Eclipse IDE'yi Honeycomb'a kurmak mümkün mü?


18

Eclipse IDE Linux'ta çalışabildiğinden ve yeni Honeycomb'un bir Linux Çekirdeği olduğundan, Eclipse IDE Android Honeycomb'da çalışabilir mi?

Bunun bir tablette çok rahat kodlama olmadığını biliyorum, ancak UML modellemesi için kullanmak istiyorum.


9
FYI - tüm Android sürümlerinde sadece Honeycomb değil, Linux tabanlı bir çekirdek var.
eldarerathis

Çoğu uygulamayı çalıştırmak için uyumlu bir çekirdeğe ihtiyacınız var. En azından başlangıç ​​için iyi bir temel olsa da. Umabileceğiniz en iyi şey, Eclipse IDE'nin bir sürümünü taşımak için birisinin Yerel Dev Kiti gibi bir şey kullanabilmesidir, ancak Eclipse'nin çoğunun Java tabanlı olduğuna inanıyorum, bu yüzden Dalvik aracılığıyla bağlantı kurmak mümkün değil, ancak bu olmayacak küçük bir iş olmak.
GAThrawn

Yanıtlar:


23

Hayır.

Bildiğiniz gibi, Eclipse'in Linux'un farklı tatlarında çalışan çeşitli sorunları var (bu yüzden Ubuntu'nun resmi bir depo sürümüne sahip ve tüm bunlar). Android daha da kötüsü - Linux tabanlı olsa da, tamamen farklı bir işletim sistemidir. Benzer bir soru, "Mac OS'de Eclipse'nin * nix sürümünü kurmak mümkün mü?"


11

Önceki 'Hayır' yanıtlarında biraz genişlemek için, sadece çekirdek değil, işletim sisteminin geri kalanı da büyük bir fark yaratıyor. Linux için geliştirilen uygulamalar belirli bir kütüphane kümesinin (paylaşılan kod parçaları) var olmasını ve uygulamanın beklediğini yapmasını bekler. Ayrıca bazen belirli bir dosya sistemi yapısı ve diğer bağımlılıklar beklerler.

Tüm linux dağıtımları aynı kitaplıkları, dosya sistemi düzenini içermez veya başka farklılıklar içermez. Bu nedenle linux uygulamalarını sık sık kendiniz derlemek için bir komut dosyasıyla bir .tar.gz dosyası olarak dağıtılır; bu da onu biraz daha çapraz platform haline getiriyor.

Komut satırı yardımcı programları gibi bazı yürütülebilir dosyalar, Eclipse gibi büyük karmaşık bir uygulama kadar karmaşık gereksinimlere sahip olmadıkları için android üzerinde çalışmak için çapraz derlenebilir. Android, üzerinde çalışacak standart linux GUI uygulamalarını derlemenin (henüz) basit yollarının olmadığı kadar farklı.


10

Kısa cevap hayır.

Android işletim sistemi Linux çekirdeği üzerine kurulmuştur. Android işletim sistemi ve ortalama Linux dağıtımı arasında çok fazla fark var ve bu farklılıkların bazıları Eclipse'i yüklemek için kritik öneme sahip.


1
En önemlisi - uygun JRE / JDK. Android Dalvik, hem mimaride hem de bayt kodda tüm "kutsanmış" Java uygulamalarından oldukça farklı.
Martin Tapankov

5

Ben Griffths cevabı ve Martin Tapankov'un yorumunda biraz genişleyen hayır, Android'de Eclipse'yi çalıştıramazsınız, çünkü Eclipse'i çalıştırmak için bir Java Çalışma Zamanı Ortamı yoktur ve Android için Java Geliştirme Kiti'nin bir yapısı yoktur. Çoğu Android uygulaması Java ile yazılmış olsa da, Android'de JRE yoktur; Android, tamamen farklı bir çalışma zamanı olan Dalvik'i kullanıyor.


2

En iyi bahis, petek tabletinizden çalışan krom linux'a bakın (motorola xoom'da yapılabileceğini biliyorum - http://www.offensive-security.com/backtrack/backtrack-5-on-a-motorola-xoom / ).

Temelde bu sadece xoom üzerinde çalışan linux distro bir kol inşa. Bu ortama girdikten sonra, istediğiniz geleneksel linux ürünlerini yükleyin. Backtrack'in kol versiyonu web sitesinde, onun bir bilgi güvenliği linux dağıtım yani işte kullandığım birçok araç var. Her neyse, mutlu avcılık, tutulmanın backtrack'te ayarlanabileceğini biliyorum, böylece gitmeniz için daha az iş, hatta bunun için uygun bir repo da olabilir.


1
yan not bunu yapmak için köklü olması gerekir. ve yükleme adımlarına bir link: forums.techarena.in/operating-systems/1414534.htm
Tek911


1

Bu çok ilginç bir soru! Er ya da geç, masaüstlerimizde android çalıştıracağız.

Eclipse'ın android'de çalışmasını istiyorsanız, tüm bağımlılıklarını derlemeniz gerekir. Linux çekirdeği sorun değil. Ve Eclipse'nin Java kod tabanını Dalvik'te çalıştırmak için taşımak bile sorun değil. Sorun, tutulmanın kullanıcı arayüzüdür.

Eclipse UI, birçok plaformda bir Java programının yerel görünümünü sağlayan inanılmaz bir araç seti olan SWT ile oluşturulmuştur. Başlamak için, Android'de SWT'yi taşımanız gerekir. http://www.eclipse.org/forums/index.php/mv/msg/246310/736679/#msg_736679 AFAIK, şu anda Android'de SWT'yi taşıma planı yok.

Yani, bunun tek kolay çözümü hem linux distro hem de android'i aynı anda çalıştırmaktır. Bu, "kol için yapılmış herhangi bir linux distro" + chroot + vnc ile yapılabilir.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.