Kokmuş banyo lavabo nasıl düzeltilir?


11

Gerçekten küflü su gibi kokuyor, ama suyun kendisi kötü kokmuyor veya tadı yok. Sadece suyu çalıştırdığımda olur, bu yüzden sadece bir şey doldurduğunuzda veya ellerinizi yıkadığınızda odanın kokusunu almaz.

Drain-o denedim ve hiçbir şey yapmadı ve BÜYÜK akış var, bu yüzden zaten hiç tıkanmış değil.

(Geçici olarak) işe yarayan tek şey, düşünebileceğim hemen hemen her şeyi döküyor. Limon suyu, draino, çamaşır suyu vb.


6
Lavabonuzun altında uygun bir tuzak var mı?
Steven

13
ASLA çamaşır suyu ve Drano'yu aynı anda lavaboya dökmeyin. İkisi de ağartıcı ve amonyak gibi zehirli kloramin gazları oluşturmak üzere karışacaktır.
KeithS

1
Bu taşma tahliyesi. Bunu çeşitli şeylerle temizledim ve sorunu düzeltti. Şimdi sorun, gerçekten temiz (neredeyse en azından bildiğim kadarıyla) elde etmek neredeyse imkansız ve koku yaklaşık bir hafta içinde geri geliyor.
Matt

Yanıtlar:


18

Yorumu tekrarlayacağım ve lavabonun altına uygun bir P-tuzağına sahip olduğunuzdan emin olmanız gerektiğini söyleyeceğim. Bu tuzak suyu tutar ve banyoya giren kanalizasyon gazlarına karşı bir sızdırmazlık sağlar. Biri olmadan, gazlar sürekli sızar ve tahliye edilen su ile yer değiştirir, bu da normalde algılanamaz olsa bile gazları banyoya zorlayabilir.

Bu lavabo için uygun bir havalandırma olup olmadığını da soracağım. P-tuzağında bile, geri akan gazların gidecek bir yeri yoksa, tuzağın ötesine geçerler.

Bir şey daha olabilir taşma tahliyesi. Lavabonun tasarımına bağlı olarak, taşma ana drenajın içine girdiği ve durgunlaşabileceği altta az miktarda su tutabilir. Suyu drenajdan aşağı akıtın ve o durgun kokuya sahip olacak şekilde biraz hava taşmasını (suyun aşağı inmesini sağlamak için) zorlarsınız. Bunu teşhis etmek için lavabonun fişini takın ve doldurmaya başlayın; ilk başta küf kokusu almamalısınız çünkü hava hareketi yoktur. Su seviyesi taşma giderine çarptığında, bir süre küf kokusunu koklamaya başlayacaksınız çünkü su, suyun üzerinde yükselmek isteyen ve böylece banyoya doğru hareket edecek olan gazı değiştiriyor. Sorun buysa, köpüren bazı boru yılanı ile düzeltebilirsiniz; taşma suyunu dökün ve kokuya katkıda bulunan ve suyu hapsedebilecek olan caked gunk'ları temizler. Gerçek düzeltme, taşma tahliyesinin altında inşaat kusurlarının "göz kamaştırıcı" etkisinin olmadığından emin olmaktır (bir porselen dudağı, taşmanın metal tahliye iniş borusuyla buluştuğu sorunlar, vb.).


5
Taşma tahliyesi için +1. Bu sorun yaşadığımda delirdiğimi sanıyordum çünkü tuzağımın iyi olduğunu biliyordum (ayırdım).
brad amca

Bunun bir drenaj sorunu değil, bir tedarik sorunu olduğu fikrine yöneliyorum. @KeithS yanıtı, yer değiştirme olasılığı ile de mümkündür.
ShoeMaker

Bu taşma. Çamaşır suyu dışında bunu temizleyecek bir şey var mı?
Matt

3
Köpüklü boru yılanı biriken kokuya neden olan biyo-balçıkları temizlemek için tasarlanmıştır ve hattın tüm yüzeylerine temas etmek için köpürdüğü için genellikle daha iyi bir iş çıkarır. Bunun dışında, taşma işleminde durgun su olmadığından emin olmak için yapılabilecek bir şey olup olmadığına bakın. Mümkün veya mümkün olmayabilir, ancak kesinlikle bir göz atmaya değer.
KeithS

13

Musluğu açıp suyu bir kapta tuttuğunuzda kokuyor mu (böylece tahliyeden aşağıya inmiyor)?

Eğer öyleyse, muslukta bir şey . Havalandırıcı kapağını çıkarın ve içeride gunk arayın ve / veya temizlemek için mümkünse musluğun namlusuna bakın. Musluğu değiştirmeyi de düşünebilirsiniz. (Bunun sadece banyoyu etkilediğinden, su kalitesi sorunu veya kötü ev boruları olmadığını varsayıyorum)

Değilse, havza, drenaj, tuzak veya taşma drenajında ​​bir şeydir . KeithS'in bazı iyi cevapları var ve ayrıca aşağıdakileri de öneriyorum:

  • Tahliye tapasını çıkarın ve tahliye için tahliye borusuna bakın. Mümkünse bir yılan veya çözülmüş bir elbise askısı ile temizleyin.
  • Orada kötü bir şey öldürmek için ağartıcı drenaj aşağı ve taşma drenaj sprey. Temizlik için havzayı da beyazlatabilirsiniz.
  • Büyük bir kase veya 1-5 galonluk kova alın. Su ile doldurun. Çabuk ama dikkatli bir şekilde tüm suyu gidere dökün. Amaç, havzayı doldurmak ve taşma suyu tahliyesi ve tuzağındaki tüm / suyu boşaltmaktır. Bazen orada yüzen kötü şeyler olabilir, böylece tuzaktan geçmezler ve bu onları drenaj borusundan dışarı zorlar.

Bu taşma. Çamaşır suyu dışında bunu temizleyecek bir şey var mı?
Matt

2
Ağartıcıyı seviyorum çünkü her türlü boşluğu dezenfekte eder ve öldürür. Ancak, borular için güvenli olan herhangi bir sprey temizleyiciyi kullanabilir veya hatta sadece zorunlu su kullanmayı deneyebilirsiniz.
Diğer Steven

2

Belirleyebildiğim kadarıyla, su akarken. O kadar yaygın değil, ama çürük yumurta gibi kokan suyumuz vardı. Nedeni suda kükürtdü.

Belediye suyundaysanız, yardımcı programınıza danışın. Bir kuyudaysanız, suyu bir laboratuvar tarafından test ettirin. Size hikayenin ne olduğunu söyleyecekler.


2

Tıkanmaları kontrol etmek için havalandırma borularını bir hortumla yıkamak da dahil olmak üzere tüm bu şeyleri denedik; hiçbir şey işe yaramadı. Kanalizasyon sızıntısı olup olmadığını görmek için evin altına sürmeye karar verdim - evin altında ölü bir kedi vardı! Her şey başarısız olursa, tarama alanınızı kontrol edin. Artı tarafta, şimdi muhtemelen şehirdeki en temiz borular ve septik tankımız var. :-)


1

Yıllarca, kokmuş lavabolarımın kaynağını bulmaya çalıştım. Sadece mutfak lavabosu değil, benim banyo lavaboları da 'kanalizasyon kokusu' vardı. Lavaboları, boruları, çöp imhasını vb. Temizledim. Temizledim, döktüm, söktüm ve tuzakları kontrol ettim, tuzakları temizledim, adını siz koyun; Yaptım.

Nihayet , birisi bulaşık makinemi temizlememi önerdi. Bunu asla düşünemezdim. Bulaşık makinesi doğası gereği "temiz" değil mi? Ben sadece piyasada satılan bir bulaşık makinesi temizleyici kullandım (Cascade, Finish, vb. Hepsini satmak). Bu bir bulaşık makinesi deterjanı değil, bir Bulaşık Makinesi Temizleyicisi . Ayda bir kez bu bebeklerden birini çok sıcak Sanitize ayarı ve VOILA'daki boş bulaşık makinemden çalıştırıyorum, artık kokmuş lavabolar yok! Kendinize bir iyilik yapın ve en azından bunu deneyin. Şaşıracaksın!


1

Koku sadece suyu açtıktan sonra başlarsa, muhtemelen taşma geliyor. Tapayı çıkarın ve içinde ıslak bir bez bulunan plastik bir şalterle tahliyeyi engelleyin. Bu, normal tahliyeyle buluştuğu yerde taşma tahliyesini engellemelidir. Şimdi köpüren yılanı veya başka bir tahliye temizleyicisini taşmaya dökün. Ayakta durun, ardından sıhhi tesisat bağlantısını tekrar yapın ve sıcak suyla yıkayın.


0

Çocuklarımdan biri bizim banyo lavabo taşma drenaj aşağı fıstık dolması. Islak bir kuru elektrikli süpürge, bir şeyler telemek için biraz tel ve sabır ile elde edebildi.


-4

Pahalı çöp imha koku gidericileri kullanmak yerine sadece bir paket limonata aroması Kool-Aid'i (paket başına 10 sent) az miktarda su ile karıştırıyorum. Sonra lavaboya dökün ve bir süre bekletin. Ayrıca, lavabonun içindeki kauçuk koruyucunun altını temizlemek için uzun saplı bir fırça kullanıyorum, çünkü önemsiz altına giriyor.


Taşma giderindeki şekerli içecek karışımının küf oluşumuna neden olacağından endişe ediyorum. Daha iyi kokabilir, ancak sonuç çok daha kötü olabilir.
BMitch

Soru, bir mutfak lavabosu değil, bir banyo lavabosu hakkındaydı.
Niall C.

@Bmitch kool-aid varsayılan olarak şekersizdir.
balmumu kartal
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.