Chromium ile bir kiosk kurma


35

Raspberry Pi'mi, Chromium'un web siteme yönlendirildiği bir kiosk moduna sokmak istiyorum ancak nasıl çalışacağını çözemiyorum. Birkaç farklı kılavuz izledim ve bana verdikleri kodun hepsi biraz farklıydı, bu yüzden tam olarak ne izleyeceğinden emin değilim.

Şimdiye kadar kod değiştirme bazı farklı varyasyonları denedim

/etc/xdg/lxsession/LXDE-pi/autostart

Bununla:

#@xscreensaver -no-splash
@xset s off
@xset -dpms
@xset s noblank
@chromium --noerrdialogs --kiosk http://localhost --incognito

Ben de aynı kodu koydum

/etc/xdg/lxsession/LXDE/autostart

Hala sadece masaüstüne önyükleme yapıyor ve ne yapacağımı yitiriyorum, çünkü bu konuyu tartışan çok fazla öğretici görünmüyor.


1
Merhaba ve hoşgeldin. Buraya bir göz atın ve bunun yararlı olup olmadığını bize bildirin.
Ghanima


1
Yardımın için sağ ol ama bu da işe yaramadı. Açıkçası bu biraz saçma. Bu, insanların kendi pi'leriyle yapmak isteyecekleri ortak bir şey gibi görünüyor, ancak bunun nasıl yapılacağı hakkında hiçbir bilgi yok ve OS'un her yinelemesi için adımlar değişiyor gibi görünüyor.
DavidK,

Yanıtlar:


44

Chromium 45 yüklü Raspbian Jessie'yi çalıştıran bir Ahududu Pi 2'm var. Mevcut otomatik başlatma dosyasını yerel bölgenize kopyalamanız gerektiğini öğrendim:

mkdir -p /home/pi/.config/lxsession/LXDE-pi/
cp /etc/xdg/lxsession/LXDE-pi/autostart /home/pi/.config/lxsession/LXDE-pi/autostart

Bu yüzden bu yerel sürümü düzenleyin:

nano /home/pi/.config/lxsession/LXDE-pi/autostart

#@xscreensaver -no-splash  # comment this line out to disable screensaver
@xset s off
@xset -dpms
@xset s noblank
@chromium-browser --incognito --kiosk http://localhost/  # load chromium after boot and point to the localhost webserver in full screen mode

Kayıt etmek

sudo reboot

1
EN SONUNDA! Doğru dosya!
Quintin Balsdon

3
Bunu denemeden önce, değişiklik yapabilmem için Kiosk modundan nasıl çıkacağımı bilmek istiyorum. Yine de başkasının bunu yapmasını istemiyorum.
Chiwda

1
Sanırım en kötü ihtimalle, başka bir yerden SSH girebilir ve otomatik başlatma seçeneklerini kaldırmak için dosyayı düzenleyebilirsiniz.
Neil Barnwell

1
Evet. ssh -Y kiosknamesisteme, sonra sudo killall chromium-browseröldürür. Ardından tarayıcıdaki ayarları değiştirmek için Chromium'u sadece ssh bağlantısı üzerinden çalıştırabilirsiniz. Sonra sudo init 6temiz bir şekilde yeniden başlatılacaktır.
SDsolar

bu benim varsayılan temamı değiştirdi, nasıl düzeltebilirim :)
Wasim A.

5

Pi varsayılan olarak, otomatik oturum açma X ortamı, pikullanıcının kimlik bilgileriyle yapılır . Bu kullanıcının Xsunumcusu ortamının yapılandırma ayarı en içindedir /home/pi/.config/lxsession/LXDE-pi/autostartDEĞİL içinde, /etc/xdg/lxsession/LXDE-pi/autostart(bu kök kullanıcı için ortamıdır).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.