizde ne çektiğine bakın. Bunu yaptığınızda her şeyin açık olduğundan emin olun. Ortalama olarak sadece 25 - 30A çekiyorsa, küçük bir 8 devre alt paneli eklemeniz gerekir. Mevcut alt panel ile doğrudan görüş alanında olduğu için, yeni alt panelin ana kesici olması gerekmez, çünkü bağlantı kesme araçları hemen yanındadır.

Altı ila sekiz devre alt paneli, kesiciler olmadan yaklaşık 80 $ çalışır, genellikle 50A'dan başlar, ancak 50A ile beslemeniz gerekmez. İstediğiniz tek şey kolaylık prizleri ve ışıklarsa, 30A'lık bir kesiciden besleyebilirsiniz.

Kullanılan bir amper:

resim açıklamasını buraya girin
(kaynak: amprobe.com )

Senin alt panelde Bunu yap ilk (bir seferde bir faz) sadece daha eklemek için oda var emin olmak için. Değilse, mevcut alt panelinizi değiştirmeniz gerekir ve bir elektrikçi gerçekten en iyi bahistir.

Yapılması gereken bir diğer iyi şey, besleyecek kesiciye yer açmak için alt panele taşımanız gereken devrelerin çekilmesini ölçmektir. Açıkçası, en az çizim yapan devreleri sonunda yeni panele taşımak istiyorsunuz . Bunun gerçekleşmesi için yeniden düzenleme yapılması gerekebilir.

Bu bir garaj olduğundan, alt panele ne bağladığınıza dikkat edin. Kompresör (ya da uygun büyüklükte bir motora sahip başka bir şey) gibi bir şeye güç verecekseniz , yükü belirlerken kilitli rotor amperini dikkatlice düşünün . Motor üzerine basılacaktır.

Son olarak, bunlardan herhangi biri ezici geliyorsa, bir elektrikçi çağırın. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, bir elektrikçi çağırın.


2
Harika yorumlar. + oy. Alt panelin özel bir çift kutuplu kesici ve yapıştırma ile beslenmesi gerektiğini belirtmeyi unuttum. Daha ayrıntılı cevap için teşekkürler.
shirlock evleri

Aslında katılmıyorum. Sen edebilir dokunarak veya papatya zincirleme olarak, tek bir besleme kesicinin kapalı alt-panelleri herhangi bir sayıda güç. Bu başka bir konuda ortaya çıktı, bu yüzden soruyu burada sordum. diy.stackexchange.com/questions/106189/…
Harper - Monica'yı

8

Garajdaki alt panelden tam olarak ne yapmak istediğinizi tam olarak anladığımdan emin değilim, ancak 50 amperlik kesicinin mevcut giriş kulaklarını ek bir panele paralel hale getirmek istediğinizi anlıyorum. Bu durumda, düşündüğünüz şeye çift dokunma denir ve yasaktır. Herhangi bir güç panelindeki herhangi bir hot lug'e iki kablo bağlayamazsınız. Daha küçük boyutlu devrelerde, iki fırının bir wirenut ile bir etiket teli ile birlikte dilimlenmesi ve etiket telinin kesiciye bağlanması TAMAM ve yaygındır. Bunu 50 amp'lik bir hatla yapmak büyük bung somunları ve yalıtım bandı gerektirir.

Açıklamanızdan, 125 Amperlik hizmetinizin oldukça maksimuma çıktığı anlaşılıyor. Zaten üç büyük çekilişiniz var. Bu hizmete daha fazla talep eklemeyi düşünmeden önce, gelen iki hat beslemesinde bir Amprobe kullanmalı ve amperdeki tepe taleplerini izlemelisiniz. Üst sınıra çok yakın olabilirsiniz ve 200 Amp 40 devre servisine / paneline yükseltmeyi düşünmelisiniz.

Bu noktada, sisteminizi fiziksel olarak test edemediğim için, bu durumda lisanslı bir elektrikçi çağırmanın çok akıllıca olacağını düşünüyorum. Ana veya alt besleme kesicinizi hafifçe aşırı yüklerseniz, potansiyel olarak tehlikeli bir durumla flört ediyorsunuz.


Aslında, yeni alt paneli, 50A freninin bulunduğu ana panele değil, 50A freninin gittiği pabuçlara mevcut alt paneldeki sıcak pabuçlara bağlamayı planlıyordum.
JeffG

Bunun için Dryer'ın 220VAC devresinde L1 ve L2 kullanacaktım, ancak 3 uçlu, bu yüzden iki 120 devre yapmak için nötrüm yok. Yeni alt panel Noel Işıklarımı sürecek ( ahem ). Bu nedenle, yük 11000 Watt'ı geçmemeli ve her ikisi de mevsimliktir ve sadece birkaç saat karanlıktan sonra çalışır. Işık gösterisi sırasında kıyafet kurutmamaya karar vermiştim.
JeffG

Güvenlik açısından, tüm kesicilerin maksimum yükleri tellerin maksimum yükünü aşmadığı sürece, bunlardan herhangi birinin güvenli olmadığını anlamıyorum. AFAIK, kablolar ısınmadan önce kesiciler açılacaktır.
JeffG

1
İkinci büzgü kilidinin mevcut yükü kelepçeli bir ampermetre kullanarak kontrol etmeyi öneriyorum (çoğu iyi multimetreler ve <100 $ ve iyi bir multimetre yaptığınız iş için zaten gerekli olanı görmek için) taban çizgisi şimdi zaten (farklı şeyler çalışırken birkaç kez kontrol edin). Gelecekteki alıcıları da unutmayın: Evi satın alsaydım, 3 alt panel ve sadece 125A servisine sahip olmak benim için bir uyarı bayrağı olurdu.
gregmac

3
Tim Post'un cevabına göz atın. Özel bir çift kutuplu kesiciden yeni bir alt paneli beslemek konusunda kesinlikle doğrudur. Ayrıca zeminin birleştirilmesi de şarttır. Gregmac'ın da harika noktaları var, eğer üç panelli bir evi muayene etsem, müşterime kırmızı bayraklar sallardım.
shirlock evleri

6

Hakkında yorum yapmak için yeterince bilmediğim 125V alt panellerle uğraşıyorsun. Ancak, diğer iki seçenek şunlardır:

Mevcut tam boyutlu kesicileri çift ​​yönlü kesicilerle değiştirebilirsiniz . Kesicilerin sayısındaki sınırlar panel üzerinde bir yere yazdırılabilir veya üreticiye danışabilirsiniz.

Daha fazla yer açmak için mevcut paneli daha büyük olanla da değiştirebilirsiniz.


Her ikisi de iyi fikirler. Bununla birlikte, teknik olanlara eşlik edecek daha fazla fiziksel ayrıntı vermeliydim ... Mevcut alt panelin açık olduğu duvar bölümü dardır ve daha büyük bir alan kurmak için yer yoktur. Mevcut alt panelde kırıcılar için bussbar üzerinde 6 'yuva' bulunur. 11 kırıcım var. 5 zaten dubleks. Kalan tek simpleks kesiciyi bir dubleks kesiciyle değiştirsem bile, yeterince yeni devre alamayacağım (5'e ihtiyacım var).
JeffG

2

Herhangi bir şey yapmadan önce bu durumu incelemek için kalifiye bir elektrikçi çağırmalısınız.

Bir ampermetre kullanacaksanız, CatIII 600VAC değerinde olduğundan ve ölçüm cihazında UL veya IEC gibi bazı sertifikalara sahip olduğundan emin olun.


DIY'e hoş geldiniz. Soruyu cevapladığınız için teşekkür ederiz, ancak geçen yıl cevaplanmış ve kabul edilmiş görünüyor. Bir yorum sizi endişelendirmek için daha uygun olurdu. Kabul edilenin güncel olmaması durumunda zaman içinde cevapların güncellenmesini teşvik ediyoruz. Herhangi bir sorunuz varsa lütfen meta'yı ziyaret edin .
Piotr Kula
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.