Bir masa ve sandalyelerdeki bacakları kısaltmanın en iyi yolu nedir?


9

Birkaç yıl önce bir "bar yüksekliği" mutfak masa ve sandalyeler aldık. O zaman iyi bir fikir gibi görünüyordu ama şimdi bundan nefret ediyoruz. Ayaklarınız yere uzun süre temas etmeyecek şekilde oturmak korkunç.

Yani sorum şu: Masa ve sandalyelerdeki tüm bacaklarda aynı uzunluğu kesmenin en iyi yolu nedir, bu yüzden hiçbir şey sallanmıyor (çok fazla)? Sandalyeler arkada kavisli bacaklara sahip, bu yüzden yere ulaştıklarında biraz açı yapıyorlar.

Doğruluk buna değecekse bir araç kiralamayı umursamıyorum.


4
hem kesebilecek hem de kendi seviyesini bulabilecek bir şeye ihtiyacın var. su tankınız ve lazer ışınlarınız var mı? öyleyse, ihtiyacınız olan tek şey lazer ışınlarını takmak için köpekbalıklarıdır.
longneck

@ longneck: Köpekbalıkları asla düz çizgiler kesmezler ve talimatları iyi takip etmezler.
Tester101

1
Çok fazla kavisli sandalye ayağı kaldırırsanız, sandalyenin dengesiz olmasıyla ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kavisli bacak sandalyeye destek verir ve geriye doğru daha kolay eğildiğini görebilirsiniz.
billoreid

Yanıtlar:


12
  1. Masa / sandalyeyi çok düz ve çok yatay bir yüzeye koyun. Bir seviye göstergesi ile emin olun ve iki kez kontrol edin.
  2. masayı / sandalyeyi, masanın / sandalyenin üst yüzeyi seviye göstergesini kullanarak düz olacak şekilde yerleştirin
  3. Bir kalem alın ve bacakların kısalmasını istediğiniz yükseklikte küçük bir blok üzerine bantlayın. Bloğun paralel alt ve üst düzlemlere sahip olduğundan emin olun.
  4. Kalem blok üzerindeyken, masanın / sandalyenin bacaklarını çizin ve her yerde işaretler yapın.
  5. Uygun bir testere ile kesin ve dikkatlice kesin. Muhtemelen zor kısmı budur. (Kare) bir masa ayağının köşesine başlarsanız, kesme çizgisini iki yüze kestiğinizden emin olun.

Kısacası:

Chris Schwarz tarafından bu videoyu izleyin: bir sandalyenin veya testere tezgahının ayaklarını düzleştirin


Blok yöntemini seviyorum. Scribe çizgisi, açıyı korumak ve çizgiyi kesmek ve ince ayar için bir zımpara kullanmak için tüm bacakların etrafında gitmelidir. İyi tavsiye ederim. + oy
shirlock evleri

1
Ben bu tekniği kullanarak sona erdi ve gerçekten iyi çalıştı. Hiç belirgin bir yalpalama yok. Teşekkürler!
Dave

6

İlk olarak, ne kadar çıkarmak istediğinizi bulun. Diyelim ki 3 ". Bunu yapmanın birkaç yolunu düşünebilirim. Her iki yol da mükemmel düz bir zemine ihtiyaç duyuyor - bu yüzden büyük bir sarkma olmadığından veya şey.

Bir yol, bir seviye ve ölçüm bandı kullanmak ve yerden tam olarak 3 "yukarı, bir işaret koymaktır. Seviyeyi kullanmak bacaklardaki eğriyi önler ve yerden tam olarak 3" uzakta olmanızı sağlar.

Başka bir yol, geniş, düz bir ışın yansıtabilen bir lazer seviyesi kullanmaktır. Yerden 3 "yerleştirin ve daha sonra lazeri bir kerede tüm bacaklara yansıtın ve sonra her şeyi bir kalemle işaretleyin.

Her iki yöntemi de kullanmak ya da en azından iki kez ölçmek muhtemelen kötü bir fikir değildir (bir neden vardır: iki kez ölçün, bir kez kesin var). Her iki yöntem de çok doğru işaretler gerektirir, bu nedenle keskin bir kalem kullandığınızdan emin olun ve her zaman tam olarak aynı noktayı işaretleyin (lazer çizgisinin üstü gibi). Kenarın çevresini gerektiği gibi 2-4 işaret yerleştirin. Artık düz, düz bir kesim elde etmek için kesmeniz gereken yerin çevresini mükemmel bir şekilde işaretlemek için bir dize veya tel kullanabilir ve etrafına bir çizgi çizebilir veya bir parça bant kullanabilirsiniz.

Her şeyi işaretledikten sonra bacakları kesmeniz gerekir. Düz bir kesim almanız gerektiğinden bu zor olabilir. Gerçek bacakları görmeden, tam olarak nasıl yapılacağını önermek zor. Bacaklar masadan çıkabilir, bu da işleri kolaylaştırır.

Ben 3 "uzakta kurulmuş bir jig veya çit ile bir gönye testere kullanarak fiziksel olarak oraya bacaklar sürece iyi bir yöntem olacağını düşünüyorum. Mevcut bacakların alt düz jig üzerine yerleştirin ve öyleyse. bıçak tam olarak daha önce yapılan hat üzerinde inmesi gidiyor iki kez kontrol için hesaba emin olun kerf .

Ayrıca bacağın etrafına bir el gönye kutusu da alabilir, düz kesim bacak ile hizalandığında kelepçeleyebilir ve daha sonra kesimi yapmak için bir el testeresi kullanabilirsiniz.

Elektrikli el aletleri ile gerçekten iyi (dikkatli ve doğru) iseniz, bir dekupaj testeresi veya salınımlı bir kesici de kullanabilirsiniz. Dairesel ve pistonlu testerelerden kaçınırdım, bu tür işler için çok doğru değiller, ancak gerçekten iyiyseniz, dairesel bir testere bunu yapabilir.


3

İhtiyacınız olan tek şey bir testere, cetvel ve zımpara kağıdı olduğuna inanıyorum. Bunu daha karmaşık hale getirmek için gerek yok.


0

Bunu dün yaptım ve kesme testeremi daha temiz kesimler için kullanmak istedim (el testeresi becerileri iyi değil). İşte böyle yaptım:

  1. Dışkı seviyesinin üstünü tutmak için garajımdaki bir kirişten asılı bir bağ kullandım ve diğer ucunu dışkı bacağının üstüne bağladım. Bağlılık, daha ince bir yükseklik ayarlamama izin verdi, amaç bacağın altını testere tabanına yerleştirmek ve daha sonra koltuğun asılı kısmını düz bir konuma ayarlamaktı.

  2. Ayrıca her kesimin tamamen aynı olduğundan emin olmak istedim, bu yüzden küçük bir tahta parçası kullandım ve testere çitine tuttum, sadece istenen uzunluğu kesmek için doğru yerde olmadığından emin oldum, aynı zamanda bu parçanın dikey yüzü mükemmel bir şekilde düz (dikey) idi. Bunu, taburenin düz olduğundan emin olmak için başka bir kontrol olarak kullandım, kesilecek mevcut bacağın tabanının, ahşap bloğun dikey yüzü ile buluştuğundan emin oldum (yani boşluk yok - bu ikisi buluşmalı temiz).

  3. Taburenin tabanı şimdi testere masasında ve çitin ve çitin üzerindeki tahta bloğun üzerinde durduğundan, keser kesmez taburenin kesildikten hemen sonra sabit kalması için hiçbir şey olmayacaktır. Böylece son adım 2x4 almak ve bacağın (kesimden sonra kalacak olan) ve testere masasının altına kaydırmaktı. Yine, bu tabureyi desteklemek ve alttan keser kesmez, muhtemelen bıçağa düşmesini önlemek içindir.

  4. Tüm seviyeleri tekrar kontrol edin. Dışkıyı kesimin ardından sabit tutmak için askıdaki dışkıyı VE 2x4'ü (veya ihtiyacınız olan her boyutta odunu) tutmak için bir ortak kullanmanızı öneririm. Ardından, bir sonraki ayağa kurmanızı sağlamak için kesiminizi yapın ve bağlılığı bir sonraki bacağınıza veya tabureniz için gerektiği gibi tekrar takın.


0

En iyi yolun, son yüksekliğin olmasını istediğiniz uzunlukta bir hurda parçasını kesmek (taban / masa üstü eksi kalınlığı ve eksi bir parça mdf veya tabanı genişletmek ve yalpalamayı durdurmak için benzer bir parça) kesmek olduğunu düşünüyorum. mükemmel 90 derece yapmak için chopsaw, temel hurda mdf vida, bu jig oluşturur. Mastarı sandalyenin / masanın üstünde dinlendirin. Her bacağını, jigin üst kısmı ile aynı hizada kalem veya işaretleme bıçağı ile doğru bir şekilde işaretleyin. (Kılavuz olarak) Diğer bacakların jigine zarar vermemeye dikkat etmek için gözle ya da jig kullanarak kesin, bunu altında bir şim / kalın kağıt parçası dinleyerek yapın (kesilirse muhtemelen her bacak için kağıt bacağını değiştirmeniz gerekir) )


0

Mevcut cevaplarla ilgili bir sorunum yok, ancak küçük bir ayrıntılandırmam var. Orijinal bacak derilerinin aynı olduğu varsayılarak, istenen miktarda bacağın çıkarılması için küçük bir blok yapın. İstenen bacak uzunluğu için bir şablon yapmaktan çok daha küçük bir parça.


0

Cevabımda daha ayrıntılı olmadığım için özür dilerim, bu yüzden güncellenmiş, düzenlenmiş cevap: Son zamanlarda bunu mutfak masama yaptım. Bu tezgah üstü yükseklik tablolarından biriydi ama çocuklarımız sandalyelere tırmanacak kadar büyüdüğünden, bu yüksek sandalyelerden düşmeye başladılar ve karşı yüksekliğin daha uzun bir mesafe için yapılmış olmasını sevmedim .

Adım 1. Bandı, bacağınızın etrafına (bir şablon olarak kullanacağınız) kesin ve kesme çizginizi çizin (bacağın en az 2 düzleminde ne kadar kesmek istediğinizi ölçtükten sonra). Kesimin yontulmasını önlemek için banda ihtiyacınız vardır.

Adım 2. Masa ayağını çıkarın ve el testeresi ile kesin. Ahşap artıkları, çizdiğiniz kesik çizgiler boyunca bacağa kenetleyerek bir testere kılavuzu yapabilirsiniz.

Adım 3. Şimdi masa bacağınızı kestiniz. atma kısmını diğer 3 masa ayağınıza geri alın ve şablon olarak kullanın, bantlayın ve diğer tüm bacakları işaretleyin. Onları aynı şekilde kesin ve masanıza yeniden takın. Masa ayaklarınızın yeni kesilen dibine çekiçlemek için küçük mobilya düğmeleri kullanın.

Gerisini işaretlemek için ilk bacak kesimini şablon olarak kullanırsanız, her bir bacağından aynı miktarı kesmiş olacaksınız. Çentiklerinizi (testere bıçağının genişliği) kalem çizgisinin atma kısmına tuttuğunuzdan emin olun.

Blogumda, konik bacakları olan bir tablo için nasıl gönderildiğini (bacakları düzgün bir şekilde kesmek için çok önemlidir, aksi takdirde konik bir masa ayağı kesimi ile uğraştığınız bileşik açılar çok düzensiz bir kesime ve cılız bir sonuca neden olur. Ben bizim kesilip benim blog resimleri yayınlanmıştır zaman. Ben bir el testeresi kullanılır Garden of Dreams Tam ben etrafta bulunan bir tahta parçaları ile oluşturulan testere kılavuzunun.

Harika çalışma sona erdi ve orijinalin altına bağlı küçük tırnak düğmesi planörlerini bile kurtarmayı başardım. Bu benim için 0 $ maliyet ve şimdi tamamen yeni bir masa satın almak zorunda değilim.


2
Bu soruya cevap vermiyor. Bunu neden yaptığınıza dair bir hikaye sağlar, nasıl yapıldığını görmek için başka bir yere gitmemizi söyler ve sonra ne kadar harika bir çözüm olduğunu söyler. Esas olarak diğer sitelere bağlantılardan oluşan cevaplar burada kaşlarını çatıyor. Sağlanan bağlantıdaki bilgileri özetlemek için düzenlenmezse bu cevap muhtemelen silinecektir.
Tester101

-1

Tezgahımızı 30 "yüksekliğe kadar kestik. Bacaklar neredeyse düz olduğundan, her bacağında 2" ölçülerek bir deneme kesimi yaptık. Bacakları masaya monte ettik ve sonra ayağa kalktık. Hiç yalpalama yoktu!

Daha sonra bacakları tekrar çıkardık, 4 inç daha kestim, bacakları yeniden monte ettim ve masanın hala yalpalaması yok.

Tekrar --- bacaklar düzdü. Ancak, bir gönye testere ile kesim yaptım. AYRICA --- Her çizgide aynı hassas kesimi yaptığımdan emin oldum, sadece çizgiyi değil. Aksine, bıçağı sıralarken çok yakından baktım.

Kesinlikle, eğer bacaklar masadan açılı olsaydı, açı derecesinin hesaplanması gerekirdi.

Bu yardımcı olur umarım.


Bu bir cevap değil. Yaptığınız tek şey, "çok yakından" nasıl baktığınız konusunda övünmek ve aynı uzunlukta bacak kesmede başarılı olmak.
The Evil Greebo
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.