«raspbian» etiketlenmiş sorular

Raspbian'ın adı Raspberry Pi OS (32 bit), Debian'dan türetilen bir GNU / Linux işletim sistemleri ailesidir. Sürüm numaralandırma Debian'ınkini takip eder ve mevcut kararlı 10'dur (Buster). Raspbian, en çok kullanılan Pi tabanlı dağıtım ve Vakıf tarafından önerilen ve kendi özelleştirilmiş görüntülerini dağıtan dağıtımdır.

17
Ahududu Pi'mi nasıl yedeklerim?
Raspberry Pi'ime (Raspbian'ı çalıştıran) birkaç haftadır programlar yapıyorum ve yaptığım işi koruduğumdan emin olmak istiyorum. Oluşturduğum dosyaları nasıl yedekleyebilirim? SD kartı Windows (XP veya 7) bilgisayarıma takıp, sabit sürücüye veya başka bir SD kartına kopyalayabilir miyim?


12
Başlangıçta komut dosyası çalıştır
Ahududu Pi'm önyüklendiğinde bir senaryo yürütmeye çalışıyorum. Web tarayıcısının otomatik olarak açılmasını istiyorum. Basit bir çözüm bulmaya çalıştım, (betiğimi bazı "başlangıç" dizinine veya benzeri birşeye bırakmak gibi) ama böyle bir şey göremiyorum. Upstart'a baktım ama bunun nasıl çalıştığını kavramaya çalışıyorum. Denedim hiçbir komut onları test ederken işe yaramadı.
189 raspbian  boot  script 

11
Başsız Pi Wifi için SD kartı hazırlayın
Ben wifi üzerinden Pi Pi SSH gerekir ama bir model olduğu için bir tahta (bir usb hub kullanarak mümkün - hiç) - ve benim ethernet yok, Pi güvenli wifi ağa bağlanmak için yapılandıramazsınız. Dizüstü bilgisayarıma SD kartın takılı olmasını istiyorum ve içinde wifi yapılandırma bilgileri olan bir dosyayı düzenlemek istiyorum, ...

10
Pi 3'te WiFi'yi (wlan0) devre dışı bırak
Her zaman ethernet kullanacak bir Pi 3'üm var, bu yüzden WiFi'yi nasıl yeniden başlattıktan sonra açılmayacaklarını nasıl devre dışı bırakacağınızı bulmaya çalışıyorum. Yaparsam cihazı ifconfiggörürüm wlan0. Yapabilirim ifconfig wlan0 downama yeniden başlattıktan sonra tekrar geri gelecektir. wlan0(Ve wlan1) hakkında herhangi bir şey hakkında yorum yapmaya çalıştım /etc/network/interfacesama bu bir fark ...
109 raspbian  pi-3  wifi 

14
Ahududu Pi kameradan video akışı ve canlı izle
Ahududu Pi için yeni ve hatta Ahududu Pi kamera için yeni. Raspberry Pi kamera için çevrimiçi olarak çok sayıda ders gördüm ama henüz bir web kamerasıyla (SimpleCV veya OpenCV kullanarak) yapabildiğiniz gibi doğrudan Raspberry Pi kameradan akış yapmama izin veriyor. Birinin beni doğru yöne götürebileceğini umuyordum.
93 raspbian  camera 

3
X-sunucusunu başlatmadan önyükleme
Raspian kurulumu sırasında "X-Server'ı bootdan sonra başlat" ı seçtim, fakat şimdi X-Server'ı başlatmadan bir kez önyüklemek istiyorum, bu yüzden bir programı çalıştırmak için daha fazla hafızam var. X Sunucusunu başlatmadan nasıl önyüklenirim?
91 boot  raspbian  xorg 

8
Başsız sunucu olarak çalışırken X Server ve Desktop Manager nasıl kaldırılır?
Ahududu Pi'mi, içine girebileceğim başsız bir sunucu olarak kullanıyorum . X Sunucusuna, LXDE'ye vb. İhtiyacım yok. Raspbian "wheezy" yi çalıştırıyorum. Buradaraspi-config açıklandığı şekilde kullanarak "Masaüstünde açılışta başlat" özelliğini zaten devre dışı bıraktım . Ancak kullanmadığım tüm masaüstü bilgisayarları için çok sayıda paket güncellemesi almaya devam ediyorum (bekleyen güncellemeleri e-posta yoluyla ...
88 raspbian  xorg  headless  lxde 11
GUI'yi Raspbian / Debian'dan nasıl kaldırabilirim?
X.org ve GUI ile ilgili tüm bileşenleri Raspbian veya soft-float Debian'dan tamamen nasıl çıkaracağımı bilmek istiyorum . En bariz çözüm şu olabilirdi sudo apt-get purge xorg, ancak bunun için bazı GUI paketlerini yatacağımdan korkuyorum. Bunu nasıl başarabilirim?
65 raspbian  xorg  gui 

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.