Pencere ve tuğla duvar arasındaki bu boşluğu nasıl doldurabilirim? (destek çubuğu için çok mu derin?)


5

1936 evimin pencerelerini yeniliyoruz. İlk pencereyi yaparken, pencere çerçevesi ile duvar arasında büyük bir boşluk olduğunu fark ettim ve onu doldurmanın en iyi yolunu merak ediyordum.

1/2 inç destek çubuğu aldım ve bu doğru boyutta görünüyor, ancak NASIL, delik gerçekten derin ve yaklaşık 1/2 inç içeride çok daha geniş oluyor. yükle.

Boşluğu doldurmak için kullanabileceğim başka bir şey var mı, yoksa düşmesini önlemek için destek çubuğunun arkasına bir şey mi koymalıyım?

Buradaki herhangi bir tavsiye çok takdir edilmektedir!

İşte aralığın bir resmi: gap next to window

Ve burada bir destek çubuğu ile serbestçe hareket ettiği boşluğu 'içine düşen' boşluğun bir resmi var:

falling through gap


1
Böyle bir şey uygun olur mu? homedepot.com/p/...
Matthew Rathbone

Yanıtlar:


3

Yerinde olsam bunu denerdim

  1. Boşluğu genişleyen köpükle doldurun. Sertleşmesi için tam bir gün verin (genleşmesi için çok kısa sürede genişlemesi muhtemel dengesiz bırakacaktır)
  2. Bazı gerçekten iyi açık (yağ bazlı) kalafat satın alın. Yerel büyük kutu denilen bir şey satıyor dörtlü ancak bu mümkün değilse, muhtemelen notta benzer bir şeyler bulabilirsiniz. Eklemin üstündeki tıkanıklık (1/2 inç sınır ile yaklaşık liberal olmalıdır). Bu pencereyi kapatacak ve köpüğü koruyacaktır.

1
Eğer köpükle çalışmadıysanız, pencere çerçevesini ve tuğlayı bantlamak (köpük istemediğiniz her yerde) bantla bantlamak, çünkü genişleyeceği ve muhtemelen bu yüzeylere gireceği ve b% # # # olması gerektiğidir. Kapı ve pencereler için yapılmış minimum genişleyen köpük kullanın.
Alaska man

Tamam harika. Benim biraz QUAD var. Caulk köpüğün üstünde çalışır mı yoksa ikisi arasında bir şeye ihtiyacım var mı?
Matthew Rathbone

@Alaskaman İyi ipucu! Sadece düzenli ressamlar kaseti mi?
Matthew Rathbone

Dolguyu köpüğün üzerine koyardım. Her şeyi kapattığınızdan emin olun, çünkü köpük parçalara maruz kalırsa bazılarını bozar
Machavity

0

Boşlukları doldurmak için köpük kullanma fikrini seviyorum, boşluğu izole edecek ve destek çubuğunu destekleyecektir. Bununla birlikte, her şey köpüğün doğru derinlikte olmasına bağlıdır: çok sığ ve destek çubuğu hala boşluğa düşecektir ... çok fazla doldurma ve destek çubuğu VE kalafatının uymayacaktır.

Bu nedenle, gerekli derinliği işaretlediğinizden ve ne kadar doldurabileceğinizi, köpüğün ne kadar genişlemeye devam edeceğini ve doğru derinlik için nerede durduğunu görmek için bir numune tahtasındaki köpükle pratik yapmayı unutmayın.

Dikkatli bir ifade, eğer pencere eskiyse, köpük pencere çerçevesinin yarısına uygulandığında çerçeve bükülme ve hizalamanın dışına çıkma eğiliminde olabilir. Pencere çerçevesi ne kadar sağlam?

Ayrıca, bir destek çubuğu gereklidir, sadece köpüğe geri tıkamazsınız. Bir destek çubuğu gerçekte bir serbest bırakma maddesidir, bu nedenle kalafat, kenarlardaki iki malzemeye (sizin durumunuzda, tuğla ve ahşap çerçeve) yapışacak ve kalafatın arkasındaki malzemeye yapışmayacaktır. DOLDURMAYIN. Eklem içine ne kadar kalabileceğinden değil, uygun derinliğe kadar. Çoğu insan çok derin dolduruyor. Çoğu üretici, 3: 1 oranını önermektedir. Yani, 3 geniş ve 1 derin. Bu, kalafatın genişlemesine ve daralmasına ve hala taraflara bağlı kalmasına izin verir. Öyleyse, eklem 3/4 "genişlikte ise, 1/4" ten daha derine doldurmayın.

Bu arada, bana göre, kalafat ve sızdırmazlık farklı. Lateks kalafat boyanabilir, ancak zamanla kurur. Silikon sızdırmazlık maddesi daha esnektir (ısıl meseleler, vb. Nedeniyle hareket eden yerler için daha iyidir) ancak bu kadar kolay boyanamaz.


Soru - sadece köpüğün üstüne Caulk olamaz mı? Yapışmaz mı?
Matthew Rathbone

Dışarıda bir lateks kalafat kullanmam. Evet, kürleştikten sonra suya dayanıklı olma eğilimindedirler, fakat kürlendikten aylar sonra koyu renkli bir bezle sildiğiniz ve kalıntınız olduğu bir yere sahip oldum. Lateks, yalnızca ara sıra nem aldığınız yerde çalışır. Silikon daha iyi çalışır ancak açık olduğundan emin olun (bazıları dış mekan uygulamalarında belirsizdir). Çok sık sık insanlar eksik ve sadece banyo kalabalığı kullanın çünkü daha ucuz. Bu yüzden yağ bazlı dış mekanı tavsiye ediyorum. Açık olup olmadığını tahmin etmek yok.
Machavity

Evet, dış kullanım için de silikon mastiği tercih ediyorum. Ancak, boyamak zor. Köpük dahil her şeye bağlı kalacaktır. Bu nedenle, ilk önce destek çubuğunu kullanmıyorsanız test edin.
Lee Sam

Neden üretan kalafatını boyamıyorsun?
Matthew

@ Üretan (veya poliüretan) kalafatları UV maruziyeti ile zamanla parçalanır (bozulur). Silikon olmaz. Üretan kalağı “boyanabilir”, ancak ilk önce bir veya iki hafta tedavi etmesi gerekir.
Lee Sam

0

Sahip olduğum boşluk bu boyutun üç katıdır ve kışın oda çok soğuk olur, bu yüzden camın etrafında hiçbir yalıtım olmaz, bu yüzden açık alanı yalıtımla doldururum, sonra da düz çubuk destek şeridi ve sonra çimento doldurma ile doldururum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.