Yosunu açık bir tuğla geçitten nasıl çıkarabilirim?


9

Günün çoğu gölgede olan parçaları olan bir tuğla geçitim var. Kışlarımız ıslak ve bulutludur ve bu zamanlarda geçidin gölgeli kısımlarının tuğla ve harç üzerinde adil miktarda yosun yetiştirmesi nadir değildir (aşağıdaki fotoğraflara bakın).

Yaz mevsiminde, yosun kurur ve ölür ve oldukça kolay bir şekilde ıslatılabilir. Ancak, tatil için gelen ailem var ve hem çirkin hem de kaygan olduğu için yosunu pre-emperatif olarak kaldırmak istiyorum.

Yosunun en iyi nasıl giderileceği konusunda herhangi bir öneri / öneriniz var mı? İlk düşüncem sadece dizlerimin üzerine çöküp ovalamaktı, ama endişem kısa sürede geri dönecekti. Ağartıcı veya ağartıcı benzeri bir ürün kullanmak daha kalıcı bir etki yaratır mı, yoksa yakınlardaki otların ve bitkilerin olduğu yerlerde böyle sert bir ürün kullanmak akılsızca bir hareket olur mu?

Son olarak, ıslak mevsimimizde yetişen yosun miktarını azaltmak için atabileceğim herhangi bir önlem var mı?

Moss ile tuğla geçit, fotoğraf # 1

Moss ile tuğla geçit, fotoğraf # 2


Yosun üzerinde nasıl çalışacağını bilmiyorum ve kesinlikle kalıcı bir çözüm değil, ama sıradan beyaz sirke, araba yollarındaki çatlaklardan büyüyen yabani otları öldürmede şaşırtıcı derecede etkilidir. Ve kimyasallar ilerledikçe, onu güvenlik için yenemezsiniz.
keshlam

Yanıtlar:


13

Benim acil seçimlerim basınçlı yıkayıcı için. Bu günlerde nispeten ucuzlar. Bunun olmaması, basit bir yüksek basınçlı hortum başlığı ve iyi bir sert fırça da iyi olacaktır. Çeşitli oksitleyici ağartıcılar da işe yarayacaktır;

Geri dönmesini durdurmak zordur, çünkü bir ağaç veya çalı altındaki herhangi bir nemli, gölgeli noktanın bu tür yosun ve yosun yetiştirmesi muhtemeldir.

Bir fikir, sarkan büyümeyi ekicilerden çıkarmaktır. Onları geri kesin. Bu tuğla döşeme makinelerinin kurumasına yardımcı olacak ve istenmeyen büyüme eğilimini azaltacaktır.

Başka bir fikir yaratıcı olmak ve bazı çinko şeritler satın almaktır. Bakır parlaması da işe yarayabilir, ancak özellikle yosun ve yosunların çatılarda büyümeye eğilimli olduğu çatı kaplama uygulamaları için çinko şeritler satmaktadırlar. Elementel çinko yağmur yağdığında (çok yavaşça) süzülür ve bu da, süzülen yosunların büyümesini engeller. Böylece bu şeritleri ekicinizin alt kenarlarına sabitleyebilirsiniz. Dekoratif yap ve yardım etmeli, ancak mükemmel çalışacağından emin olamıyorum. En azından bu yosunu engelleyecektir.

Başka bir fikir, birkaç bakır kap veya ekici satın almak / yapmaktır. Sorunlu noktaların üzerine dekoratif bir şekilde yerleştirin. Bakır yıllar boyunca hava şartlarından sızar, bu da geçit üzerindeki büyümeyi engeller, bölgedeki daha büyük bitkiler için sorun olmaz. Beğendiğiniz bir pot bulamazsanız, ahşaptan bir ekici yapabilirsiniz, ancak etrafına yanıp sönen bakır sarın, yerine çivileyin.

Büyümeyi engellemek istiyorsanız yaratıcı olun.


Önerileriniz için teşekkürler! Sarkan büyüme ile ilgili olarak, sorun, yürüyüş yolunun bu bölümlerinin kuzey tarafındaki evin yanında konumlandırılması değil, bu nedenle günün büyük bir kısmı nedeniyle gölgede. Evi çok iyi kesemiyorum! :-)
Scott Mitchell

3

Elektrikli yıkama kesinlikle ondan kurtulacak, ancak bu önleyici bir önlem olmayacaktır.0

Yıkadıktan sonra, biraz su ve bulaşık deterjanı kullanın, durulamayın. Burada BC'de küf problemlerimiz var ve bu işe yarayan bir caydırıcıdır. Sonsuza kadar ondan kurtulmaz ve tekrarlanması gerekir, ancak gelişimi yavaşlatır.


0

Tuğlalı çok büyük bir verandam var. Nemli kışın çirkin bir karmaşa. Sonunda yeşilimsi siyahımsı bir balçıkla karşılaşıyoruz. Bir güç yıkayıcı (güçlü olan) sadece su, onları yepyeni tuğlalar gibi temizler. Sadece zaman ayırıp bir kerede bir tuğlaya yapışmanız yeterlidir. Çok yorucu. Güneş yaz aylarında ortaya çıktığında tuğlalarımızın temizlenmesi ve parlak Toskana kırmızısı kalması kolaydır. Yine de, bakımın azaltılması için alanın yarısını yükseltilmiş bir bezelye çakılıyla (bej veya pas rengi) kaplamayı düşünüyorum. Ben bıktım. Tuğlalar sadece lekesiz olduklarında güzeller ve güç yıkamadığımda kirleri süpürmek için süpürüyorum! Zevkleri hızlı bir şekilde alır. Tabii ki nemli bir alandayız, bu yüzden sorunum kesinlikle sizinkinden daha kötü. Kimyasallara gerek yok. Ancak, yosunun birikmesini ve ıslanmasını önlemek için uygulayabileceğiniz ürünler olduğundan eminim, güç yıkayıcıyı çıkarır çıkarmaz koruyucu kaplama yakında yıkanacaktır. Aslında, onunla şehre gidersem güç yıkayıcı, tuğlaların içine doğru yiyecek ve pencerelerimi kumla patlatacak. Popo ağrı !!!!!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.