Ayakkabı kalıp montajı için hangi çivileri kullanmalıyım?


5

Evimin her yerine ayakkabı kalıbı yerleştirmek üzereyim. Süpürgelikler halıya asıldı, ama halıyı vinil ile değiştiriyoruz. Bu yüzden kapsayacak oldukça iyi boyutta bir boşluk var. Muhtemelen 11/16 çeyrek tur kullanacağım.

Mağaza ekranı, kurulum için 2,5 inç sonlandırma çivilerini gerektirir. 2 inç brad çivileri ile iyi olacak mı?

Bu proje için bir çivi tabancası satın alacağım ve bir bitiş ya da bir zımbalı nailer arasında karar vermeye çalışıyorum.


3
Çeyrek Tur Ayakkabı Kalıplama ile aynı değildir.
DA01

Yanıtlar:


5

Kesinlikle Brad çivileri. Son çiviler daha büyük delikler bırakacaktır (genellikle 16 ayar vs 18 ayar) ve ahşabı bölme olasılığı daha yüksektir. Ayakkabının bedenine bağlı olarak, pim çivileri (18-23 ölçer) kullanabileceğinizi sanmıyorum.

Big Box ev geliştirme mağazası her zaman cila, finiş ve tırnak çakma makinelerini oldukça ucuza satıyor. Bazılarında 2 silah, bazılarında 3 ve bazılarında başka şeyler var. Her zaman bunu yapmanın en iyi yolunu buldum.

Sadece bazı kitleri hızlıca kontrol ettim. Ev deposu 99 $ için 3 parça Kit . HD’den Husky Markası ile iyi şanslar yaşadım. Lowe'un bazı kitleri vardı ama onlar isim markasıydı ve çok daha pahalıydı. Harbour Freight'i de kontrol edebiliyor muydunuz, eşyaları kesinlikle daha ucuz, ama belki de durumunuz ve kullanımınız için sorun yok.


4

Bazı finiş çiviler hem tırnakları hem de tırnakları vuracaktır. Bunlardan birini arayın.

Ve evet, 2 "hemen hemen 1" çapındaki bir ayakkabı çivisi, süpürgelik üzerine tam oturduğu sürece iyi olmalıdır.


2
+1 Güvenlik ipucu: parmaklarınızı bir çivi tabancasıyla izleyin. Sert bir şeye çarptıysanız (vida / çivi) çivi U dönüşü alabilir ve size doğru geri gelebilir.
BMitch

1
Evet, elinizi sadece kolun üzerinde tutun, silahın gövdesini tutmadan tutun.
Evil Greebo,

2
@BMitch: Bir çivileme ile "U" dönüşünü aldığınızda nefret edin, özellikle 3 1/2 "kare çekerken !!!!!! Birden fazla olur, bu yüzden güvenlik ipuçları önemlidir. küçük süslemeler 18ga'yı severim, ancak 2 "veya daha fazlasına ihtiyacınız varsa, 18ga olarak 16ga'yı kullanmak zorunda kalabilirsiniz.
shirlock evleri

1
Doğru yaptığınızda, tüm çiviler ve vidalar aynı saplamada, bijonun sonunda. Alçıpan vidalarını vuran çivilerdeki çivileri görüyoruz. Ve yeni başlayanlar için yapılacak doğal şey, süslemeyi çivileyen yerden birkaç santim uzakta tutmak olduğundan, bu size çok fazla vermem gereken bir ipucu. Daha iyi yol, süslemenin gevşek ucunu henüz çivilenmemiş çivileme bölgesinden yaklaşık 1 'tutmak ve kaldıracını konumunda küçük ayarlamalar yapmak için kullanmaktır.
BMitch

1

Ayakkabı kalıbına ne tür bir kaplama yapacaksınız? Boya? Leke?

Eğer boyamayı planlıyorsanız, daha büyük başları olduğu ve daha güvenli bir şekilde tutacağı için bitiş çivileri kullanırım. Çivi kafalarındaki delikler daha sonra kolayca doldurulabilir ve boyanabilir.

Ancak doğal bir ahşap görünümüne gidecekseniz, sütyen çivileri kullanırdım. Başlar daha küçük, bu yüzden daha az belirgin olacaklar. Ayrıca sık sık kahverengi boyalı başlıkları olan tüylü tırnaklara sahip olabilirsiniz, böylece ayakkabı kalıplarınızda parlak metalik noktalar olmaz.


Kahverengi başlı tırnakları görmedim, ancak tipik yöntem kafaları hafifçe havşalamak ve biraz ahşap dolgusu doldurmak.
BMitch

Ben resim çizeceğim.
Eric

1

Kesinlikle 18 ayar brad çivi ile giderdim. Porter Cable bir kompresör ve iki tabancayı yüz dolardan biraz daha fazla olan büyük bir combo kit yapar. İyi şanslar!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.