Sıkışmış (erimiş?) Köpüğü parke zemin üzerinde halı altından nasıl çıkarabilirim?


10

Biz sadece parke zemin üzerinde güzel parlak pembe halı ile bir ev satın aldı ve hepsini yırttı. Altındaki köpük çok renkliydi ve siyah lekeler zemine eridi gibi görünüyor.

Noktalar

Başka bir açı

Resimlerde görmek zor, ancak bunlar gerçek küçük yapışkan köpük topaklarıdır (erimiş mi? Burada 90 ° F) .

Peki, bunları zarara uğratmadan zeminden çıkarmanın en kolay yolu nedir? Çevrimiçi parke zemin temizleyici , Goo-Gone , sabunlu su ve hatta kuru buz önerilerini okudum .


1
Neden güzel bir ahşap zemin üzerine ucuz halı pedi koymuyorsunuz. Kauçuk kaplama ile reaksiyona girecek ve içine kaynaklanacaktır. Şimdiye kadar gördüğüm en kötü bir tür vernik üzerinde kısmi bir doğal lastik pedi oldu. Kauçuk bu yapışkan bölmelerle ahşabın her tarafına geçti. Ayakkabılar kauçuk noktalara yapışırdı. Halıdan sonra ahşap zemine geri dönmek istiyorsanız, diğer dolgu var.
Fiasco Labs

Kuru buz düşünüyorsanız, çok dikkatli olun. Cilt temasla ciddi şekilde zarar görebilir.
önlük

1
Bir duvar kağıdı vapuru ve kazıyıcı ile zeminlerden bok kaldırma büyük bir başarı yaşadım
Matt

2
Eğer halı yanlış konulursa, kazımalısınız. Köpük çok uzun yapışırsa, kazımalısınız! Bu şarkıdan bıktıysanız, kazımalısınız! Kazı! İyi kazıyın! 🎶
iLikeDirt

Yanıtlar:


8

Muhtemelen bir miktar Miracle Vanishing Formula ™ püskürtmeyi , anında silmeyi ve yeni gibi iyi olmayı umuyorsunuz . Belki bunu yapmak veya dikkatle bir macun bıçağı kullanmak mümkündür.

Sonunda, muhtemelen çizikler ekleyeceksiniz ve muhtemelen tamir için çığlık atan kusurlar ve aşınmış kısımlar var. Öyleyse neden (görünüşte) kaçınılmaz sonuca atlamıyorsunuz: belki de şimdi tüm zemini düzeltmek için harika bir zaman.

Zemin zımpara makinesi, tambur zımpara makinesi, zemin sıyırıcı veya kare buff zımpara makinesi kiralayın ve ahşabın köpük, vernik ve ince tabakasını çıkarın.

davul zımpara zemin sıyırıcı kare buff zımpara ahşap zemin edger

Genellikle, duvarlara kadar ulaşmak için zemin kenarı kalıplamasını çıkarmak en iyisidir, ancak kalıplama pahalı veya çıkarılması zorsa, kenar zımparası (sağ üstte) veya orbital ile en iyi çaba sarf etmek mantıklı değildir. ile bir kalkan .

Ardından yer kaplaması, zımpara, parlatıcı ekleyin ve tekrar rafine edin. Çok fazla iştir ve en az üç gün boyunca oda kullanılmadan yayılmalıdır, ancak gerçekten iffy bir odayı canlandırabilir ve gurur duyabileceğiniz bir oda haline getirebilir.


2
Tamir için +1. Birisi parke halı ile örtmek için uygun gördü, parke muhtemelen o zaman bile biraz yorgun. Bu cevabın önerdiği gibi çıplak ahşaba inmeniz gerekmeyebilir - yeni bir poliüretan uygulaması için lekeleri çıkarmak ve yüzeyi pürüzlendirmek için gereken tek şey bir yüzey zımparalama olabilir.
mac

Tamir edebilirsiniz. Ancak çok yetkin değilseniz, bunu bir profesyonele bırakmak en iyisidir. Büyük bir zımpara makinesi ile bir zemini yıkmak gerçekten doğudur.
Matt

1
@Matt: Bir zeminin yeniden işlenmesi modern makinelerle eski tambur zımpara makinelerine göre çok daha kolaydır. Bunların ahşaba kazma riski vardı. Kullandığım dört diskli rastgele yörünge makinesi gibi yenilerinin kullanımı neredeyse önemsiz. (Ancak, kız arkadaşım kemer makinelerinden biriyle oturma odasında iyi bir iş çıkardı; sadece bakım ve sabır gerektirir.)
keshlam

Bir uyarı yeniden tamamlama: Bunun gerçek parke mi yoksa yapay döşeme mi olduğunu biliyor musunuz? İkincisi, yine de birkaç kez rafine edilebilir, ancak mümkün olduğunca az zımparalamak için çok daha dikkatli olmanız gerekir. Aslında, bakmak isteyebileceğiniz şey onu zımparalamak yerine taramaktır.
keshlam

1
@wallyk: Masif ahşaptan yakından anlayamadığım laminat gördüm, web çözünürlükte bir fotoğrafta aldırma. Ben bir uzmandan uzak olduğumu söylüyorum, ama bence soru sormaya değer.
keshlam

6

Sanırım sonunda bulduğumuz çözümü yayınlamalıyım.

Her şeyi denedik . Goo-gitmiş. Sabunlu su. Çeşitli parke zemin temizleyicileri. Alkol. Windex. Kuru buz. Buhar. Swiffer Islak Jet. Endüstriyel Mukavemet Yapıştırıcı Sökücü. Bunların hiçbiri temizliği çok daha kolay hale getirmedi ve saatlerce kazıma ve silme işleminden sonra bile , köpük hala dışarı çıkamadığımız yerde kötü siyah lekeler bıraktı.

Çaresizliğimizde babam parlak bir öneri olduğu ortaya çıktı: Orange Goop

Turuncu Goop

Mekanik tarafından güçlü yağlar elde etmek ve ellerini greslemek için kullanılan endüstriyel güçte bir el temizleyicidir.

Köpüğü yerden çıkarmak için harikalar yarattı. Bazılarını küçük bir köpük parçasına serpiştiririz, biraz sileriz, beş dakika bekletin, sonra köpük neredeyse zahmetsizce çıktı, leke bırakmadı!

Ancak, umutsuzca turuncu Goop zeminin bitirmek berbat endişeli. Bir yamayı test ettik ve birkaç gün sonra iyi görünüyordu, bu yüzden tüm zemini küçük yamalar halinde yaptık, önlem olarak hemen her yamadan sonra ağda yaptık. Ancak, test etmek için balmumu olmayan bir alan bıraktık ve iki yıl sonra balmumu olmayan yama hala zeminin geri kalanı kadar iyi görünüyor, bu yüzden ağda gerekli olduğunu düşünmüyorum.

Umarım bu benzer bir durumda birine yardımcı olur!


1
Bu cevap BÜYÜK ÇALIŞTI. Başka bir marka kullandım = HIZLI TURUNCU , aynı tip el temizleyici. Ben de yaymak ve "o" ovmak için KURU PEDLER ile bir SWIFTER kullandım. Tahıl ile uygulayın ve sert noktaları çapraz silin, ardından tahılla geri dönün. Eski bir banyo havlusu ile, yine tahılla kurulayın. DAD'nizin fikri iyi çalıştı.

Bu cesur sabun mu? Bunun yüzeyi çizeceğini düşünürdüm.
mikeazo

@mikeazo: Bence kum sadece kumdur - kum normalde zemini çizer mi? Sert bir şekilde ovalamadık, sadece biraz sildik ve köpük gevşedi.
BlueRaja - Danny Pflughoeft

@ BlueRaja-DannyPflughoeft, bu çok iyi çalıştı harika. Aynı şeyi birkaç ay önce yapıyordum. Mineral ruhlara ve bulaşık süngerine benzer bir çeşit portakal kokulu temizleyici kullanılır. Sonsuza dek sürdü. Hala kullanmam gereken parke kaplayan bir halı var. Kesinlikle bir şans vereceğim.
mikeazo

5

Bunlar gibi plastik bantları deneyebilirim

plastik bıçak

Bunlar yeterince keskin değilse, kredi kartlarına geçerdim. Evet, kredi kartları (postada istemediklerinizi kullanın). Metalden daha yumuşaktırlar, ancak oldukça keskin bir kenara sahiptirler.

Hala inatçı bir kalıntı varsa, donuk bir metal bantlama bıçağı (veya macun bıçağı) kullanırdım.

Yapışkanlık veya yağlılık kalırsa, Fantastik gibi bir gres kesme temizleyicisi kullanırım. Eğer bu yeterli olsaydı, alkole geçirdim. Sonra mineral ruhlar.

Ancak tüm bunlar başarısız olursa keskin sıyırıcılara veya zımparalamaya geçirdim.

Evet, yavaş ve sıkıcı. Ama birkaç saat içinde böyle görünen bir zemini temizledim ve güzel çıktı (huysuz, bitkin ve güzel olmaktan uzak olsa bile).


3

Karbür uçlu sıyırıcılar , yavaşça çekilir, dolguyu çıkarır ve finişi işaretsiz bırakır. Başlangıçta Sandvik (şu anda Bahco), Sears takım merkezlerinde ve Rockler'da da mevcuttur.

Ayrıca duvarları boya için hazırlarken eski boya damlalarını kazımak için de kullanıyorum.

resim açıklamasını buraya girin


3

En iyi cevap ..... bir maket bıçağı ile kemerli bir siyah kazıyıcı kullanın. Yere koyun ve ahşabın tanesiyle kazın. Kazmayın veya oymayın. Dağınıklığın% 90'ını kaldıracaksınız. Şimdi eğlenceli kısım. Paçavraları temizleyin, hafif aşındırıcı olan goof off tip el temizleyiciyi temizleyin. Kalıntıyı sadece orta basınçla neredeyse anında çıkaracaktır. Trenle 2x2ft'lik bir işte çalışın. Daha sonra nemli, ıslak olmayan bir bezle kalıntıları temizlemek için alanın üzerine gidin. Yavaş ve dağınık ama iyi sonuçlar. Ayrıca, yapıştırma şeritleriniz varsa, onları kaldırmayın, küçük bir kedi pençesi ile tırnakları çekin. Çok daha az kaşıma. Ron S


2

Güzel ve ıslak olmalı ve bunları patlatmak için plastik bir kazıyıcı kullanmalısınız. Bunu yapmak için hem sabun hem de su, windex ve parke zemin temizleyicileri kullandım. Hepsi farklı katlarda değişen derecelerde çalışır. Kauçuk kazıyıcı = plastik macun bıçağı. Bir kişinin fışkırtmasını ve başka bir sıyrılmasını sağlayın. Bir alan yaklaşık 5-10 dakika ıslandığında, genellikle hemen çıkar - ve elbette nemin bir alanda çok uzun süre kalmasına izin veremezsiniz. Herhangi bir metal kazıyıcı kullanırsanız, işaretleriniz olacaktır. Bunu en az 5 katta yaptım.


2

Benim sorunum yukarıdaki tüm çözümleri denedim ... fuaye tuğla yüzeylere yapışmış alan kilim için köpük düşük ödeme. Hiçbiri işe yaramadı. Hiçbiri yapıştırılmamış olan köpük dolgu kalıntısının yapışmasını gevşemiş gibi görünmüyordu. Tembelim ve daha az iş gerektiren bir saldırı arıyordum. Alkol, 409 vb. İşe yaramaz. Dükkanımda biraz ksilen vardı ve denedim. Ksilen (yerel Ace Donanımında ürün adı: xynol.). Bir rüya gibi çalıştı. Yarım galon satın aldı ve tüm alanı 15 dakikada tamamladı. Ksileni zeminleri kıvırıp doğrudan kutudan dökerek yere koydum. 3-4 dakika yalnız bıraktım, sonra otomobil lastiklerini temizlemek için kullandığım sert kıllı bir fırça ile indim ve hafifçe ovalayın. Küçük adamlar geldi ... ıslık çalın. Ahşap zeminlerde kullanılıyorsa,

DİKKAT: ksilen solumak istemezsiniz. Ciddi şeyler. En yakın pencereme bir kutu fanı monte ettim ve pencerenin etrafına karton koydum, böylece dışarıdaki havanın kısa devre yapmasına izin vermedim. Daha sonra evin geri kalanına yol açan 3 "bir kapıyı kırdım. kutu fanı çalışıyordu, hava çatlak kapıdan, zeminden (hedefim) ve pencereden dışarı çekildi, böyle bir fan kullanmak, ksilenin tüm eve nüfuz etmesini durdurmak için önemlidir. Bu iki şeyi yapamıyorsanız, başkasının çözümünü kullanın.


Ksilen kullanımı hakkındaki bu DİKKAT ifadesini ikiye katlayacağım . Yüz maskesi ile birlikte, iyi, uzun kollu eldivenler giyin. Ve muhtemelen zemini ıslatmak istemiyorsunuz; mümkünse az miktarda uygulayın.
Daniel Griscom

1

Bunu sadece bu gece yaptım. Zemini ıslatmanıza gerek yok. Ahşap boya karıştırıcı alın ve zemini kazımaya başlayın. Önce tahıllara karşı gidin. Küçük alanlarda çalışın. Birkaç ayağı kazıdıktan sonra, çubuğun yan tarafını kullanın ve vakumlamak için bir yığını kazıyın. Ardından işlemi tekrarlamaya devam edin. Çözemediğim şey lekeleri nasıl çıkaracağım.


2
Sonunda düzinelerce farklı ürünü denedik. En iyi çalıştı (hepimizi şaşırtıcı) Orange Goo el temizleyici oldu. Finişin silinmesi ile ilgili bazı endişeler vardı, bu yüzden hemen sonra mumlu hale getirdik. Ben bitirmek hakkında endişeleri asılsız olduğunu düşünüyorum, neredeyse bir yıl sonra ve zemin hala harika görünüyor!
BlueRaja - Danny Pflughoeft

1

Ahşap döşeme oldukça iyi bir not gibi görünüyor. Ayrıca muhtemelen gomalak bir kaplamadır. Ped hakkında bir şey veya belki halı üzerinde kullanılan şampuan, gomalakın ped parçacıklarıyla yumuşamasına ve kaynaşmasına neden oldu. Finişi yumuşatmak ve pedi serbest bırakmak için benzer bir kimyasal kullanabilirsiniz. Gomalak birkaç yaygın malzeme ile yumuşar. Amonyak bir tanesidir, ancak işiniz bittiğinde yapışkan bir karmaşa yaşamamak zordur. Johnsons veya Briwax macun mumu ve ovalama fırçası deneyebilirsiniz. Zemine zarar vermeden zımbaları ve şeritleri çıkarmanın zorluğu da vardır. Ayrıca macun mumu, eski gomalak üzerine eşit bir şekilde yapışmasını gerektirebilecek herhangi bir yeni kaplama katını engelleyecektir. Böylece zemin kullanılabilir olmak yakın iken gerçekten güzel bir şey olmaktan uzak bir resand olduğunu.


1

Biraz aldım. benim halı ciddi kauçuk benim mutfak benim fayans stok var ben nasıl onu almak için nasıl endişelendim. Boşluk 6ft × 2ft gibiydi.Çok fazla iş ve dirsek yağı olduğunu düşünüyordum, ancak gerçekten kötü göründüğüm için uyudum ve uyanıyorum, ilk düşüncem PAM SPREY bu yüzden bölgeye sprey ve 2mins gibi verdim ve plastik bir spatula kullanıyorum, kauçuğun ne kadar kolay çıktığı konusunda şok oldum, daha sonra bir viski Brite yıkama süngeri kullanıyorum, bazı bulaşık deterjanı ile ovma kısmını kullanıyorum, sonra hızlı bir hafif fırçalayın ve biraz sirke ile paspaslayın su, bu bana on (10) zihin götürmedi umarım birisine de yardımcı olabilir.


1

Bir yerde bir diş fırçası ile seyreltilmemiş Pine-sol denemeye karar verdim ve gerçekten hızlı ve kolay geldi. Çok sıcak suyla bir kova aldım ve Pine-sol'u sadece birkaç alanda seyreltilmemiş zemine uyguladım, paspasla ovarken dağıtmak için bir paspas kullandım. Her şey yerden çıktı. Ben Bissell kat buharlı paspas ile tekrar üzerinden gitmek planlıyoruz, sanırım ısı yardımcı olur. Planlar eninde sonunda bitirilecek.


Benim noktalar yapışkan / sakızlı ve sadece bir kazıyıcı ile pop.
Julia

0

Birincisi, elektrikli süpürgeyi birçok kez alanın üzerinden geçirmektir. Çırpıcıyı vurmasına izin vermeyin, ancak fırçaların yere çarpmasını istiyorsunuz. Bu büyük şeyler ÇOK alacak.

İnsanın bildiği hemen hemen her çözücüyü denedim. Benim sorunum ya hiçbir şey yapmadı, ya da halı yastık ve gomalak çözüldü.

Ön Cam Yıkama Sıvısı'nı kullandım (bu aynı zamanda ön camdaki buz / donu da giderecektir). Sabrını kaybetmeye başladığımda,% 25'e kadar izopropil alkol eklerdim. Sprey edin ve birkaç dakika bekletin. Sonra el ile ovuldu:

A. 4 "Boya ve Pas Sökücü Ekstra Kaba 1 Paket Bu tekerleğin açık perdeli, yarı esnek tasarımı, oluk açmadan kenarları, konturları ve pürüzlü yüzeyleri soymayı kolaylaştırır (" Yeşil renkli "mağazadan satın alınır ve büyük para tasarrufu sağlar )

B. Scotch-Brite

Kendinizi kandırmayın, bu çok iş gerektirdi = zaman.

Tüm tozu zımparalamak ve havaya koymak istemedim. Ayrıca, ahşapta olabilecek lekeleri zımparalama riski de yoktur.

Halı pedini çözecek tek şey gomalakları da çözdü. Poliüretanı sevmeden önce, ama şimdi gomalak severim. Yerlerde çıplak ahşaba doğru ovmak zorunda kaldım ve tamir etmek için muhtemelen havalandırma için kapıları / pencereleri açacağım, daha sonra düzensiz bölgeyi çözmek ve düzleştirmek için düz alkollü bir rulo kullanacağım. Sonra, üstüne ikinci bir kat koyun. Daha sonraki bir tarihte düzeltmek için harika şeyler, artı doğru anlarsam, doğal, zehirli değil.


0

Ben de sadece benimkinin yonga levha döşemesinde olduğu şey vardı. Plastik bir macun bıçağıyla elimden geleni çıkardım ve parçaları ve parçaları süpürdüm. Geri kalanını temizlemek için bulaşık deterjanı ile ılık su kullanmayı deneyin. Tüm çıkarıldığında ahşap lekeli bıraktıysa, muhtemelen yine de tamir etmeniz gerekir. Ayrıca mineral ruhları da deneyin. Mineral ruhlardan sonra sabun ve su ile yıkayın.


0

Benzer bir durum yaşadım ve plastik macun bıçağı ile kazındım, şafak bulaşık sabunu ve saçma ile yıkandım ve tekrar şafak bulaşık sabunu ile yıkadım. Çok şey geldi, ancak lekeler hala ortaya çıktı. Buna çok fazla çaba sarf etti - zımparalamayı, lekelemeyi ve poli yapmayı öneririm. Zorluk ve zamandan tasarruf edin.


Biz de tüm bunları yaptı ve ayrıca kötü siyah lekeler vardı. Sonunda zımparalamadan / lekelemekten çok daha kolay bir çözüm bulduk - bugün daha önce hiç yayınlamadığım için üzgünüm. Lütfen cevabımı aşağıya bakın.
BlueRaja - Danny Pflughoeft

-1

Önce Elektrikli Süpürgeyi kullanmanızı öneririm. Zeminden maksimum köpüğün çıkarılmasına yardımcı olur. Bundan sonra bunları tekrar tekrar açmak için kazıyıcı kullanın ve ikinci kez Elektrikli Süpürge kullanın. Umarım bu sana yardımcı olur. Teşekkürler

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.