Tezgah monteli çift gang prizini tek bir gang duvar prizine takabilir miyim?


8

Garajımın bir tarafında bir tezgah inşa etmeyi düşünüyorum, ancak tüm aletlerim için daha fazla çıkışa ihtiyacım var. Her şeyi aynı anda çalıştırmayı planlamıyorum, başka bir şey takmam gerektiğinde her şeyi fişten çekmeye devam etmek istemiyorum. Aynı anda çalışabileceğim en fazla şey küçük bir dükkan ve yörünge zımparası olabilir.

Düşündüğüm bazı çözümler:

  • Tezgahın yanına ayrı bir çift gang kutusu monte etmek ve duvar prizine takmak. Bu elektrik koduna aykırı mı? Tezgah kutusuna giden kordon kapatılmaz, bu yüzden kalıcı bir fikstür olarak düşünülmez, değil mi?
  • Tek gang çıkışını çift gang ile değiştir? Ekstra elektrik yükü hakkında endişelenmem gerekiyor mu? ( Başlangıçta gönderdikten sonra bu soruyu fark ettim . Umarım çok benzer değildirler.)
  • Sadece anahtarlı uzatma kablosu kullanarak. Monte edilebilir uzatma kabloları yapıyorlar mı? Aletleri fişten çekmek için tezgahın altında sürünmemek güzel olurdu.

2
Siz (veya bunu okuyan herhangi biri) böyle bir çıkış yapacaksanız, normal NM (romex) telin uygun veya izin verildiğini düşünmüyorum, uzatma kabloları için kullanılan aynı şey olan SJO'yu kullanmanız gerekir ve güç çubukları.
gregmac

@gregmac: Bunu yapmayı planlıyordum. Şimdi Tester101'in önerisine yaslanıyorum.
Doresoom

Yanıtlar:


10

Ben güç benzer şeritler gibi bu çalışma alanları için. Onlar güzel çünkü onlar kolay bir konuma monte eğer hayat ve uzuv kurtarabilir bir açma / kapama düğmesi var. resim açıklamasını buraya girin

Bir kerede çok fazla alet çalıştırmadığınız sürece böyle bir uzatma kablosu kullanmak bir sorun oluşturmamalıdır. Ve uzatma kablosu olarak sınıflandırılacağı için çoğu koda uymalıdır (sanırım).


Bu iyi bir seçenek gibi görünüyor. Duvar prizinin güçlendirilmesinden çok daha kolay.
Doresoom

3

Kısa cevap "evet" dir; devredeki amperajla sınırlısınız, o devredeki olabilecek çıkışların sayısıyla sınırlı değilsiniz.

Yukarıda listelenen gibi uzun bir uzatma kablosu mükemmel bir çözümdür.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.