Tezgah ve paslanmaz ocak arasındaki sızdırmazlık alanı


12

sayaç / soba boşluğu

Tezgahlarım ve soba arasındaki boşluğu kapatmak için kullanılacak en iyi malzeme nedir? Oldukça sıkı bir uyum ama içeri girmesi için herhangi bir kırıntı ve yiyecek biti istemiyoruz.

Kalafat kullanırsak paslanmaz olur mu? Kalafatın kaldırılmasına karar verirsek iz bırakacak mı?

Yanıtlar:


7

Metal var ve bu amaç için tasarlanmış T kesitli silikon kauçuk parçalar var. https://www.amazon.com/Stovetop-Extender-SE24BLA-Oven-Guard/dp/B0027DW4QG . "Sürgülü" aralıkların üstleri boşluğu kaplar, fakat "serbest duran" aralık kullanıldığında bir boşluk vardır. Bu kapak parçaları boşluğu kapatmak için iyi çalışır. Herhangi bir şeyin düşmesini önler, ancak kapak şeridinin altında temizlemeye izin verir. Ayrıca sıcak soba tepesinden tezgah tepesine ısı transferini azaltırlar (boşluğun kapatılmasına kıyasla).


22

Köpük kauçuk hava sıyırma contaları kullanıyorum:

resim açıklamasını buraya girin

Alternatif olarak, kauçuk hortum da aynı şekilde çalışır.

Sadece boşluktan biraz daha geniş bir profilde satın alın, sonra boşluğa koyun. Sürtünme yerinde tutacaktır. Ve sobayı dışarı çekmeniz gerekiyorsa değiştirilmesi kolaydır.


Bu sobanın etrafında güvenli mi? Yani yüksek sıcaklıklarda kullanılmak üzere derecelendirildi mi?
milesmeow

@milesmeow sobanızın yanları sıcak olmamalıdır.
DA01

12

Bu boşluklar nadiren mühürlenir, çünkü sobanın temizlik ve servis için hareket ettirilmesi gerekir. Yiyecekler sobanın arkasında ve altında olacak ve onu çekip temizleyebileceksiniz.

Bunu yapmanız gerekiyorsa, şeffaf silikon (silikon karışımı değil) tipik olarak doğru üründür. Tezgaha ve paslanmaz malzemeye (düzgün bir şekilde temizlenirse) iyi bağlanır ve zaman geldiğinde oldukça temiz bir şekilde çıkarılır.


2
Cam üstümü granit tezgahlarıma şeffaf silikon ile kapattım. Mine, altında temizliği kolaylaştırmak için çıkan bir alt çekmeceye sahiptir. Eğer onu hareket ettirmem gerekirse, silikonu soymak o kadar da zor değildir ve her iki yüzey de kazımak için güvenlidir.
Billy C.

1
Artı bir yok .
Mazura


1

Google veya "kalafat destekçisi çubuğu" araması yapın. Bunlar, kalafatlamadan önce boşlukları doldurmak için yuvarlak köpük şeritler ve bunların mutfak aletleri etrafındaki küçük boşlukları doldurmak için kullanıldığını gördüm. Muhtemelen bu boşluklar için bulabileceğiniz en küçük olanı istersiniz (iyi donatılmış BTW!). Küçük, ince, esnek bir kazıyıcı kullanarak görünmeyene kadar hafifçe itin.

Bu arada, ocağı tezgahla aynı seviyeye gelene kadar ayarlamak da yaygındır, ancak kişisel tercihi (veya teknik sınırlamalar) ve köri tadı etkilemez ... ;-)

Yukarıda belirtildiği gibi, ocak neredeyse kesinlikle bir noktada çıkması gerekeceği ve hatta küçük bir silikon boncuk bile heck gibi tutabileceği için boşluğu kapatmamalısınız ...

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.