"Mevcut depolama yetersiz". Tamam, ama nerede?


15

Bir Android uygulamasını Google Play'den yükselttiğimde indirilir, ardından yükseltme işlemi “Hata: Yetersiz depolama alanı” mesajıyla durur.

Ancak, bölümlerin hiçbiri neredeyse dolu görünmüyor. Uygulama yaklaşık 10MB ve yaklaşık 100MB boş alanım var /data. İşte df(atlayan /mnt/asec) çıktı :

Filesystem       Size  Used  Free  Blksize
/dev          171M  32K  171M  4096
/mnt/asec       171M   0K  171M  4096
/mnt/obb        171M   0K  171M  4096
/cache         469M   2M  466M  4096
/efs           6M   3M   3M  4096
/system        503M  329M  174M  4096
/data         1007M  895M  112M  4096
/storage/sdcard0    13G   4G   8G  4096

Bu, Google'dan gelen 4.1.2 köklü bir stokta oluyor.

Bu sitede, yeterli depolama alanım olduğunda neden uygulama yükleyemiyorum? Gibi başka sorular okudum. , yüklü uygulamaları [yinelenen] ve diğerlerini güncellerken yetersiz depolama hatası , ancak hepsi yalnızca yaklaşık 10-20 MB'lık ücretsiz durumlarla ilgilidir, oysa 100MB güvenlik marjım var. Aksine Bir şey gizlice Acer Iconia A500 dahili belleğimi yiyor ve onu bulmak için yardıma ihtiyacım var ve telefonumun dahili deposunu yönetmek için ne yapabilirim? , Hangi dosyaların bir bölümü doldurduğunu anlamaya çalışmıyorum, hangi bölümün doldurulduğunu anlamaya çalışıyorum.

Peki bu “yetersiz depolama” mesajının hangi bölümle ilgili olduğunu nasıl anlayabilirim?


Ne tür bir cihazınız var? Eski HTC Incredible'ımda /data/databaşım ağrıyor.
Bay Buster

@ Mr.Buster Nexus S. /data/dataile aynı dosya sisteminde /data.
Gilles 'SO- kötü olmayı kes

Aslında. Eski telefonumda ise, bu uygulamalar cihazda depolanmıştı (harici SD karta karşı). Bu dizin dolduğunda aynı gizemli "yetersiz depolama" mesajlarını aldım ve diğer tüm bölümlerin ayıracak yeri olmasına rağmen tonlarca rastgele güç kapanıyor . Sorunumun HTC ile sınırlı olduğunu düşündüm, bu yüzden yaşadığınız sorunun nedeni olmayabilir, ancak bir göz atmaya değer.
Bay Buster


Burada da aynı problem. Telefonumda 3,3 GB ücretsiz depolama alanı var. Fark ettiğim bir şey var: Evernote Skitch gibi 8.63 MB'lık bir uygulamayı güncelleyemiyorum, ancak Clash-of-Clans oyunu gibi 48.23 MB'lık bir uygulamayı güncelleyebilirim. WUT?
jonS90

Yanıtlar:


2

Android cihazlarda yaygın bir sorun, android'in sistem dizininizdeki tüm uygulamaları (fabrikadan yüklenen sistem uygulamaları / uygulamaları) koruyabilmesidir. Bu, Sony Xperia arc ile ilgili sorunumun aynısı.

Telefonumu köklendirerek ve "sistem temizleyici kökü" (not: yalnızca köklü cihazlar bu uygulamayı kullanabilir ve muhtemelen telefonunuzu rootladığınızda garantinizi kaybedersiniz) yükleyerek ve bu uygulamayı çalıştırarak düzelttim. Telefonunuzda sistem uygulamaları olan kayıtlı güncelleme dosyalarını arayacak ve daha sonra bu eski güncelleme dosyalarını silecektir.

Sorun giderilmelidir. Sürece bir kez "sistem temizleyici kök" çalıştırın.


Bu işe yaramazsa. Telefonu virüslere karşı da taramaya çalıştınız mı? Aygıtımı taramak için bitdefender anti virüs kullanıyorum.
Handoko

Kayıt için. Telefonum bu şekilde sabitlendi ve yeterli boş alan vardı.
Handoko

Ayrıca kayıt için: /system/apps(önceden yüklenmiş uygulamaların bulunduğu yer) salt okunur olarak monte edilir. "Yetersiz depolama" hatası bununla ilgili değil , bununla ilgilidir /data. SystemCleaner ve benzeri uygulamaların "temizlendiği" yer de burasıdır . Ayrıntılar ve diğer ipuçları için yetersiz bellek tag-wiki'miz iyi bir başlangıç ​​:)
Izzy

1

Aynı problemi yaşadım. Kişisel olarak Sorunu, Samsung Telefonumdaki Kurtarma Modunda önyükleme yaparak ve Önbellek bölümünü temizleyerek çözdüm.

Ayrıca, thigs işe yarayabilir Verileri Önbellek uygulaması tarafından kullanılan bazı bellek serbest bazı temizleme Uygulamaları kullanıyor. Kişisel kullanılmayan bazı uygulamaları da kaldırmak isteyebilirsiniz (Samsung Touch WIz üzerinde S Calender gibi önceden yüklenmiş uygulamalar).

Telefon Kullanımını uzatmak için önbellek bölümünün düzenli olarak temizlenmesini öneririm. 3 yıldır Galaxy S2'yi kullanma.


Aynı sorunu yaşadım ve bu çözümü CM11 çalıştıran HTC One cihazımda kullandım. Başka, daha basit bir yol: güncellenmeyen uygulamayı kaldırın, ardından dosya yöneticisi uygulamanızda uygulama ile ilgili dosya ve klasörleri arayın ve silin.
P Fitz

0

Aynı sorunu yaşadım. Sorunumu çözen şey, Chrome ve diğerleri için Application Manager aracılığıyla uygulama önbelleğini temizlemekti. Bağlantıyı göremiyorum, ama benim için çalıştı.


1
Önbelleği temizlemek, bazı depolama alanlarını boşaltır (önbelleğin bulunduğu yer). Yani bağlantı net olmalı :)
Izzy

Zaten yaklaşık 2 konser dahili depolama alanım vardı ve güncellenmeyen sadece bazı uygulamalardı. Ayrıca şimdi 1GB'ım kaldı ve bu aylardır beni rahatsız etmedi.
johnny

1
Komutla bir terminal öykünücüsü (veya aracılığıyla adb shell) ile kontrol edebilirsiniz mount, ancak çoğu (en fazla değilse) cihazlarda /cacheayrı bir bölüm vardır - "dahili depolama" genellikle işaret eder /data. Sadece "yetersiz bellek" hatası normal ikincisi ile ilgili olduğundan merak ediyorum; Bunu daha önce hiç duymadım /cache.
Izzy

-1

döküm dosyalarını kaldırmak ve bu hatadan kurtulmak için bu yöntemi kullanın. Bunu faydalı buldum.

Telefon çeviricinizden * # 9900 # tuşlayın Cihazınızda sysDump ekranını göreceksiniz. Çöp kutusunu / logcat'i sil üzerine dokunun ve size döküm sonucunu gösterecektir. Tamam'ı tıklayın ve çıkın.

Kaynak: http://www.theandroidportal.com/fix-ins yeterli- storage- android/


Bu, hesaplanan bazı dosyaları temizlemek için bir yöntemdir. Benim sorum, boş depolama alanı olan ancak uygulama yükseltmelerinin çalışmadığı bir durumla ilgili.
Gilles 'SO- kötü olmayı bırak'

Orijinal makaleye göre, "Bu sadece SAMSUNG telefonlarda çalışır."
Kod Bling
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.