Piston olmadan tuvalete daldırmak iyi bir ipucu mu yoksa korkunç bir fikir mi?


14

Bunu başka bir yerde okuyun ve kişisel olarak, bunun kötü, kötü, kötü bir fikir olduğunu düşündüm, ancak yanlış olup olmadığını görmek için bunu dışarıya koymak istedim:

Bir tamirciden bir piston kullanmadan bir pistonun nasıl oluşturulacağı hakkında hızlı bir ipucu öğrendim. bir kova su alın ve yaklaşık belden yüksekte tuvalete dökün. Bu, suyu zorlar ve bir dalgıç ile aynı etkiyi simüle eder.

Ne düşünüyorsun? İyi bahşiş? Veya potansiyel olarak korkunç olanı?


1
Eğer kasede bir şey olsaydı muhtemelen denemedim. Ek suyun ağırlığı ve tıkanma karşı yarattığı ani kuvvet olabilir değil dedi tıkanıklığı boşaltmak için yeterli. Denerseniz yağmur botları giyin.
Tim Post

2
Ve geri sıçrama dikkat!
Tester101

Tıkalı bir tuvalete su eklemek ... hmm ... Harika bir fikir gibi geliyor! </sarcasm>
Tester101

1
Kim reddetti ama nedenini bilmek ister misin?
The Evil Greebo

2
Bence daha iyi ipucu bir dalgıç elde edene kadar biraz zaman satın almak için klozet tuvalet olarak kullanmaktır. (Ayrıca bunu düşürmenin nedenini de görmüyorum. Eğer bu tavsiye vahşi doğada mevcutsa, soruyu yayınlamak ve düzgün bir şekilde cevaplamak yararlıdır.)
Hemm

Yanıtlar:


17

Tamam, kirli mizah bir yana, bu korkunç bir fikir gibi geliyor. Aman Tanrım, ne berbat bir şey. İlk olarak, fikir sıkışıklığı asla borudan daha aşağıya daldırmamaktır, bunun yerine en iyi çözüm önce sıkışmayı boruya geri emmek, herhangi bir vakumun rahatlamasına izin vermek ve ardından boruyu aşağı göndermektir. Bunun nasıl yapıldığı, pistonunuzu suya batırmak için fincanın suyla doldurulmasıdır. Suyu yavaşça aşağı doğru iterek suyu dışarı doğru zorlayın ve piston kabını sıkıştırın. Şimdi iyi bir mühür ve vakum yaratacaksınız. Pistonu çabucak ÇEKİN. düşmeye çalışmadan önce bu işlemi birkaç kez tekrarlayın. Buradaki fikir, tıkanıklığı biraz geri çekmek ve bir yol açmaktır. Suyun biraz geri çekildiğini gördüğünüzde, şiddetle aşağı ve yukarı doğru dalarlar. Güven Bana,


Katılıyorum, ancak etkili bir emme contası almak bazen yapmaktan daha kolaydır. Her zaman önce emmeyi denerim, ancak bir mühür oluşmazsa, bir sonraki en iyi teknik, büyük bir karışıklık yapmadan mümkün olduğunca şiddetli, ileri geri ileri geri dalanmaya doğru gider. Hem arabaları hem de drenleri sökmek için ileri geri çalışır :) Aslında, hızın hidrodinamiği, ajitasyon etkisi ile birlikte kısmi bir emme durumuna izin verir, bu da bu işi yapan şeydir. İlk önce saf emmeyi deneyin.
bcworkz

8

Yüksek bir seviyeden dökmem, ancak kasenin kenarına yakın doldurulması bazen tamamen tıkanmamış tıkanıklıkları gevşetebilir. Tıkanıklık tamamen kapalı görünüyorsa, Shirlock'un açıkladığı gibi bir piston kullanın veya en azından Plan B olarak karışıklık yaratmadan bir pistonu kullanabileceğiniz yeterli alan bırakın.2

Bunun yerine, ılık ( sıcak değil ) su ve önemli miktarda bulaşık sabunu kullanabilir ve bir süre bekletin.


5
"Sıcak Değil", kalın büyük harflerle yazılmalıdır. Tuvalete sıcak su dökmek, kaseyi kırmak için iyi bir yoldur.
Tester101
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.