Kış isabetlerinden önce asfalt kaplamayı kıvırıp kaybeden zonaları değiştirmeli miyiz?


9

Bu çatının ne kadar zaman önce karıştırıldığını bilmiyorum, ancak iki yamadaki asfalt zonaların kıvrılmaya ve kumlarını kaybetmeye başladığını fark ettik.

Şiddetli yağmurun geç yazından sonra bile, en azından şimdilik, evde su sızıntısı olduğuna dair bir kanıt yok (küf, leke, alçıpan sarkma, köpüren boya, vb. ).

Çatıyı değiştirene kadar ne kadar bekleyebiliriz? Bütçe göz önüne alındığında, acilen yapılmalıdır?

Gerekirse, ancak kar düşmeden (yakında olacak) bunu yapamayız, deneyebileceğimiz herhangi bir durma boşluğu önlemi var mı?

Oluklu çatı kiremitleri kısmının ilk görünüşü

Oluklu sorunlu çatı Zona parçası ikinci görünümü.


2
Bir ons önleme bir kiloluk tedaviye değer - Benjamin Franklin. Kar yağmadan önce sabitleyin.
Tester101

Tester101, sorumun kalbi gerçekten bunun bir sorun mu yoksa sadece kozmetik mi olduğu. Fikir birliği, bunun bir sorun olduğu ve ben tamamen önleme için olduğumdur!
msanford

1
Bu düzlük yakında reroofed gerekir. Yaklaşık 5 yıl kalan organik zona, kaldırılmaya başlayacak, çok kırılgan olduklarını ve bir sızıntının olmasını bekliyor olacaksınız.
Fiasco Labs

Yanıtlar:


17

Şimdi değiştirin. Bugün gibi. Bu kötü.

Bu tür kötü shingle aşınması ile, zona, suyun yedeklenmesine ve çatıdan sızmasına neden olacak ve iç hasara neden olacak ve maliyeti artıran buz barajları oluşturacaktır.

resim açıklamasını buraya girin

Yaz aylarında, çatı suyu tutamaz, çünkü donamaz, bu nedenle bukleler sadece damlamadan çok az su alır.

Bununla birlikte, kışın, biraz tutulan su donacak, genişleyecek ve daha fazla su tutacak, bu da donacak ve benzeri olacaktır.


2
Ve rüzgardan tehlike hakkında unutma: O zona bazı edecek iyi bir fırtına içinde sökük ve sonra başa kaçaklar her türlü gerekecek. Ve şans, sigorta "ihmal" nedeniyle ortaya çıkan su hasar kapsamaz.
chris

1
Durma boşluğu önlemlerine gelince - büyük bir muşamba alabilir ve kış için
çatınıza dökebilirsiniz

Chris, bunu da olası bir yankı olarak görüyordum.
msanford

Aslında, şimdi görüntüye daha fazla baktığım için, buz çatışmasının neden tüm kiremitli çatılardaki genel bir sorundan ziyade benim için daha büyük bir sorun olacağını merak ediyorum?
msanford

1
Zarar görmüş ve kıvrılmış zonalarınız tamirde zonalardan daha fazla su TUTACAK ve tutacak, bu da çok az tutuyor. Kıvrılmış her kenar, suyun toplanacağı bir yer ve çukurlu karo sadece küçük bir gölü yakalamak ve donmasına neden oluyor.
The Evil Greebo

1

Bu çatının ne kadar uzun sürdüğü konusunda endişelenmeyin. Mümkünse, zona soyun ve ASAP, yeni bir çatı yapın.

Yamalar, yağış aksilikine karşı önleme yolunda çok az şey sunacaktır. En iyi "arkadaşın" muhtemelen çok kalıcı bir soğuk mevsim olacak ... en azından çözülene kadar. Yani, tavanınız iyi yalıtılmış ve orada soğuk tutmak için iyi havalandırılmışsa (ve üstte kar eritmez). İyi organize edilmiş çatıcılar, çok ağır olmasa bile nitetime yağışla bile reroof yapabilir. Öyleyse çatla


Çok soğuk iklimlerde fiberglas zona şart koşmalısınız (bazen karışık gelirler ... ama toplam asfalt değil). Ayrıca, rüzgarın üflenmesini ve kıvrılmasını önlemek için lamine zona gerekir. Sekme zona çok passe; ve karşılaştırma ile çok çekici değil. Ekstra maliyet kendisi için öder daha - göreceksiniz.
Lex
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.