Bir anahtarı kablolarken nötr veya güç kablosunu kırmalı mıyım? [çiftleme]


10

Kocam her zaman ışığı açmak ve kapatmak için nötr kabloyu kırmak için bir anahtar bağladı. 40 yıldır "tarafsızlığı bozduğunu" söylediğini hatırlıyorum. Ancak, oğlumuz 2 yıl elektrikçi olarak çalıştı ve her zaman "güç" telini (siyah olan) "kırdığınızı" söyledi Kim doğru? Teşekkür ederim!!


5
merak ediyorum neden dünyada kimse gücü kapatmak için nötr kırmak?
jsotola

7
Nötr değil, ateşi kırın. Bu şekilde bir sorun olması durumunda lambanın enerjisini kesmek mümkündür . Bir keresinde bir lambada dahili bir sıcak zemin arkı tespit ettim, bu yüzden bitti ve anahtarı kapattım. Adam tarafsız olsaydı batırılırdım. Daha rutin olarak, armatürün enerjisini kesmek istersiniz, böylece ampulü değiştirebilir veya kırık bir ampulü çivilenmeden çıkarabilirsiniz. Bir merdivenin tepesindeyken sersemletmek öldürülmek anlamına gelebilir.
Harper - Monica

@jsotola: Bazı anahtarlama düzenlemeleri, sıcak ve nötrleri ayrı ayrı kırmaktan fayda sağlayabilir. Örneğin, karanlık bir odada, bir ana ışık anahtarı açıksa, her iş istasyonunda "normal" bir ışığı açacak bir anahtar olması gerekebilir, ancak her durumda kağıt buğusunu önlemek için yeterince küçük bir gösterge ışığı çevirin. Ana ışıkların nötrünü değiştirmek, izin verilirse (ki), gerekli kablolama miktarını ve ayrıca çift kutuplu anahtarlara olan ihtiyacı önemli ölçüde azaltacaktır.
supercat

Yanıtlar:


11

Nötr değiştirmenin yaygın bir uygulama olduğu bir zaman vardı, ancak 40 yıl önce çok fazlaydı. Artık izin verilmiyor:

NEC 404.2 (B) Topraklı İletkenler. Anahtarlar veya devre kesiciler, bir devrenin topraklanmış iletkenini ayırmamalıdır.

(Evinizde ve çoğu durumda nötr topraklanır, böylece nötr tel topraklı iletken olur.)

Bu şekilde prizler, ışık anahtarları, vb. Kapatıldığında, toprağa herhangi bir voltaj taşımazlar, böylece ampul değiştirmek için onları daha güvenli hale getirir.


8

Elektrikçiyi dinleyin. Nötrlüğü kırırsanız, armatür veya prize giden güç hala vardır ve sıcak bir yüzeye temas ederseniz, ciddi bir şok yaşayabilirsiniz.

Kod, sıcak (gücü) kesmeyi ve her zaman bağlı bir nötr tutmayı gerektirir. (110 volt ABD sistemleri)


1
Bu, polarize olmayan, 2 uçlu fişlerde de bir sorundu: "geriye" taktıysanız, açma / kapama düğmesi sıcaktan ziyade nötrü kırır ve ampulünüzün vida kabuğu, ampulü söken herkes için gereksiz şok riski yaratarak kapatın.
Upnorth

@ Upnorth Bu nedenle, enerji verilebilen ve erişilebilen metal parçalara sahip herhangi bir takılabilir cihazın polarize bir fişe sahip olması şartı. Sadece "çift yalıtımlı" cihazlar polarize olmayan fişler kullanabilir.
bib
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.