Çamaşır makinesi nasıl taşınır? [çiftleme]


9

Çamaşır makinemi birkaç günlüğüne, yerimdeki inşaat nedeniyle bir arkadaş yerine taşımam gerekiyor.

Satıcıyı ilk satın aldığımda, teslim ederken, makineye zarar vermeden taşımak için kullanılan bir güvenlik frenini çıkardığını hatırlıyorum.

Taşıma için makineyi frenlemenin ne kadar önemli olduğunu ve nasıl yapılacağını bilmek istiyorum.Sadece birkaç gündürse, şimdiye kadar taşımanız gerekiyor mu? Başka bir odaya koyabilir misiniz, hatta dışarıda bir muşamba ile kaplı mı?
stannius

@stannius :) hayır, bu amaçla değil. Öneri için teşekkürler.
nsn

Yanıtlar:


15

Paketleme parantezleri kullanılır, çünkü nakliyeciler dikkatli olmaktan endişe duymazlar ve cihazlar herhangi bir sayıda taşıyıcı tipiyle binlerce mil yol alabilir.

Yıkayıcıyı kaldırırken ve taşırken makul bir dikkat gösterin ve sorun olmayacaktır.


9
Ya da dikkatli olmayın, sadece bir sürü giysiyi sıcak su ve sabunla atın.
DMoore

6

Küvet, dengesiz yüklere karşı koymak için sallanmasına izin veren bir grafit halka üzerine döner. Yani bu halkanın üzerinde kaymak makineye zarar veremez. Makineye zarar verebilecek olan şey, grafit halkanın kendisinin hasar görmesidir. Genellikle olan şey, nakliye sırasında ünitenin düşürülmesi veya çarpılmasıdır, bu da teknenin halkaya çarpmasına ve grafitin bir kısmının küvete yapışmasına neden olur. Bundan sonra, makine uzun süre çalışmasına rağmen, küvetin her dönüşünde gıcırdamaya başlayacaktır. Bu, grafitin küpten temizlenmesi ve daha iyisi ve halkanın değiştirilmesi ile onarılır ... ancak iş TEHLİKELİDİR. Yayları geri gerdirmeyi gerektirir ve bunu yaparken bir parmağınızı kaybedebilirsiniz.

Yani, makineyi etkilemeyin. Sadece düşürmeyin ya da tekerlekli sandalyeye takıldıktan sonra dolly'nin kendi başına düşmesine izin vermeyin ve iyi olacaksınız. Kaydırma, makine devrilmiş olsa bile hiçbir şeye zarar vermez.

Gerçek kuşaklı bir cihaz dolly kullanın!


1

Eğer ambalaj cıvatalarını (veya frenini) takmak garip bir yere taşıyacaksanız (kapı adımlarını çarpmak gibi) iyi bir fikirdir (şu anki 4 cıvata ve lastik burçla birlikte geldim, onları sakladım). Kullanım kılavuzu (eğer kaybettiyseniz google model numarası) bunları nereye koyacağınızı söylemelidir.

Ben her zaman rahatsız değil ama onlara kısa mesafeler / kaba şeyler üzerinde taşıma eğilimi ve düz bir arabası üzerinde tekerlek. İç mekanda taşımak için, bir çubuğu içerecek şekilde iki kayışı gevşek bir şekilde koydum ve çubuğu kaldırdım. Bu, parmak eklemi ve kapı çerçevesi olaylarını önler.


-2

Önce tüm atık suyun boşaltıldığından emin olduktan sonra, her zaman eski bir merdiven halısı uzunluğu kullanıyorum - genellikle yıkayıcı boyutunun yaklaşık 3 katı. Çamaşır makinesinin 30 inç derinliğinde (önden arkaya) olup olmadığını söyleyin, sonra eski merdiven halısını 90 inç uzunluğunda kesin.

Yıkayıcıyı evden ve araca çıkarmak için:

  1. Halı parçasını, yüzü aşağı bakacak şekilde halı gitmek istediğiniz yöne bakacak şekilde makinenin önünden yere yatırın ve makineyi halının arka ucunda, ayaklarıyla hafifçe indirin. Arkada birkaç inç halı bırakarak. Önden yükleyici ise, makine kapısı menteşesinin makine kapağının üstünde olduğundan (yan tarafında bir kez sahip olduğunuzda) ve mandalın / mandalın altta olduğundan emin olun - bu şekilde, yıkayıcı kapısı kazanıldı ' t Menteşeden sarkması nedeniyle açılmıyor.

  2. Halının uzun serbest ucunu sıkıca tutun ve kavrayın ve halıyı sırtınız gerekli yöne bakacak şekilde sürükleyin ve sihirli bir halıda bir tür cin olarak makine ile zeminde kaymalıdır. Satın almak pahalı dolly veya el / çuval kamyon - sadece eski bir halı uzunluğu.

  3. Zemindeki kapı eşiğinde bir eşik varsa, yıkayıcı bir tahterevalli gibi sallanana kadar halıyı eşiğin üzerine çekmeye devam edin, sonra halının biraz solunu çekin ve sonra biraz sağ çekin, ve sol, sağ, sol, sağ, sadece yükünüzün en alt / arka ucunda gidip durmak için sadece küçük bir dudak kalmayıncaya kadar yavaş yavaş inching. Eşik, makinenin sihirli halı hilenizle engeli aşmasına izin vermeyecek kadar yüksekse, birkaç parça tahtaya veya hatta eski bir halı parçasına sahip olun (zemine en yakın) makine halı üzerinde hala konumdayken sihirli halıyı ve sadece soldaki küçük çekme, sağa çekme, azar azar yöntemiyle dışarıdaki yükü hafifletin.

  4. İnşallah taşıma / araba veya minibüs dik durduğunda yıkayıcı üstünden daha yüksek bir zemin yüksekliğine sahip olmayacaktır. Çamaşır makinesinde veya araçta çizikleri veya çizikleri önlemek için araç eşiğine banyo havlusu gibi bir şey yerleştirin. Şimdi kaslarınız egzersiz yapıyor. Ama her zaman yavaşça, yavaşça, şimdi yukarı doğru bakan yıkayıcıyı en az dışarı taşan uçları araca bakacak şekilde ve araçtan biraz uzakta (makinenin yüksekliğinin yaklaşık üçte ikisi) yerleştirin, böylece makineyi taşımaya doğru, sadece yaklaşık 3 veya 4 inç araç eşiğine oturtun. Yıkayıcı, aracın içinde zaten yaklaşık 45 dereceye kadar yaklaşık 3 ila 5 inç - muhtemelen daha fazla ama 3 inçten az olmayan bir şekilde oturacak şekilde yatırılmalıdır.

  5. Yıkayıcıyı aynı anda kaldırıp itmek için büyük bir istek olduğunu düşünüyorsanız, bir süt sandığı veya t kaldırabileceğinizi düşündüğünüz yükseklikte sağlam bir ahşap kutuya sahip olun, o zaman adımlarla yapabilirsiniz. Daima dizler bükülmüş, sırt düz olacak şekilde kaldırın. Ayağınızı twixt zemin ve yıkayıcı ile tekme / kaydırma için kutuyu kullanışlı hale getirin. Ardından, ağır ucunuzu, yıkayıcıyı arabanın içine kaydırabileceğiniz bir yüksekliğe ulaşana kadar yıkayıcının diğer ucu orada otururken kutunun üzerine indirebilirsiniz (aracın iç ve dış tarafındaki bir başka tahterevalli). Her 2 veya daha fazla inçlik kaldırma için bir kutu / ahşap blokunuz olduğu sürece yıkayıcıyı bir seferde sadece birkaç inçlik artışlarla kaldırabilirsiniz. Ama dikkat et, yıkayıcının seni geriye itmesine izin verme, acele etme, ve ' Yıkayıcıyı zemine en yakın / oturmuş ayaklarla kaldırmak için sağa eğilmemesi en iyisidir - sadece en üst kenardan, bel yüksekliğinizin yaklaşık birkaç inç altında olandan kaldırın. Son birkaç inç için aynı anda kaldırın ve itin ve denge oluştuğunda (tahterevalli), ucunuzu (parmağınızla) eğin ve yıkayıcı neredeyse araçta kayar.

  6. Ayakları dışarıya sarkarak araçta oturduktan sonra içeriye tırmanın ve çekin, içerideki herhangi bir damlayı yumuşak bir şekilde doldurmanız gerektiğini hatırlayın, böylece kaldırdığınız ucun çekildiğinde çok fazla düşmesi gerekmez. diğer ucu.

Üzgünüm biraz uzun soluktu ama çok sayıda ev aletinin bir haltını hareket ettiriyorum ve halı halı parçasını yüzü aşağıya koyarsanız ahşap zeminleri parlatan sihirli halım olmadan bir işe gitmem. Ben sadece eski bir halı üzerinde yıkayıcı sopa ve bugger sürükleyin dedi olabilirdi.

Ama işte gidiyorsunuz, her seferinde bir tedavi yapıyor ve dürüst olmak gerekirse, bu yöntem çoğu insanın düşündüğü gibi bir zorlanma değil. Yavaşça, yavaşça ve biraz dengeleme (tahterevalli etkisi). Ben ıslak kıyafetlerde sadece yaklaşık 5 '5 "ve 140 kilo ve başka bir yöntem kullanmazdım, çünkü bana bir kuruş maliyeti yok.İhtiyacım olan tek" ekipman "eski bir halı ve bazı süt kasaları veya ahşap kasalar veya yıkayıcı için asansör başına birkaç inçlik artışlarla oturacak bir yer görevi görecek herhangi bir şey.

Görüşürüz, umarım yardımcı olur, en iyi dileklerimle, Kenny, Padiham, Lancashire, İngiltere


4
Bazı paragrafları koyun ve ben belki bu uzun bir cevap okuyun. Şu anda sadece bir metin bloğu.
AndyT

1
@AndyT Bazı noktalama işaretleri ve cümle yapıları da yardımcı olacaktır. Bütün bunları okumak için yeterli zihinsel dayanıklılığım yok.
Vousden

4
SE'ye Hoşgeldiniz! İlk yazınızda bazı iyi ipuçları, özellikle belden kaldırma kısmı. Karşılama hediyesi olarak, sana şu noktalama işaretlerini vermek istiyorum: .....................................,,,,,!!!!!. Lütfen onları cömertçe kullanmaktan çekinmeyin, bitirirseniz daha fazlasına sahibiz. One Love.
Adam Starrh

Metin duvarından geçme sabrım vardı, çünkü bu hafta bir yıkayıcıyı hareket ettirmemiz gerekiyor ve talimatları okumak ve anlamak için çok motive oluyoruz.
aparente001
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.