Hareket dedektörü ışığını nasıl geçersiz kılabilirim?


13

Arka bahçemi örtmek için bir veya iki hareket dedektörü ışığı takacağım. Hareket dedektörünü "geçersiz kılma" yeteneğini istiyorum. Bununla kastettiğim, hareket olup olmadığına bakılmaksızın ışıkları açan ve açık tutan bir anahtarı çevirmek istiyorum. Işık düğmesi söndüğünde hareket dedektörünün çalışmasının normale dönmesini istiyorum.

İlk önce hareket dedektörünü anahtarla sadece "zıplatmayı" düşündüm, ancak hareket dedektörünün röle kapatıldığında rölesinin her iki tarafında canlı gücü idare edip edemeyeceği konusunda endişeliyim.

Benim sorularım, bu "atlama" yöntemini yapmak güvenli mi? Değilse, bunu yapmak için herhangi bir yöntem veya bu tür özellikler için ortak uygulamalar var mı?


Armatürün bağlı olduğu kutuda sürekli sıcak mı yoksa anahtar bacağından gelen tek besleme mi?
Tim Post

Bu tamamen yeni bir eklenti, bu yüzden kutuya sabit bir sıcak koyabiliyorum.
Kellenjb

Yanıtlar:


16

Çoğu hareket dedektöründe yerleşik bir geçersiz kılma vardır:

  • Normalde anahtar her zaman açık tutulur. Hareket dedektörü, ortam ışığını (gün ışığı) izler ve sonra yeterince karanlık olduğunda etkinleşir ve hareket algılanır.
  • Düğmeyi bir saniye içinde kapatıp açarsanız, ışık yanmaya devam eder ve bu hareket algılamayı geçersiz kılar.
  • Normal çalışmaya geri dönmek için düğmeyi kapatın ve ~ 10 saniye bekleyin, ardından tekrar açın.
  • Çoğu kişinin birkaç saat sonra veya güneş tekrar doğduktan sonra normal operasyonlara geri döneceğine inanıyorum

Dedektörü geçersiz kılarak elektronik parçalara zarar vermeniz mümkündür.

Bunu yapmanın güvenli yolu bir röle kullanmak olacaktır.


6
taktığım her hareket dedektörü hızlı bir şekilde iki kez hızlı bir şekilde açılıp kapanabilir, daha sonra kapanana kadar açık kalır. bir sonraki açışınızda normal hareket algılama moduna geri döner.
shirlock evleri

1
Güç titrediğinde bu "geçersiz kılma" yı yaşadım. Bunun tasarımdan geldiğini hiç fark etmedim. Muhtemelen bu benim için en kolay yol.
Kellenjb

Bu teçhizatım var ve çok seviyorum. Yani hareket sensörü dış mekan apliklerini VEYA ışık anahtarını çalıştırabilir. Sensörün geçersiz kılınması için 'anahtarı yanıp sönme' yöntemi hakkında eğitilecek çok fazla insan olduğunu seçtim. evet Sensörü bir anahtarla 'atlayabilirsiniz'. sensörün elektronikleri için özel bir nötr gerektirdiğini unutmayın. Bu yöntemi, iki sensörün aynı ışığı çalıştırmasına izin vermek için de kullanabilirsiniz. İki sensör ve bir anahtar yerleştirmeden önce bunu mantıklı düşünmeliydim. İşe yarar, ama referans için bir şematik çizerdim. buna paralel denir.
Alabalık

Bir kişinin dedektörü bu "hızlı açma / kapama" geçersiz kılma yöntemine sahip değilse çok yararlı bir cevap değildir. Benimki değil. Bu yüzden OP ile aynı sorum var ... OP'nin istediklerini elde etmek için komşu anahtarla nasıl kablo kuracağım.
bcsteeve

2

Evet, bunu yapabilirsin. Işık anahtarını ve hareket dedektörünü paralel bağlayın. Dedektörde de bir nötr gerekir. Aslında, HEM dedektörleri ve anahtarı paralel olarak bağlayabilirsiniz. Bu şekilde, dedektör etkinleştirildiğinde veya anahtarla her iki ışık da yanar. Söylediğiniz gibi hatırlayın, dedektör etkinleştirildiğinde anahtar ışığı kapatmaz.

Hiç kimse bir devreyi açmak için anahtar mors kodunun yanıp sönmesi ile uğraşmak istemez.


Ben diyagram burada çok yardımcı olacaktır.
bcsteeve

2

Yeni bir kurulum için, Bryant Electric model 4922 üç konumlu geçiş gibi bir anahtar kullanabilirsiniz (aşağı güç devresi 1, merkez kapalı, yukarı güç devresi 2). ( Amazon'da )

Yukarı pozisyonu doğrudan aydınlatma armatür (ler) ine ve aşağı pozisyonu hareket sensörüne bağlayın, bu daha sonra armatür (ler) e bağlanır. Bu, anahtarda üç seçenek sunar: açık, kapalı, hareket sensörü.


Doh, "5 yıl önce", nm.
user112358

Yığındaki büyücülük ile ilgili yanlış bir şey yoktur - bağlantı kopması durumunda muhtemelen bağladığınız ürün hakkında daha fazla bilgi eklemeniz gerekir.
ThreePhaseEel

-4

evet manuel olarak çalışmak veya hareket halinde geri gitmek için 3 yollu sw ile hareketi fazla sürebilirsiniz. 14/3 ve 14/2 hareket taşkınına doğrudan hareket edecek ve 14/3 kırmızıya açık siyah olacak, hareket halindeyken kırmızıya dönecek, tüm doğallar 3 yollu ortak vidada kırmızı ve aynı tarafta sıcak olacak diğer vida üzerinde ortak ve siyah 3 yollu vida

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.