Nest termostatım neden A / C ile çalışmıyor?


12

Birkaç hafta önce Nest termostatını, eski bir Lux programlanabilir termostatı değiştirdim (yanlış bir şey yoktu). Nest'e 4 kablo (R, W, Y ve G) bağladım. Ama Y kablosunu bağlar bağlamaz, Nest bana R üzerinde güç olmadığını söyleyen bir E4 hatası verirdi. Termostatı sadece Y bağlantısı kesilmiş halde kullanabilirim (sadece ısı, AC yok).

R ve W arasındaki voltajları test ettiğimde, termostatta ve kontrol panosunda sağlıklı bir 26 volt elde ederim. Ama R ve Y'de 0 volt alıyorum. AC eski Lux termostatımla iyi çalışıyor (yeniden kurarak doğruladım), ancak Lux termostatındaki B (mavi) ve O (bej) kablolarını da bağladım. Nest teknik desteğinin bana söylediği gibi, B'yi kullanmam gerekmiyor çünkü Nest R'den güç alabilir.

Bej kablosunu (kontrol kartındaki O'ya bağlı) Yuvadaki Y'ye bağladığımda fan devam ediyor, ancak AC yok.

Şimdilik geçici çözümüm, her iki damperin de açık olması ve soğuk havanın her iki bölgeye dağıtılması için AC'yi Hunter termostatından yukarıdan (Bölge 2) aynı anda açmaktır. Bir tür hack, en azından evi serin tutar!

Benim sorum şu: R - Y voltajı neden sıfır? Ve bu röle veya kontrol panosunda veya transformatörde veya kondansatörde bir tür problemi gösteriyorsa, eski termostat neden iyi çalışıyor?

Yapılandırmayı tanımlamak için aşağıdaki diyagramı bir araya getirdim:

resim açıklamasını buraya girin

Ve burada kontrol kartından devre şemasının bir resmi:

resim açıklamasını buraya girin

Kontrol panosunun resmi:

Kontrol panosunun resmi

Y1'de bej telli Yuva:

resim açıklamasını buraya girin

Mutlu bir şekilde kabul eder ve AC'nin bağlı olduğunu düşünür:

resim açıklamasını buraya girin

Güncelleme : Kontrol kartının termostat tarafındaki tüm kabloları çıkardım ve multimetreyle tekrar test ettim. Aynı sonucu: R1için Wbana 28 volt verir ve R1karşı Y0 volttur.

EWC-ST-2E Kontrol Paneli için teknik bir bülten buldum (sahip olduğum EWC-ST-2D'ye benziyor). Bunu okuduktan sonra biraz daha sorun giderme yapmaya çalışacağım.


Termostat bağlıyken ölçüm alıyor musunuz? Eğer öyleyse, 0 Volt göreceğinizin Riçin Y(serin çağrısında termostat) termostat düğmesi kapalıysa. Yuva, Ctelin bağlanmasını gerektirmez mi? Nest'i doğru yapılandırdınız mı?
Tester101

@ Tester101: Ölçümleri termostat çıkarılmışken aldım - doğrudan her iki uçtaki teller üzerinde. Kontrol panosunda 0v olması bana sorunun o uçta olabileceğini söylüyor. Burada benzer bir sorun gibi görünen uzun bir iplik buldum: doityourself.com/forum/thermostatic-controls/… Yoğuşma, şamandıra anahtarları ve evaporatör bobinleri hakkında bir şey - Açıkça orada derinliğim dışındayım!
mcaddu

Reddedilen bir düzenleme, kabloların Yuvaya nasıl bağlandığını sordu.
BMitch

@Bmitch: Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, Y1Yuvanın yuvasında Bej telim var . Bu, fanı 1. Bölge'de başlatır.
mcaddu

Teşekkürler mcaddu, sanırım kablolamayı açıklayan harika bir iş çıkardın, düzenleme isteğini reddettiğim için soruyu iletmek istedim.
BMitch

Yanıtlar:


2

Bu bir süredir boştu, ama tahminim Nest'i R1 yerine kontrolördeki termostat 1'in R terminaline bağlamanız gerekiyor.

Kontrol sisteminiz bir ısı pompası için tasarlanmış ve kablolanmış gibi görünüyor, ancak artık bir tane yok (sol alt blokta fırın / AC kompresörünün çıktısı olduğunu düşündüğüm sadece 4 kablo var). Öyleyse O ve B kabloları gereksizdir ve kontrol panelinden çıkarılabilir.

Ne denemek istiyorsunuz:

  1. Bölge 1 R - Yuva Rh (24VAC Sıcak)
  2. Bölge 1 C - Yuva C (24VAC Ortak)
  3. Bölge 1 W - Yuva W1 (Isı)
  4. Bölge 1 Y - Yuva Y1 (Soğuk)
  5. Bölge 1 G - Yuva G (Fan)

Anlamadığım tek şey, fanın Soğuk modda ikinci termostat tarafından nasıl açılacağı. (Soğukta genellikle termostat hem G hem de Y'yi R'ye (24VAC Sıcak) bağlamak zorundadır, sadece ısıda W R'ye (+ 24VAC Sıcak) bağlanmalıdır ... Çalıştığı için kontrolörün otomatik olarak yaptığı bir şey olmalıdır.

Nest'i C terminaline bağlayarak, "kaçak akım" dan kendi gücünü beslemeye çalışmadan 24VAC'a erişir.

Test etmek istersiniz, Bölge 1 R'den Y'ye bir dakika boyunca atlayın ve ne olduğunu görün. Kompresör dışarıda mı çıkıyor? İç fan üfleniyor mu?

Kılavuzlara karşı bunu iki kez kontrol edin.


0

Nest, Common'nun genellikle kablolanması gerekmediğini, ancak genellikle düzgün çalışması ve statüyü doldurması gerektiğini söylüyor.resim açıklamasını buraya girin


0

Eski gönderi ancak göndermeye karar verdi, aynı RWYG kurulumuyla aynı sorunu yaşadı ve müşteri desteği yardımcı olamadı.

Hızlı cevap, AC birimine bağlı AC dönüştürücünüz arızalı, bu Y'ye bağlı. Bunu değiştirin.

Uzun cevap. Toronto'da yaşıyorum ve hava soğuyor. AC kompresörü normalde olduğu gibi dışarıda ve Y kablosu da AC ünitesine bağlı bir dönüştürücüye bağlı. Belki de eski olduğu için soğuk günlerde dönüştürücü çalışmaz ve yuvam çalışmayı durdurur. Nest, W kablosuna kendi başına geçecek kadar akıllı değildir. Bu aynı zamanda ısıtma ünitesinin ayrı ve içerideki bir parçası olan bir dönüştürücüye de bağlıdır. Soğuk günlerde Y bağlantısı kesilir ve ünite bitene kadar pil rezervlerinde çalışır. Her kış Y kablosunu yuvamdan çıkarıyorum. Birkaç saniye sürer.

Bunu uzun zaman önce neden W kablosu üzerinde kalmak yerine hiçbir ilerleme Y kablosu varsayılan soran bir yuva sitesinde yayınladı. Burada toronto'de, soğuk boruları öldürebilir ve kırabilir, ancak ciddi bir endişe olacak kadar sıcak değildir, bu muhtemelen hemen hemen her yerde durumdur.

Yoldan geçen.


Aynı sorunu yaşıyorum. Satın almak için AC dönüştürücüye bir bağlantı verebilir misiniz? Ne yaptığım hakkında hiçbir fikrim yok ve HVAC adamım sorun için Nest termostatını suçluyor.
Betty

0

Benzer bir sorun yaşadım. İlk Nest Termostatımı 2017 yılının Ocak ayında kurdum ve her şey yolundaydı. Haziran'a kadar AC artık çalışmaz. Evime lisanslı bir HVAC teknisyeni geldi ve Electric HeatPump ve fırımı inceledim. Orijinal Honeywell termostatı iyi çalıştığı için uzun öykü sorunu Nest Termostat'dı. HVAC sistemimin Nest Termostat ile uyumlu olduğunu doğrulamak için önce Nest desteğiyle iletişime geçtim. Nest desteği, uyumlu olduğunu doğruladı. Daha sonra bir garanti değiştirme yuva termostatı istedim. Garanti değiştirme cihazı geldi ve bu termostatın sistemimle uyumlu olduğunu doğrulamak ve kabloları doğru bağladığımı bir kez daha doğrulamak için yuva desteğine ikinci kez başvurdum. Nest desteği, HVAC sistemimin uyumlu olduğunu doğruladı ve bana kullanmam gereken kabloların bir resmini sağladı. Yuva termostatını bağladım ve test ettim. Hepsi iyi çalışıyordu. Dün 4/30/2018 AC'yi açmaya karar verdim, çünkü ısınmaya başlıyor ve bir kez daha Nest termostatının AC'yi çalıştırmayacağını buldu. Yuvanın 2017 yazında AC'yi çalıştırdığı ve 2017'nin tüm kışında ve 2018'de ısıyı çalıştırdığı göz önüne alındığında bu çok garip. Yuvayı orijinal Honeywell termostatı ile değiştirdim ve test ettim. Hem AC hem de ısı çalışıyor. Yuvanın 2017 yazında AC'yi çalıştırdığı ve 2017'nin tüm kışında ve 2018'de ısıyı çalıştırdığı göz önüne alındığında bu çok garip. Yuvayı orijinal Honeywell termostatı ile değiştirdim ve test ettim. Hem AC hem de ısı çalışıyor. Yuvanın 2017 yazında AC'yi çalıştırdığı ve 2017'nin tüm kışında ve 2018'de ısıyı çalıştırdığı göz önüne alındığında bu çok garip. Yuvayı orijinal Honeywell termostatı ile değiştirdim ve test ettim. Hem AC hem de ısı çalışıyor.

İki yuva termostatından sonra, Nest Thermostat'ın Nest desteğinin söyleyeceklerine rağmen elektrikli ısı pompalarını kullanamayacağını düşünüyorum.


-1

Yuvanın kablo bağlantısı için bir devreyi tamamlamak için mavi kabloya (Ortak) ihtiyacınız olduğuna inanıyorum. Resminiz bağlı olmayan mavi kabloyu (Ortak) göstermektedir. Bu mavi kablo olmadan, kırmızı kablodaki 24v üniteyi çalıştıramaz. Sağ?

Mavi telin fırına nereden bağlandığını kontrol etmeniz gerekebilir. Oldukça kolay. Tahtada aynı Yuva gibi harfler olacaktır.


Merhaba, Stack Exchange'e hoş geldiniz. Katkıda bulunmak istemeniz iyi, ancak eski (ve popüler) bir soruyu "aptal" olarak etiketlemeye başlamak doğru bir yol değil. Bir göz atın, "Yardım" sayfalarımızı okuyun ve tekrar deneyin.
Daniel Griscom
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.