Bodrum duvarlarımda hangi kalınlıkta kapalı hücre sprey köpüğü kullanmalıyım?


6

Bodrumumu güneydoğu Wisconsin’de bitirdim. Bu notun altında dökülmüş tam bir bodrum. Duvarları yalıtmaya hazırız ve kapalı hücreli sprey köpük kullanacağız.

İki farklı yüklenicim oldu ve köpük için farklı kalınlıklar önerdim. Biri sadece duvarlara karşı 1 "ve eşiklerde 3" almam gerektiğini söyledi. Diğeri ise eşiklerde "duvarlara karşı 3 ve 3" dedi.

1 "ve 2" sprey arasında ne tür bir performans kazancıya bakardım?

Yanıtlar:


8

Kapalı hücreli köpük tipik olarak bir R6 değerine sahiptir (inç başına R6'dır)

http://www.fomo.com/resources/technical-bulletins/opencellvsclosed.aspx

Böylece 1 "köpüğü R6 olacaktır. 2" köpüğü R12 olacaktır

Senin yanında yaşadım - Wisconsin üşüyor ve üşüyor - bir bodrumda zemin ne kadar uzun süre soğuk kalırsa, o kadar çok termal mola istiyorsun. Açıkçası ikliminizde, kirişler arasını tamamen doldurmak için köpüğü arıyordum - eğer tipik 2x4'ler kullanıyorsanız - sizi bir R20'ye yaklaştırıyorsanız - 3.5 ".


2 "ye çıktık. Bunun nedeni, köpüğün geçirgenliğinin o kadar az olmasıydı; hava / nemin geçmemesi dolayısıyla R-Değerinin yüksek olması gerekmez.
Paul Lemke

1
Sebeple aynı fikirde olduğumu söyleyemem, çünkü iki sorun - buhar bariyeri vs. Buhar bariyeri 6Mil plastik kadar ince olabilir - R değeri sıcaklık iletkenliği ile ilgilidir - ve her zaman daha iyidir (ancak azalan derecelerde).
Evil Greebo,

Köpük ile geçen bir yıldan sonra harika olduğunu söylemek zorundayım. Ortam sıcaklığı bizim istediğimizden biraz daha düşük, 2 "biraz zayıf olabilir, bu yüzden gelecekte daha kalın olacak.
Paul Lemke
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.