«cryptography» etiketlenmiş sorular


4
Gpg ile imza güvenini doğrulamak istiyor musunuz?
Sistem yapılandırma yönetimi araçlarımızın bazı yönlerini doğrulamak için gpg imzalarını kullanmak istiyoruz. Ayrıca, bağımsız sysadmin anahtarlarının bir ana imzalama anahtarıyla imzalandığı bir "güven" modeli kullanmak istiyoruz ve daha sonra sistemlerimiz bu ana anahtara güveniyor (ve sistem yöneticilerimiz tarafından imzaları doğrulamak için "güven ağını" kullanıyor). Bu bize birileri terk ettiğinde bir …

5
PGP anahtarı için entropi üret
Uzaktan VM'ye giriş yaptım ve 4096bit PGP anahtarı üretmeye çalışıyorum, entropi olmadığı için sonsuza kadar asılı kalıyor ve uzak masaüstü aracılığıyla çalıştığımdan beri muhtemelen fare hareketini entropi olarak algılamıyor. Nasıl üretebilirim? Denedim cat /dev/urandom > /dev/nullama bu işe yaramıyor.

2
Sanal makinelerde entropi
Bildiğiniz gibi sanal bir makinede "normal" bir bilgisayarda olduğu gibi entropi oluşturmak kolay değildir. Sanal makinede gpg anahtarı oluşturmak, doğru araçlarla bile biraz zaman alabilir. Orada gpg kadar entropi farkında olmayan çok daha fazla kripto fonksiyonu var. Kriptografinin sanal bir makinede daha az güvenli olduğunu söyleyebilir miyiz?

5
SSH ortak anahtarı neden istemcide değil sunucuda oturuyor?
Açık anahtarları sunucuda tutmanın arkasındaki teoriyi tam olarak anlamıyorum. Ortak / özel anahtarların kilit kutusu benzetmesinde Alice'in kutusunun kilidini açmak için Alice , ortak anahtar Bob'a dağıtılırken özel anahtarı tutar. Sunucunun kilit kutusu rolünü oynadığı anlaşılıyor, neden genel anahtarı tutuyor?
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.