Galaxy S3 PC'ye USB üzerinden bağlanılamıyor


22

Galaxy S3'ümü birkaç aydır kullanıyorum ve bilgisayarıma USB üzerinden her zaman bağlanabildim. Birkaç gün önce, aniden çalışmayı bıraktı. Diğer birçok Android.SE iş parçacığı buldum ama hiçbiri sorumu cevaplayamadı.

Belirtiler: Telefonu USB üzerinden taktığımda, telefon bip sesi çıkarıyor, bataryama şimşek çakıyor, ama hepsi bu. Aşağı açılır durum çubuğunda USB seçeneği yoktur ve PC bir cihazın takılı olduğunu algılamaz. Tam boyut için ekran görüntüsüne tıklayın.

Ekran görüntüsü

PC Sistemi: Samsung'un en yeni sürücüleri ve Kies yazılımıyla birlikte Windows 7 x64.

Telefon bilgisi:

 • Samsung SGH-i747
 • Android sürümü 4.0.4
 • Temel bant versiyonu I747UCLG1
 • Çekirdek Sürüm 3.0.8-704434-kullanıcı
 • Yapı numarası IMM76D.I747UCALG1

Ne denedim:

 • Karımın aynı Galaxy S3'ü var - S3'ü aynı kabloya bağladım ve hemen tanındı. Bu yüzden PC ve kablonun her ikisinin de doğru çalıştığını biliyorum.
 • Sürücüleri yine de defalarca kaldırdınız ve yeniden kuruyordum - tek başına Kies yazılımı ile.
 • Kutudaki her USB portu
 • Fabrika verilerine sıfırlama - hem ayarlar menüsünden hem de tanılama önyükleme menüsünde
 • USB hata ayıklama modu, hem açık hem de kapalı.
 • UART ve USB ayarlarını değiştirmek için * # 7284 # PhoneUtil. Son fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra PDA / MTP + ADB olarak ayarlandı.

Denemem gereken başka bir şey var mı? Telefondaki USB fişinin bozuk olup olmadığını belirlemenin bir yolu var mı?

Düzenleme: karımın telefonundan ekran görüntüsü, aynı bilgisayarı kullanarak, aynı kablo:

görüntü tanımını buraya girin


1
Karımın S3'ünü bağlamak da dahil olmak üzere aynı sorunum var Telefondaki USB soketi olduğundan şüpheleniyorum ve onarım garantisi altında sağlayıcımla görüşüyorum. Bu yardımcı olur umarım.

Çok benzer (yinelenen?) Bir soru bu cevap benim için çözdü. Gücü kapatın, pili çıkarın, bekleyin, sonra değiştirin. android.stackexchange.com/a/39790/90110
Johann

Yanıtlar:


6

Güncelleme: Burada belirtildiği gibi sürücüleri temizlemeyi ve yeniden yüklemeyi deneyin . Başkaları için çalışmış görünüyor.

Bu bilinen bir sorun gibi görünüyor ve birçoğu USB 3 bağlantı noktasına vb. Bağlanan farklı bir kablo kullanarak başarı elde etti, ancak açıkça sizin durumunuzda işe yaramayacak.

Genel kullanımınızın ne olduğundan emin değilsiniz, ancak dosya transferleri için, wifi aracılığıyla bağlanan Airdroid'i kullanabilirsiniz.


Öneriniz için teşekkürler, ama galaksiden sevgi yok.
JoeFish,

Dışarı SIM kartı çekin ve fabrika ayarlarına sıfırlama: Denedim olmasaydı bir şey vardı dönüşler dışarı formatıyla kullanarak * 2767 * 3855 # kodunu. Birkaç dakika öncesine kadar farklı bir format olduğunu bile bilmiyordum - bir şekilde bağlantınızı kaçırdım. Bağlantınız sorunu sonunda düzelttiğinden, cevabınızı kabul ediyorum.
JoeFish,

Teşekkürler. Ve fabrika ayarlarına yakın zamanda kodla sıfırlamayı da keşfettim - buna "donanımdan sıfırlama" deniyor. Bir arkadaşının Galaxy Ace'sinde yapmak zorundaydı çünkü telefonunda çok fazla mesaj vardı ve kitle-silme aracı kullanılmayacaktı.
Sumesh

6

Aynı problemi yaşadım ve hiç durmadan araştırdım ve donanımdan sıfırlama dışında her şeyi yaptım. Sonra, başka bir telefonda usb kablosunu test ederken, Galaxy S3 i9300 ile gelen usb kablosunu kullanmadığımı fark ettim. "Stok" usb kablosunu taktığımda telefonum hemen tanındı. Bu neden bilmiyorum ki kullandığım kablo, test ettiğim diğer tüm cihazlarda çalışıyor. Galaxy S3 i9300'ümü bile şarj etti. Belki de, karınızın USB kablosunu telefonunuzda kullanıyor olabilirsiniz.

Hayal kırıklığı ve sayısız saatlerce süren test, sıfırlama ve yeniden yükleme işlemlerinden kaçınmak için herkese ilk olarak, telefonunuzla birlikte verilen USB kablosunu, farklı bir Galaxy S3 modelinden bir tane veya bir tane yerine kullandığınızdan emin olun.

Umarım sizin için çalışır! İyi şanslar.


Vay, en kolay çözüm çalıştı! Sadece doğru USB kablosunu kullanın! Teşekkürler.
Marco Muciño

3

Ayrıca aynı sorunu yaşadım. Benim durumumda, nedenin QPST’de bir yedekleme yapmaktan ve USB ayarlarını geri almayı unutmak olduğunu keşfetti.

yani *#7284# to access PhoneUtil > "Qualcomm USB Settings" > set it to "MTP + ADB"


2
 1. MPT (Media Transfer Protocol) Porting Kit'i indirin ve sonra bilgisayarınıza yükleyin. MPT Porting Kit kurulum dosyasını Microsoft'un resmi web sitesinden doğrudan indirebilirsiniz. .

 2. Bilgisayarını yeniden başlat.

 3. Cep telefonunuzu USB kablosunu kullanarak bilgisayarınıza yeniden bağlayın.


1

sadece benim motorola meydan okuma mini ile tamamen aynı sorunla karşı karşıya ..... bu yüzden ne yapacağımı araştırıyordum .... neyse ki bir çözüm bulundu .... hiçbir şey bildirim çubuğunda geldiğinde ve pc o zaman tanımaz >>

 1. cihaz yöneticisine git >> bilgisayarım> özellikler >> cihaz yöneticisi (sol çubuk)
 2. Cihazınızı arayın (taşınabilir cihazların altında olmalı ve sarı ünlem işareti ile işaretlenmiş olmalıdır)
 3. hepsini kaldırın (orada telefonunuz dışında başka bir öğe olabilir)
 4. Bundan sonra ayarlardan mobil cihazınızdan usb tether moduna gidin ve açın.
 5. Sonra bir android bot ayakta ekranı ile "usb depolama birimini aç" görünecektir.
 6. açmak için dokunun. iki kere yapmalısın. ilk açıldığında otomatik olarak kapanacaktır. sonra tekrar düğmeye dokunun ve bu sorunu çözmelidir. (o an, barda bağlama hakkında başka bir bildirim göreceksiniz, bununla hiçbir şey yapmayın).

Sorun çözülürse mutlu olurum ..... :)


1

Diğer herkesle aynı problemi yaşadım ve çözüm olarak listelenen HERŞEYİ denedim. Sonra aşağıdakileri yaptım ve işe yaradı:

 1. PDA, Modem ve QualComm USB Ayarı seçenekleriyle sizi telefon ekranına getirecek * # 7284 # kodunu girin.

 2. Qualcomm USB Sürücüsü seçeneğine tıklayın ve MTP + ADB seçeneğini seçin, ekranın düğmesinin kaydedildiğini söyleyen küçük bir mesaj görünecek, şimdi sadece normal ekranın geri düğmesine basın.

 3. Sonra telefonumu kapattım, pili, sim kartı (tmobile) ve micro sd kartı çıkardım, tekrar taktım, telefonu tekrar açtım ve sonra usb kablosunu kullanarak taktım (telefonla gelen orijinal değil) ve USB sürücüyü yüklemeye başladı ve sonra çalıştı. Bu beni 3 aydır rahatsız ediyordu ve sonunda işe koyuldum. Umarım bu sorun sinir bozucu olduğu için herkes için işe yarar.

Eklenti Notu (VZW Galaxy S3 kullanan bir kullanıcıdan): Bu benim için işe yaradı ancak * # 22745927 numaralı telefonu çevirip gizli menü seçeneğini "etkinleştirmek" ve ardından yukarıdaki kodu girerek değiştirmek için gizli menüyü aktif hale getirmek zorunda kaldım. Bunu tuş takımında aramadan çevirin. Son numarayı girdikten sonra menüyü açmalıdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.