Bu alçıpan vidalar tabakaya çok derine mi sürülüyor?


11

Öncelikle, bu konuda önceki sorumu sorduğum ve sildiğim için özür dilerim. Bir süre önce sorduğum bu sorunun daha çok bir kopyası olduğunu düşündüm. Bu sefer asıl mesele için daha merkezi olacağım.

Benim üzerinde alçıpan asmak için bir şirket işe tavan / ve sonra çamur ı boyamak böylece tüm yüzeyleri bitirmek. Onların daha aşırı batık vida birkaç aldım resimler dahildir. Çocuklardan birine dedim ki, "İşini eleştirmek için değil, ama vidayı çok derine mi sürmüyorsun?" Dedi ki, "Vidanın başı alçıpan yüzeyine gömülemez. Bu şekilde havşa açmanız gerekir, böylece onu çamurlayabilirsiniz." Bu ifadeye katılıyorum, ancak öğrendiğim şey, vidayı kağıda sürmemek için çukurlaştırmanız gerekiyor. Bu resimlerde, kesinlikle kafalar kağıdı kırmış gibi görünüyor. Bu, Angie'nin listesinde çok sayıda yorum tarafından desteklenen sağlam A derecesine sahip bir şirket için çalışan profesyonel alçıpanlar tarafından tipik bir kurulum mu?

örnek 1 örnek 2


2
Bu düzenli alçıpan mı yoksa bir çeşit sunta mı? Yüzey alçıpan olamayacak kadar kaba görünüyor ve yüzey kağıdının altında herhangi bir alçı görmüyorum.
shirlock evleri

İyi bir dijital kamera ile makro modunda hangi ayrıntıların ortaya çıktığı sizi şaşırtacaktı. Bu, x tipi alçı taşıdır. Gördüğünüz kahverengi rengin deliğe çekilen kağıdın liflerinden olduğunu düşünüyorum.
oscilatingcretin

Ya, çok detaylı resim. beni kandırdı.
shirlock evleri

Yanıtlar:


22

Söylediğim için üzgünüm ve başkalarının çalışmalarını eleştirmekten nefret ediyorum, ama bu vidalar düzgün sürülmüyor. Vidaların normal vida tabancasında bir sheetrock vida tabancası veya bir çukur ucu ile sürülmesi gerekir. Bazı eklem bileşiğini tutmak için vidaların vida başının etrafına girintili bir çukurla hafifçe karşı batırılması gerekir. Vidalar kağıttan kırılmamalıdır. Uygun uç, vidayı otomatik olarak doğru derinlikte sürmeye başlar ve durdurur. Fotoğraflarınızda gördüğüm şey, kağıt parçaları yüzeyin geri kalanından daha yüksek olan kötü yırtılmış yüzey kağıdı. Bu çamur ve zor ve pürüzsüz hale getirmek zor olacaktır. Bunların birçoğu, çamurun girmesi için bir boşluk oluşturmak için bir çekiçten bir grevle girintili olmak zorunda kalacak. Normal # 2 phillips biti ile alçıpan vidalarının sürülmesindeki diğer sorun, çok derin sürülen vidaların tutma gücüne sahip olmaması ve sheetrock vidalarının çekerek kağıdın saplamalara ayrılmamasıdır. Bu, tavanlara kaya asarken özellikle önemlidir.

Bunlar uygun aletler ve bitlerdir.

Angies List'i kullanırken dikkatli olun, incelemelerin çoğu sahte ve yüklenici tarafından kendileri yapılır. Yerel referansları telefonla veya bazen bitmiş projeleri görmek için ziyaret ederek şahsen kontrol edin. Müşterilerimin birçoğunun potansiyel müşterilerimle konuşmaktan mutlu olduğunu ve yeni tamamlanmış projeler sunmaktan gurur duyduğunu biliyorum.


Angie's List'te sahte incelemelerden bahsettiğinizi duyduğuma şaşırdım; eğer birini görürseniz, rapor edin. Bunu çok ciddiye alıyorlar.
Alex Feinman

2
Sahte incelemeleri tespit etmek muhtemelen çok zordur, özellikle de hepsi ayrı internet sağlayıcıları kullanan farklı bir grupsa. Sadece ev paketi için hesap başına yıllık 25 $ 'a mal olabilir, ancak bu, zirveye çıkmak için yeterli geliri getiren bir şirket için iyi bir yatırımdır. Bu şirket 40 ya da öylesine inceleme mahallede, bu yüzden onlar yasal olduğuna inanıyorum.
oscilatingcretin

4
Ayrıca, büyük olasılıkla Angie's List (veya bu konuda herhangi bir inceleme sitesi) incelemelerin çoğunluğunun inanılmazlığa dayalı olduğunu ekleyeceğim. Alçıpan duvar hakkında hiçbir şey bilmeyen bir ev sahibi, kağıdı kıran batık bir alçıpan vidaya bakacak ve bunun nasıl yapıldığını düşünecek ve mükemmel bir inceleme yayınlayacaktır.
oscilatingcretin

1
Kötülük ve ben o kadar çok oy puanımız var ki, kaç oy aldığımıza gerçekten dikkat etmiyoruz.
shirlock evleri

1
@Osc: Evet, yeterince uzun alçıpan vidalarla uygulandığında durumu düzeltir. Ayrıca sadece uygun uçlu yeni vidalar koymak ve bir çekiçle yırtık olanları çukurlaştırmak da işe yarayacaktır.
shirlock evleri
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.