Bu alçıpan vidalar doğru şekilde sürülmüş / havşa başlı mı?


11

İlgili bu soruya . SE'yi alçıpan vidaları ile ilgili sorularla karıştırıyor olsam da, düzgün bir şekilde çalışan alçıpan vidalarının görüntülerini bulmada başarısız olduğum için sonuçta yardımcı olacaklarını hissediyorum. Ayrıca, düzgün bir şekilde nasıl yapılacağını bilmek iyi bir şeydir. Şimdi sorumun içeriğine:

Bugün, alçıpanı tavanıma asmak için tuttuğum şirketin yöneticisiyle konuştum ve uygun olmayan vidalarla ilgili endişelerimi ele aldım (yukarıdaki diğer soruya bağlantıya bakın). Bu endişeyi daha önce iki kez ele almıştım, ancak endişelenecek bir şey olmadığından, böyle binlerce ev yaptıkları ve hiç problem yaşamadıklarından emin oldum. Yine de bu kez biraz daha zorladım ve sanırım bir sinir vurdum çünkü şimdi müfettiş, proje yöneticisi ve işçilerden biri yarın sözleşme hakkında "ne yapabileceklerini görmek" için geliyor.

Çalışmalarının kalitesini eleştirmekten ve SE üyelerinden aldığım tüm desteğe rağmen suçlu hissediyorum, vidalarının yanlış sürülmesiyle ilgili yanlış olup olmadığımı merak ettim. 2x4 yedek uzunluğunu kırmaya karar verdim ve etrafımda döşeme yaptığım bazı hurda alçıpan ve kendi alçıpan bitimi kullanarak birkaç vida koydum. Bence sonuçlar harika görünüyor. Aslında bu vidaları gerçek profesyonellerin yaptığı gibi sürdüğüme inanıyorum. Hiçbir kağıt kırılmadı ve yırtılmış lifler patlamıyor. Düzgün ve net görünüyor. Kafalar yüzeye girer ve tabaka boyunca bir macun bıçağı kazıdığımda temas olmaz. Yarın geldiklerinde, onlara bir araya getirdiğim bu örnek parçayı göstermek ve umarım alçıpan vidaların nasıl sürüleceğinin çok daha iyi bir örneği olmasını istiyorum.

Alçıpan sürüş becerilerim hakkında geri bildirim alabilirsem, bu harika olurdu.

1 2 3


6
Evet, bu bir sheetrock vidasının sürülmesi gereken derinliktir. Kaya, bileşiği tutacak kadar cep ile çukurlaşır, ancak tahtayı zayıflatmaz.
Nişancı

Neye benzemeleri gerektiğine dair mükemmel bir örnek. Çok büyük resimler. Yerinizi koruyun, bu sizin paranızdır, böylece kendi tarzınızda yaparlar. Onlara yaptığınız örnekleri gösterin. HAYIR, profesyonel alçıpan askıları işinizde yaptıkları gibi yapmazlar. % 95'i size gönderdiğim resimlerdeki gibi bir DeWalt alçıpan tabancası kullanıyor.
shirlock evleri

Burada daha iyi bir yargıya varıyorum ve sadece bitirmelerini istiyorum. Delikler zaten çamurlanmış ve bantlanmış ve sadece en kötü sürücülerden bazılarını göstermek için üç fotoğrafım var. İlk gördüğümde bununla ilgili daha fazla sorun ortaya çıkarmalıydım, ama yapmadım, bu yüzden öğrenilen bir ders var. Ben kendim asmalıydım biliyordum.
oscilatingcretin

Ayrıca, bu yaprakların arkasında Yeşil Tutkal var. Burada birkaç kez Yeşil Tutkal'ın bir yapıştırıcı olmadığını söylememe rağmen, hala tutuyor. Bir kaç hafta önce askıya alınmış, çift katmanlı / GG duvarını geçen sene koyduğum yere yırttığımda, sayfaları ayırmak imkansızdı. Alçıpan ayrılmadan önce parçalanır ve kırılır. Ayrıca diğer sorularımda sürücülerinden gönderdiğim resimlerin en kötüsü olduğunu, her vidanın bir örneği olmadığını ekleyeceğim, ancak çoğu sadece 1/16 "olsa bile kağıdı kırdı.
oscilatingcretin

@oscilatingcretin Bir işin doğru yapılması konusunda ısrar etmekten asla suçlu hissetmeyin.
maple_shaft

Yanıtlar:


5

Evet, bu bir sheetrock vidasının sürülmesi gereken derinliktir. Kaya, bileşiği tutacak kadar cep ile çukurlaşır, ancak tahtayı zayıflatmaz


1

Bana harika görünüyorlar ve yıllardır kendiminkini yaptım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.