2 parçalı epoksi kokusunu betondan nasıl alabilirim?


8

Altı ay önce ya da daha fazla, arkadaşım 2 parçalı bir epoksi (artık ambalajı yok, ancak bir şey üzerinde ev donanımından satın alınan berrak sıvıları olan bir çift şırınga) kullandı ve bir kısmı (bir veya her iki sıvı) Biz taşınmadan önce birisinin gri boyadığı beton olan bodrum katımızda. Epoksi ile (düşündüm) boya arasındaki tepki, kedi işemek yanan bir bez gibi kokuyor. Sirke ve kabartma tozu ile n. Temizlendikten sonra, bir gün sadece en az kokuyu durdurmak için bantladım, çünkü kış ve (yeterli) temiz hava (bu özel koku için) bizim için zor oldu. merkezi havasız ev biz donmadan ölüme.

Bugün zımpara kağıdını denemeye karar verdim ve betona zımparaladım ve ne kadar zımparalasam da şimdi döküntünün taslağını beyaz betondaki gri-kahverengimsi bir gölgede görebiliyorum ve hala lanet şeylerin kokusunu alabiliyorum. Zeminde üç santim uzakta kokuyorum ve nötr kokuyor. Bu sadece bir nokta ve ben ayrılırsam tüm odayı kokuşturabilir.

Kokuya ne dikkat eder (ilgilenmek için başka bir koku eklemezken)?

Yanıtlar:


8

Bununla baş etmenin en kolay ve en uygun maliyetli yolu, drylok gibi bir şeyle boyamaktır. Epoksi kaldırmak dışında kokunun kendisi hakkında gerçekten hiçbir şey yapamazsınız, ancak iyi bir bariyer koyabilirsiniz.


1
Doğru, ama zımpara bile çalışmıyorsa 'epoksinin çıkarılması' neyi gerektirir? Bahşiş için teşekkürler, drylok içine bakacağım.
Kev

2
Keski veya elmas zımpara taşı. Sadece normal zımpara kağıdı kullanamazsınız.
DMoore

Drylok 'düşük koku' diyor ama 'koku yok' tercih ederim, aksi takdirde bu başka bir sorun için ticaret olabilir (keski gibi, çünkü gerçekten sonradan düzeltmek için nasıl bilmiyorum.) Belki tanıdığım biri var elmas zımpara taşı.
Kev

1
ABD'de liman yükünde açılı taşlama makinesi ve elmas kapaklı disk paketi 40 $ alabilirsiniz. Ayrıca drylok birkaç gün sonra "koklamak" değildir. Diğer boyalarla karşılaştırılır.
DMoore

4
Epoksinin kokusu ve drylok arasındaki fark, drylok WILL'in yaydığı kokudur.
longneck
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.