Yeni parke ve mevcut seramik zeminlerim arasına geçiş kalıbı nasıl monte edebilirim?


14

Bazı eski halı sökük ve kendimi yeni bir katı ahşap döşeme kurmaya hazırlanıyor. Birçok yerde, zemin mevcut bir karo zemine geçer. Parke döşemeli çocuklar bana bu ikisi arasındaki en iyi geçişin bir T kalıbı olduğunu söyledi. İki kat arasında bir boşluk bırakın ve ardından iki kat arasında T kalıbını yerleştirin, böylece her iki yüzeye de oturur. Kulağa yeterince basit geliyor.

Bununla birlikte, iki katın yükseklik farkı dikkate değerdir ve T kalıplama düz oturmaz. Seçeneklerim neler? İşte boyutları gösteren bir diyagram.

kat geçiş şeması

NOT: T kalıplama kullanmak bir gereklilik değildir, daha iyi bir seçenek varsa başka bir rotaya gidebilirim.


Sadece bir ek düşünce. Kalıplama biraz düzensiz ise endişelenmeyin. Ayak genellikle bunu fark etmez ve göz hizasından görmezsiniz.
The Evil Greebo

Evet, burası nereden aldığımı söyledi. Küçük farklılıklar için bu işe yarayabilir, ancak yükseklik farkı bu durumda fark edilir.
mohlsen

Yanıtlar:


9

Sizin durumunuzda, T kalıplama yerine redüktör kalıplama kullanırım: resim açıklamasını buraya girin


Ve istediğim yüksekliği elde etmek için redüktörün altını keserdim? Bu resimden, biraz fazla yüksek olacağını düşünüyorum ve daha sonra parke üzerine oturmayacaktı.
mohlsen

Bunu düzeltebilirsiniz, evet veya alüminyum birleşimler (diğer cevap) bir seçenek, ancak daha çirkin olduklarını düşünüyorum.
The Evil Greebo

1
Çok hoş olmadıklarına katılıyorum, ama çok daha fazla şekil var.
Chris Cudmore

3
Tabii ki, redneck çözümü var: boşluğu koli bandı ile örtün!
Chris Cudmore

1
Eğer bu yoruma birden fazla upticks verebilirsem, yapardım.
The Evil Greebo

9

@ Chris'in cevabından tavsiye alıp gerçek döşemeden kendi geçişimi yaptım. Geçiş parçasını zemine ve daha sonra karonun üstüne oturtmak için döşemenin bir kısmını kestim. Daha sonra yuvarlak bir kenarı yönlendirdim, böylece karonun üstündeki parça daha yavaş aktı.

Ben yönlendirilen kısmı ve döşeme üst (bitmiş) karşılaştırıldığında nasıl görüneceği hakkında biraz endişeliydi. Ama küçük bir döşeme verniği ve daha sonra bitirmek için bazı viski brite ile bir ovmak, mükemmel bir eşleşme oldu. Bu, ahşap lekeli ve doğal renkte olmadığı için işe yaradı. Eğer lekelenmişse, eşleşmesi biraz daha zor olurdu.

Bunun ortaya çıkmasından çok memnunuz. Yumuşak bir geçiş, T veya redüktör gibi gerçek bir geçiş parçasından daha fazladır, çünkü parke zeminden veya fayanstan daha yükseğe çıkmaz.

Yönlendirilmiş kenarı olan kesilmiş bir parçanın resmi:

resim açıklamasını buraya girin

İşte bitmiş geçişin bir resmi:

resim açıklamasını buraya girin


1
Bu çok zarif bir düzeltme. Özellikle parke yüksekliğinin üzerinde ek bir artış olmaması hoşuma gidiyor.
Ocak'ta gregmac

6

Alüminyum ile giderseniz biraz daha esnek olabilirsiniz. Bunun gibi bir şey:resim açıklamasını buraya girin

Veya bu:resim açıklamasını buraya girin


3

İki yüzey arasında bir kalıp kullanmaktan kaçınmak istiyorsanız başka bir seçenek de sert ahşabın biraz kesilmesi için biraz kesilmesidir.

Bu, sert ağacın yapısına ve kalınlığına ve birleştirme süresinin uzunluğuna bağlı olarak mümkün olabilir veya olmayabilir.

Diyagramınızdan, parke ağacının bir tarafını yaklaşık 1/4 inç kadar kesmeniz ve alt yüzeyi son birkaç inçten çıkarmanız gerekecek gibi görünüyor. Ayrıca muhtemelen son parçayı zemin, önemli ölçüde genişleme / daralma olabilirse iyi çalışmayabilir.


Teşekkürler, cevabın bana kendiminkini yapmam ve sonra biraz daha yapmam için ilham verdi. Ayrıntılar için kabul edilen cevaba bakınız.
mohlsen

1

Ben bir ana banyo küçük format kiremit mühendislik parke geçiş ile benzer bir durumla karşılaştı. Bu sayfayı bulmadan önce bir dizi farklı çözüme baktım. Sonunda, kontrplak işlenmiş ahşabı, yukarıdaki diğer bazı kişiler tarafından kullanılan sürece benzer şekilde kesmeye karar verdim. Kesme tahtalarının dudağı kiremit üzerinde durduğunda ve genişleme alanı sadece 3/8 inç genişliğinde olduğundan, yüzer bağlantıya bile orta derecede hasar vermek için belirli bir noktada büyük miktarda basınç alacaktır. Açıkçası, bu, gösterilen büyük boşluğa karşı sıkıca oturan bitmiş üründen ziyade bir hurda parçasının fotoğrafıdır. Açıkta kalan kontrplak kenarı yakın inceleme dışında fark edilmez.uygun amaçlar için ilk kesim hurda

Alan potansiyel olarak ıslanabileceği veya daha nemli bir ortamda olabileceği için ham ahşabı cila ile kapattım.

Aynı işlemin laminat parke döşenirken de kullanılabileceğini düşünüyorum. koyu laminat renk uyumu için en kolay olurdu.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.