Çatı deliklerinin etrafındaki bu özensiz kesimler ve boşluklar normal mi?


14

Güneydoğu Idaho'da geçen sonbaharda yeni bir çatı var. Bu haftaya kadar zonaların çoğu havalandırma deliğinin etrafında kesik kesildiğini fark etmedim (resimlere bakın).

Kötü dikişleri bir kutu çatı onarım / siyah perde ile kaplamalı mıyım yoksa normal mi ve hiçbir şey yapmam gerekmiyor mu?

resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin


Bu ideal değil. Bir tür katran / bant ile kapatılmalıdır, böylece su bu katmanın üstüne gider .. altında değil.
Piotr Kula

2
Mükemmel resimler btw - çok iyi tanımlanmış bir soru.
Kötü Greebo

Yanıtlar:


5

BMitch ne dedi, ama onları havalandırma deliklerinden kesilmiş görmek istiyorum. Son fotoğrafınızdaki gibi desteklenebilmeleri için o kadar sıkı olsalar da, düz olmamalıdırlar. Havalandırma deliğindeki deliklerle fiziksel temas yapılması, suyun zonadan havalandırma deliğine yönelmesine olanak tanır. Su transferini önlemek ve shingle'ın düz durmasına izin vermek için bunu çeyrek inç kadar kesin.


2
Havalandırma deliklerine akan suyu düşünüyordum, ama son resim bana biraz suyun deliklerden geçmesi ve biraz ışık görebileceğiniz yerlere boşaltılması için tasarlandığını düşündürüyor. Umarım havalandırmanın içi, tavanın içine rüzgar esintisi yağmura izin vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Daha azı, biraz düzeltmeye karşı hiçbir şeyim yok. Suyun shingle altına geri dönmesini engelleyen herhangi bir contaya zarar vermemeye dikkat edin. +1
BMitch

7

Bu çok özensiz değil. Bu zona altında havalandırma, katran kağıdı ve belki de bir sonraki zona tabakasının üstü olmalıdır. Bu sırtınızın hemen yanında olduğundan, bu eklemin çatısından aşağıya çok fazla su gelmeyecektir, bu nedenle havalandırma çevresinde herhangi bir sızıntı riski çok azdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.