Basınçlı işlem yapılmış bir güverteyi ve suları elektrikle yıkamalı mıyım?


9

Basınçlı işlem görmüş bir güverte için yıllık elektrik yıkama ve su yalıtımı gibi yapmam gereken herhangi bir bakım var mı?


2
Güvertede güç yıkama konusunda isteksizdim, sanki yanlış yapılırsa (çok fazla baskı, yanlış meme), ahşaba zarar verebilirsiniz. Ne yazık ki, fırçalama fırçaları ve / veya kayışlı zımpara makinesi ile çok fazla zaman geçirmem, hiçbir şey yapmamam anlamına gelir. (bu yüzden başka alternatifler varsa duymak isterim)
Joe

güverte lekeli mi yoksa doğal yüzey mi? Geçen yıl kullandığınız sızdırmazlık maddesi hala su damlatıyor mu?
shirlock evleri

Yanıtlar:


5

Kıştan sonra her yıl güverte teftiş etmek her zaman iyidir . Gevşeten herhangi bir tespit elemanı, herhangi bir çürüme belirtisi olup olmadığını, küf olup olmadığını kontrol edin ve ahşabın ahşabın birleştiği yerleri kontrol edin.

Yıllık yıkamaya karşı tavsiye ederim . Bir profesyonel tarafından yapılsa bile ahşaba çok zararlıdır. Basınçlı yıkayıcı yüzeylere zarar verdiğinden, yüzeyin yeniden yapılması için çok çalışma yapılması gerekir. Eski bir güverteyi eski haline getirmek için yaptığın bir şeye bakardım.

Herhangi bir birikmiş kiri temizlemek için güverteye yumuşak fakat tam bir yıllık temizlik yapılması genellikle iyi bir fikirdir . Küf oluşumunu görürseniz, bazı çamaşır suyu kullanmak zarar vermez. İyice kuruduğu zaman iyice kuruyabildiğiniz zaman yapmaya çalışırdım, böylece iyice kuruyabilir, ancak temizleme solüsyonunu durulama şansınız olmadan önce suyun kuruması için çok sıcak olduğundan kaçının.

Bu adımdan önce tüm çalıları ve güverteyi arkaya doğru düzeltin, bu da güvertenin düzgün şekilde kurumasını sağlar.

Yağmur yağdığında, suyun boncuklu olup olmadığını ve düzgün şekilde akıp gitmediğine bakın. Değilse, desteyi tekrar kapatmayı düşünmelisiniz. Yıllık su sızdırmazlık maddesi uygulamasının önerilerini duymak nadir değildir. Özellikle pahalı bir güverte olmadıkça veya bölgenizin güvertede daha sert bir iklime sahip olması gerekmediğini sanmıyorum.

Geç sonbaharda , sezon biraz geç olur ve doğru koşulları alamayabilirsiniz. Yine de tam bir göz muayenesi yaparım. Sizi baharın üzerinde tutmak için leke tedavileri yapabilirsiniz. Kalıp lekelerini temizleyin. Çürük bölgeleri temizleyin, kurumasını bekleyin ve ardından sızdırmazlık maddesi ile lekeleyin. Herhangi bir tahta üzerinde su birikintileri varsa, orada arıtmayı düşünün.

(Ayrıca, basınçlı yıkama ve yeniden yüzeylendirme çok fazla iş ve hata için çok yer var. Doğru yapmak için dikkatli olun.)


1
Bu yüzden, basıncı işlenmiş olsa bile ahşabı su ile kaplamak iyi bir fikir olabilir mi?
Michael Pryor

1
Evet. Bazı conta ürünleri, güvertenin ne kadar yeni olduğuna bağlı olarak ilk uygulamayı önerdiklerine göre değişir. Bir yıl veya daha fazla olsaydı, bunun için endişelenmezdim.
Hemm
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.