Boyalı bir ahşap güverteyi nasıl temizlemeli ve yeniden boyamalıyım?


14

Güvertem, şimdi soyulmuş olan tek bir boya tabakasıyla boyanmış gibi görünüyor. Boyanın görünümünü seviyorum (elbette daha iyi durumda olduğunda) ve lekelenme ile ilgilenmiyorum, özellikle de mevcut ahşaba uymayabilecek bazı yeni korkuluklar ekleyeceğim . Tüm desteyi temizlemek, hazırlamak ve yeniden boyamak istiyorum ve birkaç sorum var:

  • Mevcut boyayı gerçekten soymam gerekir mi? Yoksa bu temizleme yöntemini izleyebilir miyim (elektrikli yıkama, çamaşır suyu / su / TSP ile ovma)?
  • Özellikle altta yatan ahşabın renginin bozulmasını önemsemediğim için yukarıda belirtilen kimyasal temizlik gerekli midir? Yoksa sadece basınçlı yıkama yapabilir, kurumaya bekleyebilir, sonra hazırlamaya başlayabilir miyim?
  • Destenin altını astarlamalı / boyamalı / boyamalı mıyım? Üstte boya istersem, gerekirse alt tarafı boyamakla iyi olurum.
  • Ne tür bir astar / boya kullanmalıyım? Bu güverte Illinois'de ve sıcak yazlar, soğuk kışlar ve bol miktarda nem yaşar.

soyulması boya güverte altı


1
herhangi bir çürük tahta varsa bu onları bulmak ve değiştirmek için güzel bir zaman
cırcır ucube

Yanıtlar:


9

Basınçla işlenmiş ahşap güverte boyamak her zaman zordur. Basınçla işlenmiş ahşap, iyi bir astarla bile boyayı iyi tutmuyor gibi görünüyor. Leke genellikle daha iyi bir alternatiftir, ancak güverte zaten boyaya sahip olduğundan, lekeyi kullanmadan önce tamamen soyulması gerekir.

Boyanın oldukça iyi yapışması için yüzeyin mümkün olduğunca temiz ve kuru olması gerekir. Resimlerinize baktığımda, ahşabın tahılında makul miktarda yosun görüyorum. Bu çok normal bir durumdur. Bununla birlikte, temizlemek için basınçlı yıkama ve çamaşır suyu / su / TSP çalılama yöntemini kullanmalısınız. Güverte kurutmak ve tahıl açmak için temps 60'lardan 70'lere kadar olan Nisan veya Mayıs aylarına kadar beklerdim.

Leke engelleme tipi yerine yüksek kavrama astarı seçin. Birçok üretici, daha iyi yapışacak şekilde tasarlanmış yeni formüllerle ortaya çıktı. Astarı uyguladığınızda acele etmeyin. Astarın çok hızlı bir şekilde yuvarlanması iyi değildir. Astarın mümkün olduğunca derin bir şekilde tahılın içine fırçalanması gerekir. Tamamen kurumasını bekleyin. Artık güverte boyasını normal şekilde uygulayabilirsiniz.


1
Bu destenin altını boyamaktan veya boyamaktan elde edilecek herhangi bir fayda var mı? (BTW Shirlock: Ben büyük bir hayranıyım. SE Podcast'teki görünüşünüz harikaydı.)
Kevin L.

1
Teşekkürler Kevin. (allık allık). Dürüst olmak gerekirse, PT ile, dipleri boyamak biraz daha uzun ömür satın alacak, ancak muhtemelen önemli ölçüde değil. çürük, nemi barındıran ahşaptan tahtaya temas olduğu yerde, şimdi leke alamayacağınız yerlerde görünecektir. Şahsen altımı tedavi ederek zamanımı ve paramı boşa harcamazdım.
shirlock evleri

PS, "hayran" olmak için oy. lol
shirlock evleri

0

Her yıl lekenin bozulmasıyla savaştım. Tüm tahtayı boyadığımda, mühürlediğimde, nemden ödün vermeden bir yıl daha kazandım.


Lütfen orijinal postere soruyu cevaplamaya yardımcı olacak daha fazla bilgi verin
milesmeow

-1

İlk olarak mümkün olduğunca eski sızdırmazlık maddesinin / kaplamanın çıkarılması gerekir. Bu, gevşek pullanan boyayı / sızdırmazlığı gidermek için bir basınçlı temizleyici kullanılarak yapılabilir. Zımparalama zaman alıcı bir iştir ve bu nedenle pahalıdır. Genellikle uygulamak isteyeceğiniz yeni mühürleyen yarı saydamdır ve yeni kaplamadan herhangi bir soyma göreceksiniz. Bu nedenle, hepsinin zımparalanması (çok pahalı) veya sadece hafifçe zımparalanması ve pullanan boyaların çıkarılması konusunda bir uzlaşma yapılmalıdır. Eğer güverte ham ahşaba geri getirildiyse, şimdi güverteyi yağlama zamanı. Yağ ahşaba battığından soyulup pul pul dökülemez ve çoğu diğer sızdırmazlık maddesi veya kaplama gibi kaplamaz. Bu, gelecekteki bakımı kolaylaştırır ve bu nedenle daha ucuzdur.


Yayınlarınızdan birine başka bir yorum bıraktım. Bu bir inceleme kuyruğunda göründü ve aynı geri bildirim geçerlidir. Burada tavsiye, bu sorudaki bilgileri özel olarak ele almak yerine, genel olarak ilgili herhangi bir soruya uygulanabilecek ortak plaka gibi çok geneldir. Yine, spam olarak görüntülenecek bir reklam bağlantısı içerir.
fixer1234
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.