Döşeme boyama yaparken nasıl daha pürüzsüz bir yüzey elde edebilirim?


12

Taç kalıplama işlemlerini tekrar yapıyorum ve aşağıdayken biraz dokunmaya karar verdim. Daha önce başka bir odada aynı tarzda bazı rötuşlar yapmıştım ve hiçbir zaman kusursuz bir şekilde pürüzsüz olmamıştı. Fırça darbelerinin bitmiş üründe görünmesini nasıl önleyebilirim?

Düşündüğüm bazı faktörler:

  • En iyisi bir sıra fırça almalı mıyım?

  • Lateks boyayı su ile inceltmek yardımcı olur mu?

  • Kendime zaman kazandırmak için bir boya tabancası bulmalı mıyım? (Ve hey, yeni bir araç almak için başka bir bahane her zaman mükemmeldir!)

Takip: Devam ettim ve 60 dolar karşılığında havasız bir boya tabancası aldım ve Floetrol'ü de kullandım . (1 galon kompresörüm, düşündüğüm HVLP püskürtücüler için gereken cfm'yi sağlayamadı.) Shirlock'un önerdiği gibi, sonradan bir fırçayla süslemenin üzerinden geçmek zorunda kaldım, ancak kullanmanın en etkili yöntem olduğunu düşünüyorum. Birkaç dakikalık püskürtme ve ardından hızlı bir fırça sürün, 30+ ft taç kalıplama işlemi için yeterliydi. Sanırım boya tabancasını boyamaktan daha sonra temizlemek için daha uzun zaman harcadım.


1
Tebrikler, sizin için iyi çalıştığına sevindim.
shirlock evleri 10

Yanıtlar:


13

Pahalı bir HVLP püskürtücü satın almadan pürüzsüz bir yüzey elde etmek oldukça kolaydır. Herhangi bir iyi kalitede boya ile başlayın ve galon başına yaklaşık 1/2 pint oranında Flotrol akrilik katkı maddesi ile işlemden geçirin ve iyice karıştırın. Gerçekten kalın bir boya elde ederseniz, Flowtrol miktarını galon başına maksimum bir pint miktarına kadar artırabilirsiniz. Purdy fırçaları kullanıyorum ve tavsiye ediyorum. Döşeme için, bir kanat fırçasını seviyorum (açılı stil). Lateks boya için bir fırça, genellikle naylon ve poli kılların birleşimini seçtiğinizden emin olun. Kılların uçları çok konik ve yumuşak olmalıdır. Lateks için Purdy ExtraGlides'i inceleyin.

Tekniğin de önemlidir. Her zaman sadece kılların uçlarını kullanarak uzun yumuşak hareketlerle bitirmeye çalışın. Düzgün işlem görmüş boya ve iyi kullanılmış doğru fırça size harika sonuçlar verecektir. İyi şanslar.


Purdy fırçalarını severim. Bir veya iki sene sonra emekli olmak zorunda kaldığımda kalbimi kırıyor.
shirlock evleri

Galiba Flotrol'a bir deneyeceğim. Zaten bir Purdy Sash fırçam var ve sanırım bir HVLP püskürtücü için Flotrol almak zorunda kalacağım. Kazanın fazla zaman harcadığı ortaya çıkmazsa, boya tabancasına tekrar bakmaya başlayabilirim.
Doresoom,

2
Sanırım iyi bir püskürtücü ile bile, portakal kabuğu rengini önlemek için bir fırçayla "silmeniz" gerekebilir.
shirlock evleri

4

Kesinlikle kaliteli fırça almalısınız. Ama onunla birlikte kaliteli boya elde edinceye kadar benim için işe yaramadı. Sherwin Williams veya Benjamin Moore lateks döşeme boyasını deneyin. Doğru yaparsanız çok düzgün durur - hiç vuruş yok. Bir film gibi akar ve çok az damlar. Hiç profesyonel değilim ama kaliteli bir boyayla çok daha iyi sonuç aldım.


2

Bence hiçbir şey bir HVLP püskürtücüsünden daha güzel bir sonuç vermiyor. Etrafta bir tane olması, her zaman bir kullanım buluyorum (leke de HVLP ile güzel)… alet satın almak için bahaneler güzel!


2

Yağlı boya ile boyamaktan nefret ediyorum ama kuruması daha uzun sürdüğü için daha pürüzsüz bir sonuç veriyor - boya darbesi yok. Döşeme işleri için, yağ bazlı boya kullanmak oldukça standart. Sadece damlamalara ve temizliğe dikkat edin!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.