Muhafaza ve Trim arasındaki fark nedir?


10

Geçenlerde evimizin önceki sahiplerinin, evin her yerinde trim yerine kasa kullandıkları söylendi. Pencere kasası ve trim arasındaki fark nedir? Biri kullanıldığından diğeri değil, bilmem gereken var mı?


2
Pencere gövdesi diyorum, pencere döşemesi diyorsunuz, bir başkası kılıf kalıp diyor, her şeyi çağıralım! Bir resmin 1000 kelimeye bedel olduğu ve gerçekten ne anlama geldiklerine dair açıklamalarının olduğu durumlardan biri.
Fiasco Labs

1
Her iki durumda da, trim / kasa çoğunlukla dekoratiftir. Size çekici geliyorsa ve pencere ile duvar arasındaki yalıtım açığa çıkmıyorsa, o zaman mükemmel kabul edilebilir.
maple_shaft

Yanıtlar:


9

Trim genel bir terimdir, genellikle tüm kalıplama ve değirmen tiplerini tanımlamak için kullanılır .

Kasa , tipik olarak pencere ve kapıların çevresini kırpmak için kullanılan bir kalıplama türüdür . Gövde tipik olarak daha az geniş (boylu?), Ancak taban kalıplamadan daha kalındır.

kasa
11/16 "x 2 1/4"

Taban kalıplama (veya süpürgelik), duvar ve zeminin buluştuğu yere uygulanan bir kalıplama türüdür.

Taban kalıplama
9/16 "x 3 1/4"

Taç kalıplama (veya kronlar), duvar ve tavanın buluştuğu yere uygulanan bir kalıplama türüdür.

Taç kalıplama
7/16 "x 3 5/8"


Bence kişi ne diyordu, önceki sahibinin taban kalıplama yerine kasa kullanmasıydı.


3
Bunda yanlış bir şey olmadığı için değil. Sadece kasa olduğu için onu parçalamaya kalkma. Bir soruna yol açmayacak.
Chris Cudmore

1
@ChrisCudmore - tam olarak. İyi görünüyorsa, uygundu. Bazen istediğiniz efekt, kullanılabilir süslemenin adında bulunmaz. TOH'da değilseniz ve birisinin özel planya bıçakları yapmasını göze alamazsanız, ancak maliyeti haklı çıkarmak için tarihi restorasyon için tüm evi yeniden yapmanız daha iyi olur.
Fiasco Labs

3

Muhafazanın kalınlığını artırmak için her zaman dekoratif bir şerit ekleyebilirsiniz, ancak sizi çok rahatsız ediyorsa, ancak iyi görünüyorsa, endişelenmeyin ve bırakın. Sizi memnun eden her neyse. Bazı dekoratif vurgular için inşaatta kullandıkları farklı kelimeler. Normal bir manikür yerine jel almak gibi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.