Galaxy S3, USB üzerinden dosya aktaramıyor: “USB cihazı tanınmıyor”


12

Temel bant sürüm I9300XXLFB ile Galaxy S3'üm var ve PC'ye bağlandığında sorun yaşıyorum. USB üzerinden herhangi bir dosya veya veri aktaramıyorum veya alamıyorum.

Bilgisayarıma taktığımda, bana söylüyor USB device not recognizedve S3 erişebileceğim hiçbir yerde görünmüyor. Farklı kabloları ve bilgisayarları denedim ve hepsi aynı sorunu sergiliyor gibiydi. Bunu nasıl çalıştırabilirim?


1
Ayarlar> Geliştirici seçenekleri> USB hata ayıklaması işaretli mi?
t0mm13b

Taktığınız anda cihazın kilidi açık mı? Aygıt yöneticisini kontrol ettiniz mi (Windows 7 kullanıyorsanız)?
Rodrigo Guedes

Yanıtlar:3

MTP modunda USB kullanarak Windows'a bağlanma konusunda sorun yaşayan herkes için, Samsung'un web sitesinden Cep Telefonları için Samsung USB Sürücüsünü yüklediğinizden emin olun. Verizon modeli için bir link:

http://www.samsung.com/us/support/owners/product/SCH-I535RWBVZW

Manuals & DownloadsSekmeye gidin ve ardından sekmelerin altında Software. USB sürücüsünün listelendiğini göreceksiniz'i tıklayın .


1

Galaxy S3'ümü bağlarken benzer bir sorun yaşadım. Sürücüler düzgün kurulmuyor. USB cihazının arızalı olduğunu söyleyen mesajlar vardı. Telefonu şarj edebilmemize rağmen, bir yığın depolama cihazı olarak tanınmıyordu ya da telefonda USB kablosunu değiştirene kadar PC'ye nasıl bağlanmasını istediğim konusunda bir seçenek sunmuyordu.

Bunu öneren bazı yazıları okumuştum. Hata ayıklamadan sürücüleri yeniden yüklemeye ve güncellemeye kadar tüm telefon ve cihaz yöneticisi ayarlarını denedikten sonra bu işe yaradı: yeni bir USB kablosu denemek . Sürücüler kendilerini kurdular. Ardından, telefon bildirim menüsünden Medya Aygıtı Olarak Kullan'ı seçebildim. Bilgisayarımı çift tıklattım ve medyayı görüntülemek için Telefon'u açtım. Ayrıca internet bağlantısına izin vermek için telefon ayarlarından USB tethering'i seçebildim, bu da her şeyden önce başladı.

Umarım bu bazılarına yardımcı olur.

Bu işlem sırasında da keşfettiğim şey, telefonun bir kablosuz hotspot olarak nasıl ayarlanacağıydı. Ben sadece bunu ayrıntılı bir youtube video izledi ve benim sorunum geri kalanı dizilirken dizüstü bilgisayarımı internete bağlamak mümkün.


1

Benzer bir sorunum vardı, ancak hata mesajı yok. Bilgisayar koyduğum başka bir USB aygıtını tanımasına rağmen bilgisayarım telefonumu görmedi. Not: önceki bir oturumda bilgisayarım telefonumu tanıdı ve bazı dosyaları b / u başardım.

Son çözümüm oldukça basitti, telefon açıkken pili telefondan çıkardım ve 5 dakika boyunca bıraktım. Sonra pili yeniden taktım ve telefonu açtım. Telefonu USB kablosuyla bilgisayarıma bağladıktan sonra bilgisayara bir bağlantı telefonum vardı.

Hayır, bunun için teknik bir açıklamam yok.


Bu benim için işe yaramadı, ama davayı açarken bir çaresiz temizlik ihtiyacı olduğunu keşfettim, bu yüzden bu konuda yardımcı oldu.
nateirvin

0

Aşağıdaki Adımlara bir göz atın

Adım 1 # Sürücüleri temizlemeyi ve yeniden yüklemeyi deneyin

Adım 2 # Samsung KIES'i (PC için yazılım) kullanabilir veya PC'nizin "MTP" USB modunu tanımasını sağlayabilirsiniz.

Adım 3 # Cep Telefonu için Samsung USB Sürücüsünü yüklediğinizden emin olun

Adım 4 # Dosya aktarımları için, wifi üzerinden bağlanan Airdroid'i kullanabilirsiniz.


0
  1. En son sürücüyü yükleyin
  2. Telefonla birlikte verilen fabrika kablosunu kullandığınızdan emin olun (bazı kablolar S3 ile çalışmaz, bilgisayar size yalan söyler ve "USB aygıtı tanınmadı" hatası verir)

0

Sadece KIES AIR'i kullanın (S3'ünüze önceden kurulmuş). Mükemmel çalışır ve kullanıcı dostudur.


0

Galaxy S III'ümü Android 4.3'e güncellemeden önce, Windows 7 ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadım. K7 yazılımı yüklü olmasa bile W7'nin bunu tanıması gerektiği açık. Yeni android güncellemeden önce ana ile oldu. Ancak saraçlık W7, Galaxy SIII'yi Medya cihazı (MTP) modunda bulamadı!

Benim için çözüm:
Kurulum: Cihaz (Kurulum), USB Sürücü (Yazılım) - 9 Kas 2012


0

mikro usb bağlantı noktasını temizlemeniz gerekebilir. Tüy bırakmamak için bir diş fırçası veya çengelli iğne kullanmayı deneyin. Bu benim için çalıştı


-1

Yalnızca USB 2.0 bağlantı noktalarını kullanmanız gerekir.


-1

Android 4.3 kullanıyorsanız tuş takımını açın ve * # 0808 # Android 4.2 * # 7284 # tuşlayın, bu sorununuzu çözecektir.


Bu kodlar tam olarak ne yapıyor? Nasıl yardım edecekler?
ale
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.