Neden birçok inşaat projesi bu kadar çivi bırakıyor?


12

Sadece evimde önemli miktarda iş yaptım ve müteahhitler avluma dağılmış birçok çivi bıraktılar.

İki bölümlü bir sorum var:

  1. Bu tipik mi?
  2. Tipikse neden böyle? Sadece iş yapmanın maliyeti mi? Veya müteahhitler daha dikkatli olabilir mi?


3
Daha önemli bir soru: neden bu kadar çok çivi inşaat işçilerinin kamyonlarından düşüyor?
Michael

1
Biraz renk kattığım için kendi evime çok iş yapıyorum. Şu anda büyük bir yeniden projelendirme projesini bitiriyorum. Bir mıknatıs süpürücüm var ve her gün temizliğin bir parçası olarak kullanıyorum. Her dışarı çıktığımda, onları alması gerekeni yapsam bile, yerde birkaç düzine çivi daha buluyorum.
Karl Katzke

Yanıtlar:


16

Evet bu tipiktir, ancak vicdanlı bir müteahhit onları bir mıknatısla alır ya da başlamak için düşmelerine izin vermez. Ne yazık ki, deneyimlerime göre, pek çok işçi yapmıyor. Tırnakların maliyeti, onları almak için gereken zamana karşı, onları bırakmak daha ucuzdur.

Yükleniciye her yerde çivilerden memnun olmadığınızı bildirir ve herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığına bakın.


2
Birkaç çivi bulmak kaçınılmazdır. Ben referans alınmayan bir duygu var. Sadece OP'nin bilgisi için - En az 20 kez kullandığım bir çatı kaplama ekibim var. Kendi evimi (4500 için iyi bir ev) yaptılar ve o zamandan bu yana 6 ay içinde en az 50 çatı çivisi buldum. Kahretsin, yarı kullanılmış bir çatı çivisi kutusu bile buldum. Neden? Çünkü müteahhit herşeyi ödüyor ve işçilerin umurunda olmadığı gün. Bunu nasıl çözersin? Çiftlikte olmayan mürettebat için ekstra ödeme yapın.
DMoore

4
Çatı çivileri en büyük ve en kötü suçludur, diğer yazılarda ve yorumlarda belirtilen tüm nedenlerden dolayı, çatıcılar tarafından kullanılan tekerleği mıknatısları gördüm ve birkaçının hala geride kaldığından eminim. OP, iş türünden bahsetmedi, ancak sorun devam ediyor, bazı ekipler olması gerektiği gibi temizlemiyor. Aynı nefeste her zaman geride kalacaklar diyeceğim, her çiviyi bulmak zor ...
Jack

Bir müfettiş olarak şantiye makul derecede temizleninceye kadar bir işten çıkış yapmazdım, bu işin bir parçası. Ama bu sizin bulunduğunuz yere kadar ve hatta bölgenizin kodlarında böyle hükümler varsa. Yüklenicinizden olumlu bir yanıt almazsanız araştırmaya değer olabilir.
RomaH

Bir müteahhit kısmen çatılı (çerçeveli, dış duvarlar ve katranlı kağıt) inşa ettikten sonra ebeveynlerimin evi için 2 odalı bir eklenti, kardeşim ve ben tahtalardan sürükleyerek bahçeden bir buçuk 3x5x5 "boyutunda çivi topladık gittikten sonra her gün mıknatıslarla süslenmiş
Dan Firelight tarafından

12

Çivilerin yere sarılmasının bir sürü farklı yolu vardır ve bunların hiçbiri gerçekten önlenemez. Tırnak keselerinden düşüyorlar, bir çekiçle veya bir çivi çakma makinesi ile çift ateşle yanlış vurursanız, tekmeliyor ve uçuyorlar, vb. Hangi gerçekten nereye bakacağını bilmek bile, çim bulmak zor. İşimi bitirdiğimde genellikle manyetik bir tırnak temizleme makinesi çalıştırırım, ancak herkes bunu yapmaz ve hepsini alamazlar. Eğer bir grupsa ve kolayca görülebiliyorlarsa, bunu yükleniciye söylerdim, ancak büyük bir işi tamamen çivisiz bir bahçeyle bitirmek çok olası değildir.


8

Oldukça tipik. Çiviler düşer, çiviler kötü vurulur ve uçar.

Çiviler çok pahalı değil (modern çağ - sözde, her seferinde el yapımı oldukları çağında, insanlar çivi için eski evleri yakacaktı, ancak bunun doğru bir iddia olduğu konusunda şüpheliyim.)

Marangozlar oldukça pahalıdır ve hademe oynamayı sevmezler. Mürettebatın temizlemesi gereken daha ucuz bir kişi varsa, kayıp her çiviyi bulmak hala zor. Başlarının üzerinde durmadıkları sürece, birkaç yıl sonra sorun çıkarmadan sessizce paslanırlar.

Daha fazlasını almayı tercih ederseniz, birisini bölgeyi süpürmek için çok güçlü bir mıknatıs kullanması için kiralayabilirsiniz - ancak çok güçlü bir mıknatıs bile birkaç inç uzakta çivileri çekmez, bu nedenle zemin süpürme işleminin çok kapsamlı olması gerekir hepsini almaya yaklaşmak. Boyunca yuvarlanan ve oldukça geniş bir alanı kaplayan "manyetik süpürücüler" kiralayabilirsiniz, ancak en iyi çim üzerinde değil sert yüzeylerde çalışır. Atılan bir golf kulübüne bantlanmış birkaç sabit disk mıknatıs kullanıyorum ;-)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.