Ahşap döşemeyi kumlamak ve yeniden lekelemek için GEREKİR Mİ?


8

Evimin her yerinde 108 yıllık orijinal ahşap kaplama var. Geçen Şubat ayında bir çatı sızıntısı nedeniyle, birinci katımdaki üç odanın (aynı zamanda 108 yaşındaki) alçı duvarların çoğunun küflü olması nedeniyle (duvarın içinde) çıkarılması ve değiştirilmesi gerekiyor. Ben demo kendim yapıyorum (benim diğer yayını görebilen burada ) ve orijinal ahşap tutmaya karar verdik. Kısmen maliyetleri düşürmek istediğim için, kısmen onun karakterinden dolayı, kısmen burada, iyi iyi sert ahşabı boyayan veya başka şekilde yok eden ve şimdi bu alternatifi düşünmek için çok suçlu hisseten mahkumları yeterince cevap okuduğum için.

Planım oldu tüm ahşap alt katta çıkarın ve şerit ve onu yeniden boyandı. Bu ahşap 1) kurşun boya çıkarma işlemine tabi tutulduğundan (en azından) ve 2) eski olduğundan, bunun hassas bir dokunuş gerektireceğini ve herhangi bir kaba zımparalamaya dayanabileceğinden şüphelendiğimden kimyasal bir sıyırıcı kullanılması gerektiğini düşündüm. . Her şeyin eşleşmesini istiyorum çünkü şu anda olmadığından nefret ediyorum (çoğu iğrenç bir bal altını, bazıları koyu 80'in sahte ahşap panelli kahverengi).

Şimdi taç kalıpların bazılarını kaldırmaya çalıştığım için (gerçekten değil! Aslında tavana karşı popo asılı birisini resmediyor) ve ne kadar nazik olduğum ya da patronla ne kadar yalvarsam da parçalara ayrılıyor DIY azizi. Tamamen gutted tüm oda yaptım ve sadece% 40 geri koymak için yeterli var.

Yani, yeni planım sadece ihtiyacım olanı çıkarmak ve gerisini yerinde lekelemeye çalışmak. Mümkün mü? İlk etapta yapmayı planlamam gereken şey bu muydu? Açıkçası, 8. sınıf ağaç işleme projemden daha fazla (önemli) bir şey lekelemeye çalışmadım. Garajda bunu yapmak istememin bir başka nedeni de büyük bir garip karışıklık yaratmam.

Sadece unutup yeni ahşabı mı almalıyım? Bu, diğer kalıbımı çözecektir - eski kalıbı eşleştirmeye çalışmak (orada doğru kelimeyi mi kullanıyorum?) - ancak bütçe departmanında bir sorun yaratacaktır.

Burada bahsetmediğim alternatifler varsa, bana bir voleybol atmaktan çekinmeyin ... Yardıma ihtiyacım var ve söylemeye gerek yok, tanıdığım hiç kimse kullanışlı değil, iyi bir tada sahip ve / veya bir ev sahibi ve anlıyor kazıklar. Kaderim senin (kolektif) ellerinde! Baskı yok. ;-)


Mümkünse ahşabı korumaya çalışırdım. Muhtemelen artık elde edemeyeceğiniz türden son derece sert, güzel, eski büyüme ahşabıdır.
iLikeDirt

@ iLikeDirt yapmaya çalıştığım şey bu ama güzel eski büyüme ağacı, çok, çok kuru ve kırılgan ve jostled olmaktan mutlu değil. Belki de yanlış yapıyorum?
Jax

Yanıtlar:


2

Benzer şekilde eski bir evimiz var ve söyleyebilirim, eğer sabırlıysanız, sıyırma, zımparalama ve tamir tamamlanabilir. Gövde kaplaması ve süpürgelikler yaptık, ancak bunu düzeltmek için pencere önlüğünü kaldırmayı seçtik. Oluklar için, herhangi bir boyayı çekmek için dişçi seçimlerine bakın.

Zımparalama için, üzerine yapıştırılmış zımpara kağıdıyla birlikte tuhaf hurda şekilleri kullanın.


Kabul ediyorum - bazen eski döşemeyi çıkardığınızda çok sayıda sorunla karşılaşabilirsiniz. Ana şey zemini korumaktır.
DMoore

1
Bu cevabı seçtim bc doğru olduğu ortaya çıktı. Duvarları ahşabın arkasına iyice bantlamak zorunda kaldım ve zemini plastik örtü ve sonra tuval bırakan bezlerle kapladım. Lekenin sıvaya ulaştığı yerlerde, profesyonel dereceli bir sıva astarı ile astarlanmış olabildiğince iyi zımparaladım.
Jax

1

Douglas köknar döşememizin bazılarını yerine koyduk - kesinlikle yapılabilir.

Ancak, duvarları (sıva) alıp alçıpan ile değiştiriyorsanız, bazı boşluk sorunları oluşturabilirsiniz -

Alçımız (çıta + sıva) 1.25 "kalınlığında, ancak alçıpan 1/2" veya 5/8 "dir, bu nedenle yeriniz bizimki gibi ise, aralarında 3/4" veya 5/8 "boşluk olacak Döşeme ve yeni duvarın arkası.Bu sorunu da çözmenin birçok yolu (çemberleme, şimler vb.), ancak daha fazlası.

Döşemeyi temiz bir şekilde çıkarmak açık bir iştir, ancak uzun vadede daha iyi sonuçlar verebilir. Bu bir meydan okuma ama imkansız değil.

Farklı boyutlarda küçük, yassı gözetleme çubuklarına yatırım yapın, yavaş çalışın ve tırnaklara yakın gözetleyin - eski kuru doug köknarını bile bölmeden çıkarmak mümkündür.

Nasıl yapılacağı hakkında ipuçları için bu TOH videosunu (yaklaşık 8 dakika) kontrol edin ...

http://www.thisoldhouse.com/toh/tv/video/0,,20622667,00.html


Uyarı: Döşemeyi çıkardığınızda etiketleyin, böylece her parçanın nereye geri döndüğünü tam olarak bilirsiniz ... ve serbest bırakıldığında tekrar takmayı zorlaştıracak şekilde bükülebileceğini unutmayın. Yeniden şekillendirdiğimde biraz düzeltme yapmaya çalıştım ve marangoz temelde "yapamam" dedi. Eğer bunu daha erken kursaydık, o panoları diğer projeler için saklayabilirdim, huysuz mırıldamak.
keshlam

Tavsiyeni takip ettim ve (bu özel amaç için etiketli) gözetleme çubuğunu bıraktım ve ahşabı kaldırmak için çivide macun bıçakları ve metal bir spatula kullanmayı denedim. Yassı metali ahşabın arkasına kaydırdım ve daha sonra metalin arkasına ince bir tahta parçası (şimler, bir pakette bulabildiğim en ince olanlar) ekledim, küçük bir çekiçle yerine oturttum. Bazen işe yaradı, bazen işe yaramadı. Bazen ahşap duvardan fırlar ve çivi kalır, ancak çoğu zaman ahşap hala parçalanırdı. Etiketleme için önerileriniz için teşekkürler. Def yardımcı oldu
Jax

1

[Gelecek yaz Atlanta'da 1930'ların evini restore etmesine yardımcı olacağım için durum ve sorularınız beni çok şaşırttı. Ev onarımında biraz deneyimim var. Bir ergen olarak, üvey babama 1940'ların evinin bazı bölümlerini tamir etmelerinde yardımcı oldum. Alçı duvarları ve taç kalıpları vardı. Daha önce alçı tavanları öğrendim. Büyükannemin ikinci katında bir yatak odasının zeminine atladım ve alt kattaki oturma odasının alçı tavanının yere düşmesine neden oldum. Güney Carolina'daki evi 1900'lerde inşa edilmiş ve 10 'tavanları vardı. Bir hafta süren 2 veya 3 alçının zahmetli çalışmasını restore etmesini izledim. Sonra kolejden sonra bir alçıpan yüklenicisi için çalıştım. Şimdi tüm işleri evimde yapıyorum. Kısa bir süre önce, köpeğimin çiğnediği bir tarafı değiştirmek için 1968 yapımı evim için bir parça kapı kaplaması bulmak zorunda kaldım. Alçıpan hakkında biraz bilmek,

Boyayı alt kattaki ahşabınızdan çıkarmak için kimyasal bir sıyırıcı kullanmanız konusunda dikkatli olmanızı şiddetle tavsiye ederim. Çok fazla giymek veya çok uzun süre bekletmek ahşabı ağartır ve süreksiz hale getirebilir. Kesinlikle üreticinin talimatlarını izleyin. Bir keresinde eski bir külbütörü tamir ederken, sökücüyü biraz fazla bıraktım. Lekelenmeden önce bir sürü zımparalama yapmak zorunda kaldım. Boya sökücüler biraz korkuyorum Bu Old House "daha güvenli" önerileri bulundu. 1.

1) thecraftsmanblog.com/veneer-plaster-an-affordable-alternative/

Kimyasal temizleyici dışında bir şey arıyorum, Silent Paint Remover buldum. Lite kazıma için boyayı ısı ile gevşetir. Site # 2 Kullanımıyla ilgili bir tartışma burada. Site # 3 Ayrıca, çıkarılacak çok fazla boya yoksa, ahşap alkol bunu yapabilir. Çok zor alanlar için hafif kum kağıdına başvurmanız gerekebilir. Bu makale mobilyalarla ilgili olmasına rağmen, oldukça ilginç buldum. Trim ile iyi çalışabileceğini düşünüyorum. Site # 4 İstediğinizin mevcut bir renkle eşleşmesi için koyu bir renk olup olmayacağını bilmiyorum. Bu makaleyi, mevcut lekelerin yüzyılın başındaki bir evde lekelere uyacak kadar karanlık olmadığını söyleyerek buldum. İhtiyacınız olursa adım adım talimatlar vardır. Site # 5

2) www.silentpaintremover.com/

3) delafleur.com/blog/?p=2860

4) www.thisoldhouse.com/toli/article/0 kullanın20220362,00.html

5) www.oldhouseonline.com/tips-for-finisbing-old-house-woodwork/

Taç kalıbını çıkarmada yaşadığınız zorluklardan bahsettiniz. Muhtemelen bir prybar gibi bir şey kullanıyorsunuz. Döşemeyi çıkarmak için bir prybar yerine metal bir spatula ve çekiç kullanma hakkında bir makale buldum. Bu yöntemi kullanmayı hiç düşünmemiştim. Site # 6 Ayrıca, geri koymak için kalıp çok tasarruf edemezsiniz dedi. Özel kalıp almanın pahalı olduğunu biliyorum çünkü tüm bıçak işleri için özel bıçaklar satın almak ve ödemek zorundasınız. Özel Kalıplama Nasıl Kopyalanır hakkında bu makaleyi buldum ve görmek isteyebileceğinizi düşündüm. Site # 7

6) delafleur.com/blog/?p=425

7) http://www.thisoldhouse.com/toh/article/0,,20456859,00.html

Duodenalsalmons, levha kayaya karşı sıvadan bahsetti. Bunun senin için bir endişe olup olmadığını bilmiyorum, ama oğlumun evinde. İkisini karşılaştıran birkaç makale buldum. Site # 8 Şahsen alçı yapma ihtimalini sevmiyorum. Levha kayasıyla oldukça iyiyim, bu yüzden kullanmak istiyorum. Ancak sıva eski bir evde daha iyi görünüyor. Sac kayayı alçı gibi gösterebilecek düzgün şeyler buldum. 9, # 10 ve # 11 numaralı siteler

8) homefixated.com/plaster-vs-drywall/

9) www.oldhouseweb.com/blog/how-to-skimcoat-a-wall-like-a-pro-almost/

10) www.texmaster.com/magictrowel.html

11) thecraftsmanblog.com/veneer-plaster-an-affordable-alternative/

Umarım önerilerim yardımcı olabilir. Oğlumun evinde bana yardım edeceklerini biliyorum. Üzgünüz, bazı bağlantılar mavi renkte gösterilmiyor, ancak gerçek bağlantılar. Sadece kopyalayıp yapıştırın.


Merhaba, Ev Geliştirme Yığın Değişimi'ne hoş geldiniz. Yanıtlarınız, (kopyalanamaz) bağlantıları gösteren resim yerine satır içi bağlantılar içeriyorsa çok daha yararlı olacaktır. Biçimlendirme yardımı için yardım merkezine bakın .
Daniel Griscom

Maalesef bağlantılar ayarlayamadım. Yeteri kadar yüksek bir itibar puanım olmadığı için 2 bağlantıyla sınırlı kaldım. İstediğim bağlantı sayısını koymanın tek yolu, üzerlerindeki bağlantılarla bir resim eklemekti. İnşallah cevabımla bağlantıları koymamı sağlayacak bazı itibar puanlarım olacak.
Learned Man

Anlaşıldı ve bu mantıklı. Bu kadar bağlantı için minimum temsilcisi bilmiyorum; umarım o eşiği vurduğunuzda (veya zaten varsa) geri dönüp bu bağlantıları gerçek yapmak için zamanınız olacaktır. Harika bir cevaba iyi bir cevap verebilir.
Daniel Griscom

Cevabı gerçek linkleri koyarak revize ettim. Umarım bu bazı oylara değer.
Öğrenilen Adam

-2

Teneke her şeyi söylüyor. Şahsen ben sevmiyorum ama ev sahipleri onu seviyor. % 40 kullanılabilir malzeme kaldı, hepsini değiştirmek dışında yapabileceğiniz çok şey yok. Bunlardan birini kurtarmaya değer birden fazla oda oluşturabilir. Diğer yazınızı okurken, bu düzeltme son zamanlarda yeniden takıldı ve yok etmeden kaldırmayı imkansız hale getirdi. Bu ürün, iyi bir şekilde yapıştırmak için sadece makul bir şekilde yapılmış bir sürtünmeli zımpara gerektirir.

resim açıklamasını buraya girin


Hmm, işe yaramaz parçalardan birini deneyeceğim. Eğer berbat olursa, kutuyu az kullanılan boyalar ve evle miras aldığım kaplamalar koleksiyonuna ekleyeceğim.
Jax

Temelde ikisinin bir karışımı, kendinizinkini yapmayı deneyin. Yine de daha hafif bir şey yapacağını düşünmüyorum . Taze ahşaptaki ilk kat olmadan, biraz karanlıkta boyamak gibi. Oluklarda hızlı rötuş için kullanışlıdır. @Jax
Mazura

2
Aşağı oy uygun, IMO bu bir stop gap ürünüdür.
Mazura
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.