Tuvaletimdeki ara sıra kırmızı çizgiler neler?


8

Tuvaletimdeki ara sıra kırmızı çizgiler neler? Durulama sırasında suyun aktığı yerden geliyor ve kasenin etrafında dolaşıyor gibi görünüyor. Bazen biraz suyun bulunduğu dibe yerleşir.


Başka musluklardan veya diğer tuvaletlerden veya küveti doldururken fark ettiniz mi veya bir tuvalete izole mi?
Joel Spolsky

@Joel: Sadece bir tuvaletim var. Mutfak, lavabo veya küvet musluk dışında görmüyorum.
Brian

Suyunuzu nereden alıyorsunuz? Nerede yaşıyorsun? (Bir kuyunuz varsa ve filtreniz düzgün çalışmıyorsa, kil veya kum olabilir)
Joel Spolsky

@Joel: Şehir. Florida, doğu kıyısı
Brian

Bir resim gerçekten yardımcı olur.
Kris K.

Yanıtlar:


13

Bu makale Serratia marcescen olarak bilinen bir bakteri olabileceğini düşündürmektedir.

klozetinizde pembe veya kırmızı yapışkan bir madde oluştuğunu fark ettiyseniz, yalnız değilsiniz.

North Dakota Eyalet Üniversitesi Eklenti Hizmeti su kalitesi ortağı Roxanne Johnson'a göre, Serratia marcescens olarak bilinen bakterilerdir.

Bu bakteriyi klozet, lavabo, fayans, duş teknesi, küvet muhafazaları ve hatta evcil hayvanınızın su kabı gibi nemli alanlarda bulabilirsiniz. Bakteriler, fosfor veya tuvaletinizde dışkı artıkları veya bir evcil hayvanın çantasında veya küvet, duş ve lavaboda sabun kalıntısı gibi yağlı maddeler içeren yerlerde büyüyecektir.

Pembemsi film bazen yeni inşaat veya yeniden düzenleme faaliyetleri sırasında ve sonrasında ortaya çıkar. Yaz aylarında pencerelerinizi açtığınızda daha sık görüyorsunuz.

“Bu fenomen formunu su hattı boyunca klozet içinde ve suyun klozet içine girdiği açıklıklarda, genellikle birkaç günlüğüne gittiğimde veya sık kullanılmayan misafir tuvaletimde gözlemledim, “Johnson diyor.

“Bakteriler orada hayatta kalır, çünkü su bir süre oturur, klor dururken dağılır” diye ekliyor. “Su hattınızda aktif bir karbon filtreniz varsa, kloru çıkarıyorsunuz ve bakterilerin büyümesini destekliyor olabilirsiniz.”

Serratia cinsinin su kaynaklı bir hastalık olduğu bilinmemekle birlikte, bazı hastanelerde pnömoni, yara enfeksiyonları ve idrar yolu enfeksiyonlarına neden olan bazı insanlar için patojenik olduğu bilinmektedir.

Bakterilerin evinizden tamamen çıkarılması zordur, ancak lekeler, klorlu ağartıcı içeren genel amaçlı bir temizleyici ile kolayca çıkarılır. Ayrıca, tuvalet tankına ¼ bardak ağartıcı ekleyebilir, 15 ila 20 dakika bekletin ve ardından tüm ağartıcıyı çıkarmak için tankı birkaç kez yıkayın. Çamaşır suyunu tankınızda bekletmeyin, çünkü lastik valflere ve contalara zarar verir.

Johnson, evcil hayvan kaplarını, mutfak yüzeylerini ve banyo lavabolarını, küvetlerini ve duşlarını temizlemek için bir fırça ve ev temizleyicisi ile fırçalamanızı önerir. Bunu, alanı dezenfekte etmek için ağartıcıyı yüzeylerle 10 ila 20 dakika temas halinde bırakarak güçlü bir klorlu ağartıcı çözeltisi ile takip edin. Sonra suyla iyice durulayın.

Bakterilerin gelişmesini önlemek için, kullandıktan sonra tüm lavabo ve küvetleri silin ve kurulayın ve çamaşır suyu içeren bir temizleme solüsyonu kullanın.


5
Bağlantılı makaleden biraz alıntı yaparsanız yardımcı olabilir. Birincisi, tüm bilgiler bir sayfadadır, ikincisi, insanlar bağlantıyı tıklayıp tıklamayacaklarına karar verebilir ve üçüncü olarak bağlantı çürümesine karşı koruma sağlar.
ChrisF

1
Dikkatli olun değil asitle klorlu ağartma karıştırmak için, bazı lavabo temizleyiciler bulundu. Bu karışım zehirli klor gazı üretir.
Bill Karwin

5

Muhtemelen paslanır.

Sadece tuvalet mi yoksa evdeki diğer musluklardan mı alıyorsunuz?

Sadece tuvalet ise, içinde paslanma olan bir şey olup olmadığını görmek için sarnıca bakın. Yakın bağlantılı bir tuvalet değilse, sarnıç ve kase arasındaki boruyu kontrol edin.

Evdeki diğer musluklardan herhangi birinde kırmızı varsa, sorun tedarik ile ilgilidir.


3

Deneyebileceğiniz diğer şey, tankınız varsa biraz çamaşır suyu koymaktır. Potansiyel olarak kırmızı lekelenmenin nedeni olan organiklerden herhangi birini öldürecektir. Çamaşır suyu da bence banyo güzel kokusu yapar. Bunu her iki ayda bir yapıyorum ... 4 çocuk tuvalete çok sayıda organik tanıştırıyor :).


1

Tuvaletleri temizlemek için beyaz sirke kullanıyorum ve kırmızı çizgilerden kurtuluyor. Yıkamadan sonra tanka yaklaşık 2 kap dolusu beyaz sirke koydum ve bir haftadan bir sonrakine kadar çizgiler daha ince ve görünmesi biraz daha uzun sürdü. Not: Bu yöntem, kullanımı çok az Beyaz Sirke gerektirir ve daha ucuzdur. Aynı zamanda toksik değildir ve etkilidir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.