Kodlu bulaşık makinesi elektrik bağlantısı?


8

Zeminleri düzleştirmek ve yeni zeminler döşemek için bulaşık makinemi çıkardığımda bulduğum şey:

alçıpan sökük

alçıpan closeup sökük

Elektrikçi sadece kabloyu duvardaki bir delikten dışarıda bıraktı, ancak yeterli değil ve daha sonra bulaşık makinesini kim monte ederse, yeterli kordon elde edene kadar duvarı çekti ve yırttı.

Rock County, York County, SC'de yaşıyorum. Bu kodlanabilir mi? Nasıl öğrenirim? Bir elektrikçi çağırmam gerekir mi? Kendim düzeltebilir miyim? Yoksa öyle mi bırakmalıyım?


2
Belki sadece (un) şanslıyım, ama bundan başka bir şekilde kablolu bir bulaşık makinesini hiç görmedim - bir parça NM, bulaşık makinesinin bir parçası olan kutuya kaba bir yırtık delikten çıkıyor - biri hariç Bu lavabonun altında düzenli bir prize takıldı (ve kesinlikle kod kadar değildi - çıkış kutusuna damlayan sızdıran musluk su vardı).
Moshe Katz

Tıpkı bununla karşılaşabilecekleri bir not gibi, 2017 NEC 422.16 (B) (2) (6), bulaşık makinelerinin kordon bağlantısı için bulaşık makinesinin yanındaki dolapta olması için yuvalar gerektirir. Sıhhi tesisat ile kabin olmak / olmamak konusunda hiçbir kısıtlama.
NoSparksPlease

Yanıtlar:


5

Kablolu bir cihazda, bağlantının Kurallara uyması için iki şeyden biri doğrudur:

  1. Cihaz, saha kablo bağlantılarının yapılabileceği bir bağlantı kutusu veya
  2. Cihaz, çıplak uçları olan bir "kırbaç" kordon veya esnek bir tel sağlar - bu, alana monte edilmiş bir bağlantı kutusunda sonlandırılmalıdır.

Eğer eski ise, o zaman alçıpan hasarı saf bir özensizliktir (ve bana sorarsanız "düzgün ve işçiliğe uygun" olmaz - sanırım kablo yönlendirme amacıyla bir çeşit LV braketi kullanılabilir mi?). Bulaşık makineniz ikincisini yaparsa (ki bu benim şüphemdir), kablo için bir kutu ve NM kelepçesi takmanız gerekir (yüzeye monte edilmiş "kullanışlı bir kutu", eski bir çalışma kutusu duvara kesilmiş gibi) ve sonra cihaz kamasını kutuya yönlendirmek için bir kablo kelepçesi veya burcu ile birlikte önünde bir nakavt bulunan bir ön panel kullanın.


4

Bu sadece kod dağınık, sadece dağınık. Diğerleri gibi bulaşık makineniz doğrudan kablolu, bulaşık makinesinin bir parçası olarak bağlantı kutusu vardır. Burada ek bağlantı kutularına gerek yoktur. Yeni bir devre olmadığı için mevcut olduğundan GFCI koruması da gerektirmez.


2
Gerçekten mi? NM kılıflı kablonun duvardaki pürüzlü bir delikten sarkmasını sağlayabilir misiniz? Şüpheliyim, hatta sıhhi bir düzene yakın değil. Gerilim azaltmaya ne dersiniz? Birisi bulaşık makinesini çıkarır ve bu romax'ı onunla çekerse ne olur? Olmaz; Gerilim azaltıcılı kutuya NM kablosu, metal kapaklı yuva, cihazdaki kutuya pigtail takın. @Ed beal burada doğru fikre sahip.
Jimmy Fix-it

1
Bulaşık makinesi yerine monte edildikten sonra duvarda asılı kalmaz. Bulaşık makinesi bağlantı kutusunda bir gerilim azaltıcı kelepçe bulunur. Bulaşık makinelerini kablolama yöntemi yıllardır yapılmıştır. Düz bir priz önerisi bir kod ihlali olarak kabul edilebilir, çünkü akım kodu, bir devrenin modifikasyonunun çıkış / devrenin GFCI korumasını gerektirecek koda getirilmesini gerektirmektedir.
Kris

1
Şahsen NM kablosunu duvarda "düzgün ve işçilik gibi" tırtıklı bir delikten sarkmazdım - ama devreyi uygun şekilde değiştirmeden sabitlenebilir, sanırım.
ThreePhaseEel

1

Bir kutu bir gerilim azaltma / kelepçesi ile NM kılıflı kablo sonlandırma bölgesi duvar. Metal kapaklı bir kap takın. 6 'cihaz pigtail'i takın ve bulaşık makinesindeki entegre kutuya bağlayın.


1

Yaklaşık 15 yıldır ticaretle Marangoz oldum, son 10 yıldır üst düzey Remodeling yapıyorum. Bu milyon dolarda bile yeni bir şey değil, Hardfi Kablolu Bulaşık Makineleri'yle karşılaştım, ara sıra Gfi'nize takılanlar ... En azından 30+ kez söktüm ve kurdum. , Teknik olarak yangın kodlarını geçmemesi gereken çok daha büyük deliklere sahip bazılarını gördüm ama endişelenecek bir şeyiniz yok! Kozmetiklerden endişe ediyorsanız, alçıpanı sıcak yama yapabilirsiniz veya yeterince küçük görünebilir, sadece bantlayabilir ve çamurlayabilirsiniz.


Merhaba, ve Ev Geliştirme hoş geldiniz. Cevap için teşekkürler; gelmeye devam et. Ve muhtemelen turumuza katılmalısınız, böylece burada en iyi nasıl katkıda bulunacağınızı bileceksiniz.
Daniel Griscom

0

Tüm elektrik bağlantıları listelenmiş bir kutuda yapılmalıdır. Duvara tek bir çete "eski iş" kutusu kurabilirsiniz. Bulaşık makinesindeki kutuya bağlanmak için yeni ve daha uzun bir tel parçası takın. Teli korumak için delikli ve kelepçeli bir kapak plakasına ihtiyacınız olacaktır. Geçerli kod, yeni yüklemeler için bir GFCI gerektirir, ancak bu onarım işi olduğu için bir GFCI'ya güncelleme yapmanız gerekmez. Eyaletim bulaşık makinelerini yeni kurulumlarda bile GFCI korumasından muaf tutuyor. Bazı devletlerin böyle bir çalışmanın licesli bir elektrikçi tarafından yapılmasını gerektirdiğini duydum. Birçok eyalet, bir ev sahibinin orada elektrik yapmasına izin verir. Değiştirilmiş durumunuzu kontrol etmek Elektrik kodunun iyi bir fikir olduğunu biliyorsunuz.


1
Bu mevcut bir doğrudan tel bulaşık makinesi. GFCI veya ek çıkış kutusu gerekmez.
Kris

1
Yeni kurulumların GFCI gerektirmediğini söyledim, ancak bağlantıların bir kutuda yapılması gerekiyor. Tel, OP tarafından belirtildiği gibi yeterince uzun değilse. Teli bulaşık makinesindeki kutuya uzatmak için bir kutu gerekecektir. Tüm bağlantılar Listelenen bir kutu veya mahfaza içinde yapılmalıdır. Bu onlarca yıldır kod.
Ed Beal

2
Eğer bu tel bulaşık makinesine kadar çekilirse ve bulaşık makinesinde / üzerinde bir kutuya bağlanırsa, kod uyumlu olur mu?
brhans

1
Evet hiçbir ek yeri ile bulaşık makinesinde kutusunda kod uyumlu olacaktır. Orijinal yükleme en fazla koda sahipse. Benim izlenim, tel yeterince uzun değildi / böylece eski bir çalışma kutusu ve bir domuz kuyruğu için öneri oldu.
Ed Beal
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.