Kolayca kilitlenebilen kilitler güvenilir midir?


8

Eski bir sürgü yerine geçmek ve ön kapıma bakmak istiyorum ve büyük kutu ev geliştirme mağazalarındaki yedek setlerin çoğu kolay geri dönüşlü tipte. Kwikset'in SmartKey'i, Schlage'nin SecureKey'inden daha iyi bir şekilde yürütülmüş gibi görünüyor, çünkü özel bir anahtarı kesmek zorunda kalmadan kendiniz yeniden düzenleyebilirsiniz. Lowe’daki bir çalışan, Schlage’ın bu özelliği tamamen kaldırdığını söyledi, bu yüzden bundan kaçınmanın en iyisi olduğunu düşünüyorum.

Endişelendiğim, çevrimiçi olarak bu Kwikset kilitlerinin güvenilmez olduğu hakkında çok fazla tartışma gördüm. Bazı insanlar kolayca seçildiklerini, bazıları ise kilitlerin kendiliğinden kendilerini geri çevirdiğini ve insanları kilitli bıraktığını söylüyor.

Bu kilitlerden birini almaya değersin mi, yoksa "standart" bir kilitle daha mı iyi olurum? Kilidi kendim yeniden anahtarlayabilmeyi özellikle önemsemiyorum, sadece kendimi kurabileceğim kaliteli bir kilit istiyorum.


Şahsen, kilidi kilitlemek istememin tek nedeni, çok fazla kapımın olması ve hepsinin aynı anahtarı kullanmasını istemem. Aksi taktirde, anahtarı değiştirmek (örneğin kayıp anahtarı veya kiralayıcıları değiştirmek için) tercih ettiğim çözüm, birden fazla yedek kilit setine sahip olmak ve sadece bunları değiştirmek. Bu, en iyi özelliklere sahip bir ev sahibiniz ve kilitleri bilinmeyen yerlere kaydırırsanız en iyi şekilde çalışır.
BMitch

Yanıtlar:


7

Sanırım kendi sorunuzu cevapladınız ... "Kilidi kendimi yeniden açmayı özellikle önemsemiyorum". Bu özelliği istemiyorsanız, bunun için ödeme yapmayın. İstediğiniz özelliklere sahip güvenilir bir üreticiden sağlam ve sağlam bir kilit alın.

Evinizdeki tüm kapılar için aynı anahtarı kullanmak istiyorsanız, tüm kapılar için yeni kilitler satın almanız daha iyi olabilir. Çoğu donanım mağazası kilit setleri taşır; Hepsi aynı anahtarı kullanan 2 düğme ve 2 ölü cıvata alacağınız için, aynı anahtarı kullanmak için 2 kapı ayarlayabilirsiniz. İki kapıdan daha fazla set alabileceksiniz, ancak bulunmasının daha zor olduğunu kanıtlayabilirler.


1
Buna cevap için teşekkürler. Gerçekten merak ettiğim şey, başkalarının bu kolay yeniden kilitlenebilen kilitleri kullanıp kullanmadığı ve iyi sonuçlar alması mı? yapamaz bu özelliği sunuyoruz.
Charlie

1
Büyük kutu mağazalarında bu türlerin ötesinde neredeyse hiç seçim yoktu.
Kris K.

2

Sonunda yerel çilingir dükkanına gittim ve onlarla konuştum. Kwikset SmartKey kilitlerini satıyorlar, ancak konuştuğum kişi onları satın almayı tavsiye etmediğini söyledi.

Onları yeniden anahtarlarken bir fabrikada kullanılan anahtar kullandığınız sürece makul derecede iyi çalıştıklarını söyledi; burada “fabrika kesme” (yanlış terim olabilir) mevcut bir anahtarı çoğaltmak yerine bir koda göre bir anahtar kesme anlamına gelir. Ancak, bu ihtar ile bile, bu kilitlerden uzak durmasını tavsiye etti.


7
Bir çilingirin geleneksel olarak yaptığı bir işi ellerinden aldıklarından, kesinlikle bir çilingirin bu anahtarlar hakkındaki görüşüne şüpheyle yaklaşırdım.
gregmac

Aslında, bu iyi bir nokta. Çevrimiçi olarak onlar hakkında çok fazla şikayet okumamış olsaydım daha şüpheci olurdum. Ayrıca, sonuçta ücretsiz olarak satın aldığım kilitleri yeniden anahtarladılar, bu yüzden girişlerini yüz değerinden almaya meyilliyim.
Charlie
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.