Garaj Kabloları: Yüklü Gerilim Yok


7

Güç geçenlerde garajımda kesildi. Garaja gittiğimde ve ışığa çarptığımda, anahtar kutusundan (tellerin garaja girdiği yer) küçük bir kıvılcım çıktı ve güç yoktu. Garajımın 1950 yılında inşa edildiğini ve kablo tesisatının biraz kaba olduğunu unutmayın. Garaj kırıcı bodrumumdaki bir alt panelde bir 15A.

Duvarı açtım ve kablolar iki dalda içeri getirildi ve ayrıldı: biri dış kabına, diğeri de ışıklara + bir yuvaya.

Sıcak, biri diğer 3 kabloya (tel somunu aracılığıyla), biri ışık anahtarına, biri ışığa paralel (veya yuvaya ... çok emin değilim) ve biri dış kapıya bağlanır.

Nötr, biri aydınlatmaya diğeri dış kapı yuvasına olmak üzere diğer 2 kabloya (bir tel somunu aracılığıyla) bağlanır.

Toprak doğrudan ışık şalteri gövdesine topraklanır.

Sadece aşağıdaki durumlarda sıcak ve Boş arasında doğru voltaj olduğunu buldum: 1) Dış kapı yuvası üzerinde herhangi bir yük yok 2) Boştaki nötr garaj servisiyle boşta temasta değil

Temel olarak, gerilim ancak Nötr girişi üzerinde her iki dalda da yük bulunmadığında doğrudur. Bir yük olduğunda, voltaj sıfıra gider.

Neler olduğunu bilen var mı?

görüntü tanımını buraya girin


Bu kafa karıştırıcı. Bir DMM kullanarak deneyimli değil misiniz? DMM AC (vs DC) olarak ayarlanmış mı? Tüm voltaj ölçümleri için aynı referans terminalini kullandınız mı?
wallyk

1
Sanırım bazıları kadar deneyimli değilim, ama oldukça deneyimim var. AC'ye ayarlandı ve aynı terminaller kullanıldı (ve bilinen bir çalışma kaynağında doğrulandı). Ayrıca, doğrulamak için cheapo multi-meter cihazımdan Fluke 1587 cihazıma geçtim ve aynı değerleri verdi.
Freddyjones39

Tamam teşekkürler. Sadece olası yanıltıcı bir bilgi kaynağını ortadan kaldırmaya çalışmak.
wallyk

Yanıtlar:


1

Tamam, çoğu ev sahibinden daha çok şey bildiğini söyledin.

Bu kırık bir iletken gibi geliyor.

Hafif bir yük ile her şey çalışıyor. Birkaç amper ekleyin ve ark telleri ayırır. Sen beni etiketledin böylece toprağa gitmeyeceğini biliyorsun. Bunun gibi gördüğüm diğer tek sorun "arka bıçaklar" ya da bozuk iletkenlerden.

Evinizin yaşı ile bir sonraki prize zincirleri bağlayan bir prizde kopmuş bir kablo arardım.

Bu ya da paneldeki bir sorun.

Her şeyi tekrar okuduktan sonra, Fluke ölçüm aletiniz "sızıntı" veya "hayalet" gerilimlerle ilgili bir sorun olabilir. Bunu, pek çok farklı fluke metre ve megger modelini kullanan bir profesyonel olarak söyleyebilirim.

Çok yüksek empedans sayaçları bakır bağlantıya gerçek bir destek vermeyen normal bir voltaj gösterecektir.

Bazı durumlarda voltaj, katı hal elektroniğinde sızıntıdan kaynaklanır. Diğer zamanlarda hayalet gerilimlere neden olacak kadar nem ve toz buldum. Devreye bir yük yüklendiğinde, gerilim kesilir.


1
İyi karar. Bir intihar kablosu taktım ve giriş iletkenlerinin yük tarafındaki garajda güç harcadım ve her şey açıktı, böylece arayı garajın servis tarafına koydum. Kırıcıyı bir yüke koydum ve yük açıldı, böylece kırıcı ve garaj arasına koydu ... yeraltında .... Bu noktada sadece biraz daha büyük bir kullanımla dostça bir hatırlatma yapmak istiyorum geleceğin iyiliği için kanal her zaman güzeldir. Görünüşe göre garajın içine yeni iletkenler çekmek zorunda kalacağım (yer altı). Sabah olacağım!
Freddyjones39

1
@ Freddyjones39 Fantom voltaj problemi çeşitli şeylerden kaynaklanabilir, ancak genellikle endüktif kuplajdır, ancak gerçekten düşük empedanslı bir test cihazı kullanılarak önlenebilir. Tam da bu sebepten dolayı bir "Wiggy" taşıyorum ... eğer çok fazla elektrik işi yaparsanız iyi bir yatırım olur.
PaulBinCT2

@ Freddyjones39 Her zaman yeni sorun giderme yöntemleri ve teknikleri öğrenmekle ilgileniyorum. İntihar kablosu hakkında daha fazla şey duymak isterim. Bu ne? Sanırım bir anda diğer ucun bir kısmına takılmak için dişi ucu kesilmiş bir uzatma kablosu mu var?
Nicknamednick

0

Benim ilk teorim, tipik bir dijital multimetre kullanıyor olmanız ve gördüğünüz "hat voltajı" bir hayalet ... gerçekten gerçek anlamda orada voltajınız yok.

Sanırım bir yerde kısa bir süre oldu, bu yüzden devreyi kapattığınızda düğmenizdeki kıvılcım. Kısa, bir iletkeni veya bağlantıyı, dolayısıyla akımınızın (al?;)) Güç eksikliği ile yaktı.


Sadece "cheapo" Klein'ımdan Fluke 1587'ime geçtim. Fantom gerilimlerden kaçınmanın daha iyi olup olmadığını bilmiyorum (onlarla gerçekten bir deneyimim yok), ancak aynı sonuçları verdi. voltajlar, evin alt panelindeki iletkenlerin başlangıcındaki voltajlarla aynıdır.
Freddyjones39

Ben de o sırada bir megger testi yaptım ve tüm çizgiler birbirinden (ve içerdikleri EMT kanalından) makul bir şekilde izole edilmiş görünüyor. İlginç bir şekilde, farelerden kurtulmaya yardımcı olacak küçük bir ses üreticisi var ve tellerin hepsi birbirine bağlıyken çalışıyor (en azından ışık yanıyor). Başka hiçbir şey yapmaz. Bu iç prize takılı.
Freddyjones39

0

İşte başka bir sorun çekim fikri. Orijinal besleyici iletkenlerinin her birini ayrı ayrı yük altında test etmek için intihar kablosunu kullanabilirsiniz. Önce evdeki siyah besleme telini ve intihar çıkışındaki beyaz iletkeni çıkarın. Her şey iyi çalışıyorsa, orijinal beyaz başarıyla çalışıyordur. Ardından, orijinal siyah besleyiciyi test etmek için benzer bir strateji kullanın. Tarafsız olarak çalışıp çalışmadığını görmek için orijinal zemini test edebilirsiniz, yine de tehlikeli olabilir. Kanalınız olduğundan, üçü değil sadece kızartılmış iletkeni değiştirmeniz gerekecektir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.