20 A devresinde 15 A prizleri kullanmak neden güvenlidir?


12

Tamam, aldığım tek cevap hedefin dışındaydı ve başka bir yorumcu ne istediğimi anlayamadı, bu yüzden soruyu yeniden ifade ediyorum ...

15A 3 uçlu topraklı prizler 20A devrelerinde kullanılmasına izin verecek şekilde 20A olarak derecelendirilmiş mi? Ve eğer öyleyse, neden, prize hiçbir zaman takılı olan herhangi bir şeyle 15A'dan fazla besleme istenemezse?

Daha fazla bilgi:

Bu soruda , 15A çıkışlarının aslında 20A olarak derecelendirildiği bir yorum vardı. Bununla birlikte, tasarım gereği, 15A'dan fazla çekecek 15A prizine takılacak hiçbir şey yoktur. 15 amperden fazla güç çeken bir cihazda standart 15A prizine girmeyecek bir "T-blade" fişi bulunur.

Ek olarak, çıkışlar her zaman paralel olarak bağlanır, yani bir 15A çıkışının asla bir "aşağı akış" çıkışının amper çekişini iletmesi gerekmez; birkaç nedenden ötürü sıcaktan nötre bağlanarak asla "papatya dizimi" çıkışlarını kullanmazsınız.

Dolayısıyla, bir 15A prizinin, 12AWG, 20A kesici devresine takılsa bile 15A'dan daha fazla güçle işlemesi gereken bir durum yoktur.

Yukarıdakilerin hepsi doğruysa, bir 15A prizinin neden 20A olarak derecelendirilmesi gerekir?


2
Bu soru ile neyi başarmaya çalışıyorsunuz? 20A kesicili bir devrede 15A priz kullanmanın iyi bir fikir olup olmadığını mı soruyorsunuz?
dbracey

1
Bu bir parçası. Çoğunlukla merak ediyorum; 15A çıkışlarını 20A'ya derecelendirme hakkında biraz doğruysa, bunları 20A hattına koymuş olsanız bile, mantıklı değildir.
KeithS

1
... Yani bir 20A devresine 15A priz takılabilir ve hala sadece 15A için derecelendirilmiştir, bu da tek bir "15A" fişi için önerilen maksimum yük sadece 12A olduğu göz önüne alındığında, bir yastık birazdır. Sanırım kalan soru şu, bu güvenli mi? Sadece bir arıza veya kısa devre durumunda, 20A kesicinin kısa bir 15A prizinin açmadan önce oldukça ciddi şekilde aşırı yüklenmesine izin vereceğini fark ettim.
KeithS

1
@ 15A değerine sahip bir kap sadece 15A değerine sahiptir. Ancak, yerleşik bir güvenlik toleransı vardır. Salıncakta bir ağırlık limiti gibidir, eğer salıncak 300 lbs olarak derecelendirilirse, 301 lbs'lik bir adam oturur oturmaz kırılmasını bekler misiniz?
Tester101

4
"15A'dan fazla çekecek 15A prizine takılacak hiçbir şey yok" Doğru değil! Bir güç çubuğunu veya bir prize takılan ve üç çıkış daha sağlayan ucuz plastik şeylerden birini takın. Sonra buna 20A değerinde bir kit takın.

Yanıtlar:


18

Bir 15A çıkışı, 20A geçişli 15A için derecelendirilmiştir. Yani 20A devresi devre boyunca devam etmektedir, ancak haznenin kendisi (kontaklar) sürekli olarak 15A için derecelendirilmiştir. Herhangi bir tek 15A fişli cihaz normal 15A veya 12A% 80'den fazla çekmez. Toplam devre çekimi (birden fazla cihaz - aynı devre) kesici açılmadan önce 20A olabilir.

12awg tel ile kullanılan bir 20A kesici, birden fazla 15A çıkışını besleyebilir , bir örnek mutfaktır. Akıl yürütme, günümüzde daha fazla akım çeken zorlu cihazların, sıkıntı açma endişesi olmadan 20A kesici ile kullanılabilmesidir. Devreden toplam 20A'dan fazla çekilecekse, kesici açılacaktır.

20A olması amaçlanan herhangi bir devrenin bir 20A recepticle kullanması gerektiği unutulmamalıdır.

Cihaz 15A kullanıyorsa, 20A kesici ile güvende olacaktır (@% 80 = 16A). Kısa olsaydı, 20A kırıcıyı 15A kırıcısı gibi açar. 15A prizi, 20A'yı kısa bir süre için sorunsuz bir şekilde alabilir. Yuva aşırı abartılmış, aksi takdirde kısa bir süre üflenir. Gerçekte kısa devre, çok kısa sürede yüzlerce amper olabilir. Kesici ve priz, "Zaman aşırı akım" olarak derecelendirilir, bu da çok kısa süreler için çok fazla akım alabileceği ve daha uzun süre oluşan daha düşük akımlarla tetikleneceği anlamına gelir.

Bununla ilgili bir örnek (tabloya bakın): Joe, aile odasında iki elektrikli ısıtıcıya takılır. Her şey 20-100 saniye sonrasına kadar kesici çalışıyor! Joe 20A devresini 40A çizerek aşırı yükledi! Kesici bu aşırı yüklenmeye kısa bir süre izin verecektir. Aşırı yük daha büyük olsaydı, 60A diyelim ki kesici 10-35 saniyeden daha hızlı açılır. Yolculuk doğrudan bir kısa devre nedeniyle olsaydı, kesici hemen açar. Kesiciler aslında zamana karşı akıma göre ne zaman açılacağını söyleyebileceğiniz bir "Yük karakteristik eğrisi" vardır. resim açıklamasını buraya girin


1
"20A olması amaçlanan herhangi bir devrenin 20A recepticle kullanması gerektiğine dikkat edilmelidir." - "20A" demek ne demek? 20A çiziminde bir cihaza hizmet vermesi amaçlanan herhangi bir devrenin 20A priz kullanması gerektiği anlamına mı geliyor?
Şimon Rura

2
@ Shirmon-evet, kesinlikle. 20A sınıfı bir cihazın 20A yuvası olmalıdır. Ayrıca herhangi bir tek çıkışlı 20A devresi bir 20A yuvası olmalıdır.
SteveR

1
Bir 20A cihazının sonunda, fiziksel olarak 15A prizine takamayacağınız bir 20A fişi de olacaktır.
Craig

Peki, iki 9A cihazlı bir uzatma kablosunun 12G tel ve 20A kesici ile bağlanmış bir 15A prizine takılmasına karşı ne gibi bir koruma var? Her kontak sadece 15A olarak derecelendirildiğinden tek soket eriyecektir?
Basit kullanıcı

Anahtarlı uzatma kablosunun 15A fişi varsa, uzatma kablosunun kendisi yalnızca 15A için derecelendirilmiştir. Aksi takdirde, 20A fişi vardır (ve dolayısıyla fiziksel olarak 15A prizine takılmaz). Şeridin içinde bir kesici olduğu varsayılarak (birçok kişi) muhtemelen kesiciyi patlatırsınız. Kesicisiz çoğu, sürekli 18A + çizerseniz yakacağınız bir sigortaya sahiptir. Her iki durumda da, muhtemelen prizden önce şeritle ilgili bir sorununuz olacaktır. Bir noktada, kullanıcı kötü şeyler yapmıyor. Elektrikle yangına neden olacak kötü şeyler yapmanın birçok yolu vardır. :)
stuckj

3

Çoğu priz çift yönlüdür ve iki cihazı prize takmanıza izin verir. Her cihaz 10 A tüketirse, priz ve devre toplam 20 A sağlar.


3

Elektrikçi değilim, ama bu, devrenin tüm bileşenlerini korumak için çeşitli kodların birlikte nasıl çalıştığını anlıyorum.

Kesiciler kabloları ve kısa devreyi korur

Gerçekten önemli olan, tel ölçerinizin devre kesicinize uymasıdır. Kesici, kabloları korumak için tasarlanmıştır ve kısa bir süre durumunda gücü keser. Bir 20A devresinde 14 awg kablo kullanarak kodu ihlal ederseniz, 18A çekilişi kablolamayı aşırı ısıtacak ve yangın tehlikesi oluşturacaktır, ancak yine de kesicinin açma sınırının altında olacaktır. 20A devre kesici ile 12 awg kablo kullandığınızdan emin olarak, kablo aşırı yüklenmişse, kablo aşırı ısınmadan ve yangın tehlikesi haline gelmeden önce kesici açılır.

Çıkış Pimleri, çıkışı aşırı aygıttan korur

Prizin amp değeri ve pin konfigürasyonu, 15A prizine 20A cihazıyla aşırı yüklenmemenizi sağlar, çünkü prizin kendisi aşırı ısınabilir.

Çıkış aşırı yüklendiğinde aşırı ısınabilir ve bu nedenle 20A cihazları için 15A çıkışına takılamayacakları için pin yapılandırmasını belirleyen standartlarımız vardır. Bir şekilde 20A cihazını 15A çıkışına takmak için zorlamadığınız sürece (fişin fiziksel olarak değiştirilmesini gerektirecek) 12awg tel, 20A kesici, 15A çıkışınız olabilir. Bu durumda, yük 20A içinde olduğundan ve 20A'yı işleyebileceğinden kablolar aşırı ısınmayacağından kesici açılmaz, ancak 15A çıkışı yangın tehlikesi oluşturur.

Sorunuzu doğrudan yanıtlamak için, tek bir 20A devresinde 12awg telli (20A devresi için uygun boyut) iki (veya daha fazla) 15A çıkışa sahip olmak genellikle güvenli ve oldukça yaygındır. Tek bir priz, 15A'dan fazla cihazın takılmasına izin vermeyecek ve prizin aşırı yüklenmemesini sağlayacaktır. İki çıkıştaki tüm cihazların toplam yükü devrenin 20A sınırını aşarsa, kesici açarak kablolamayı aşırı ısınmaya karşı koruyacaktır.

Genellikle 15A'ya tam olarak bir priz yüklemezsiniz. TV ve bilgisayar gibi şeylerin her biri 50W ila 400W arasında çekecektir. Bu nedenle, tipik kullanım durumunda, kabaca 7A olan bir çıkış 800W çekişi ve devre kesici ve kablolama için 20A güvenlik eşiği içindeki kablolarda 17A yükü olan 1200W (kabaca 10A) bir çıkış çıkışı olabilir. Her bir çıkış 15A sınırındadır, bu nedenle aşırı ısınmaz. Devredeki tüm çıkışlara 20A'yı (kabaca 2400W) aşan çok şey taktıysanız, devre kesici kablolamayı koruyacaktır.

Bu nedenle bu yapılandırma güvenlidir, ancak çıkış kullanımında esneklik sağlar.

Ayrıca 14awg tel, 15A devre kesici (kablolamaya uygun) ve birden fazla 15A prizine sahip olabilirsiniz. Yine, pim konfigürasyonu nedeniyle hiçbir çıkış aşırı yüklenemez. Devre, prizler boyunca bir cihaz kombinasyonundan 15A'nın ötesine aşırı yüklenirse, kablolama aşırı ısınmaya başlayabilir, ancak devre kesici tetiklenir. Bu senaryoda 14awg ile 20A kesiciyi yanlış kullandıysanız, devre aşırı yüklendiğinde yangın tehlikesi vardır.

Tamamen emin olmadığım bir kod var, ama benim anlayışımla devre sürekliliği için bir çıkış kullanmamanız gerektiğini söylüyor. Bu nedenle çıkışları bağlamak için pigtailler kullanılır, böylece devre yükü priz boyunca akmaz. Ben spekülasyon Bir 15A çıkışına genelinde çalışacak şekilde bir devre üzerinde bir 20A yükü istemiyoruz çünkü bunun nedeni budur.

Bu nedenle, standartların bir kombinasyonu çeşitli tehlikeli senaryoları ele almak ve tüm bileşenleri yangın tehlikesine karşı korumak için birleşir.

Papatya dizimli şeritlerle 15A çıkışa aşırı yükleme

Bunun tek istisnası, papatya zinciri güç şeritlerini veya Noel ışıkları gibi şeyleri papelize ettiğinizde. Bu, kesicinin 20A açma eşiğinde kalırken 15A çıkış derecesini aşacak kadar bir yükü birleştirmenize izin verecektir. Bu durumda priziniz aşırı ısınabilir / arızalanabilir / yangın tehlikesi oluşturabilir. Böyle bir durumda, muhtemelen powerstrip veya ilk xmas ışık fişi aynı anda erimeye başlayacaktır. Bu yüzden papatya zinciri güç şeritleri için korkunç bir fikir.

Papatya dizimi anahtarlı uzatma kabloları tehlikesi, fiş konfigürasyonlarına uygun olması gereken maksimum çıkış amperleri ile azaltılır. Güç şeritlerine bakarsanız (aşırı gerilim koruyucu olmayan ucuz olanlar bile), her zaman genellikle 15A olan maksimum amper çıkış derecesine sahiptirler. 20A çıkış amper değerine sahip birkaç tane bulursanız, yalnızca 20A prize takabildiklerinden emin olmak için 20A fiş yapılandırması kullandıklarını göreceksiniz. UL standartlarının anahtarlı uzatma kablolarının, nominal çıkış amperi değerlerini aştığında alarm verecek / devreden çıkmasını gerektirdiğini tahmin ediyorum. Bu, toplam 15A'dan daha büyük cihazlara tek bir 15A anahtarlı uzatma kablosunun aşırı yüklenmesini sağlarsa, sigorta arızalı olur ve 15A çıkışının aşırı yüklenmesini önler. /electronics/34048/why-daisy-chaining-surge-protectors-not-recommended

Kodları takip ettiyseniz, papatya zincirleme cihazları veya fişleri ait olmadıkları prizlere uyacak şekilde fiziksel olarak değiştirmek gibi gerçekten aptalca bir şey yapmadığınız sürece devreniz güvenlidir.


1
15A'lık bir dubleks prizin birden fazla priz olduğu, iki olduğu unutulmamalıdır. 20A besleme için 15A dubleks priz yuvası IS. Herkes, 15A'lık bir prizden 15A değerinde olarak bahsediyor. O değil. Bir boyunduruk üzerinde 20A besleme-geçişli iki 15A prizdir.
Speedy Petey

-1

Bir ev tipi güç devresindeki tüm elemanların derecelendirmesi ve gerçek kapasitesi, aşırı akım durumunun devrede doğru eleman tarafından algılanması ve buna göre hareket etmesi için tasarlanır ve düzenlenir. Başka bir deyişle: devre üzerindeki akımın aşılması, kesiciyi sadece açmalıdır. Fiş ve soket daha fazlasını yapabilecektir ve duvardaki kablolama çok daha fazla olacaktır (genellikle iki kat daha fazla). Ancak soketi eritmeden önce kesicinin trip yapmasını istiyorsunuz.

Kesici 20A için derecelendirilmişse, diğer her şeyin daha fazla akım geçirebilmesini istersiniz . Bu, kablolama, fişler, prizler ve cihaz kablolaması anlamına gelir. 15A fişi fikri, 15A fişle satıldığında cihazların 15A'dan fazla çekmemesi gerektiğidir. Yönetmelik burada devreye giriyor.


Cihazlar istendiği gibi davranırken çok fazla akım çekmeyebilir, peki ya arıza durumları? Örneğin sürekli olarak 12 amper çekmesi gereken motorlu bir cihazın 20 çekmesine neden olan bir rulman arızası olmayacağına dair hangi güvenceler vardır?
SuperCat

Bu durumda, kesicinin dışındaki her şeyin kesicinin atlayacağı 20A'dan fazla geçmesini istersiniz.
staticsan

Endüstriyel ekipman kablo tesisatını gördüğüm kadarıyla, belirli bir akım seviyesinde devre korumasının her zaman bu kadar başa çıkamayan herhangi bir şeyin akış yukarı olması gerekiyordu. Arızalı bir cihaz 15 amperden fazla çekebiliyorsa, neden sadece 20 amperlik bir sigorta tarafından korunan 15'i işleyebilecek bir soket düzeneğine sahip olmak neden güvenli kabul edilir?
supercat

Konuyu kaçırıyorsun. 15 Amp priz ile satılan bir cihazın 15 amperden fazlasını çekmesi gerekmez. Kurallar bu. Ancak fişin kendisi neredeyse kesinlikle 20 amperden zarar görmeden hayatta kalacaktır, çünkü kurallar 15 amp soketli bir devreye 20 amperlik bir sigorta koyduğunuzu söylüyor. Aslında, kablonun 30 amper hasar görmeden dayanacağını biliyorum (gördüm).
staticsan

UL onaylı olduğunu düşündüğüm bir altıgen musluğa takılan eski mikrodalga, altıgen musluğa gözle görülür hasar vermek için yeterli akım çekecek şekilde başarısız oldu, ancak devre için 20A kesiciyi açmadı. Ne kadar akım çektiğini bilmiyorum, ancak 20A kesici altıgen musluk için yeterli koruma gibi görünmüyordu.
supercat

-1

Bence bir meslekten olmayan bu ortak soruyu anlamanın en iyi yolu, ona cihaz perspektifinden bakmak - yani, prize takılı olan nedir? Kod tarafından 15A'dan fazla ancak 20A'dan az çeken HERHANGİ BİR cihazın üzerinde 20A dereceli fiş olmalıdır. 20A fişinde 15A prize takamazsınız, çünkü 20A fişinde bir yan diş vardır. Bu nedenle, 15A prizine 15A prizine takabileceğiniz HERHANGİ BİR öğe en fazla 15A (genellikle 15A'nın en fazla% 80'i) çeker ve tüm normal koşullar altında 15A prizine takılması güvenlidir. Bu nedenle, tek bir devrede birden fazla priz olması amaçlanan 20A kolaylık şube devrelerinde 15A prizlere izin verilir. Bir 20A APPLIANCE devresinin 20A prizine sahip olması ZORUNLUDUR, çünkü TEK BİR cihaza tam 20A sağlamak için tasarlanmıştır.


4
"Bir 20A APPLIANCE devresinin 20A prizine sahip olması ZORUNLU olmalıdır çünkü bir TEK cihaza tam 20A sağlamak için tasarlanmıştır." .... ABD'de en azından bu doğru DEĞİLDİR. Bir SABC üzerindeki herhangi bir kabın TEK BİR cihaza tam 20A sağlaması gerektiği hiçbir yere yazılmamıştır (yerel değişiklikler hariç). Bunun bölgenizdeki yerel bir yazılı değişiklik olduğunu mu söylüyorsunuz?
Speedy Petey

Aslında 20A'ya kadar gerektiren bir (yasal) cihazda, yasadışı bir şekilde değiştirilmedikçe üzerinde 20A fişi olacak, değil mi? Bu fiş yalnızca fiziksel olarak 20A prizine takılabilir. Kod, 15A devresine 20A priz konulmasına izin vermez. Bu nedenle, burada biraz semantik konuşuyoruz. Gerçek bir 20A cihazının aslında 20A prizi olması ZORUNLUDUR, çünkü başka türlü prize takamazsınız ve prizin kendisi cihaza tam 20A sağlamak için tasarlanmıştır. Küçük Cihaz Şube Devresinin tasarımı hakkında söylenen kod biraz fazladan bir konu, değil mi? :-)
Craig

Bir 20A devresine birden fazla 20A yuvası koyarsanız ve 20A'yı aşacak kadar yük takarsanız, elbette kesici açılır. Bu nedenle, önceden birden fazla 20A cihazınız olacağını biliyorsanız, muhtemelen her bir prize özel bir 20A devresi çalıştırmak istersiniz. Veya # 10 kablo çekip 30A kesici kullanabilir. Hiçbir cihaz gerekenden fazlasını çekmeyecektir (30A kesici cihaza daha fazla güç "itmeyecektir") ve sürekli yükler olmadıkça o 30A devresine birden fazla 20A cihazı koyabilirsiniz (kesiciler telleri korur, insanlar değil, elektrik çarpmasını değil, yangını önlemek için).
Craig

-3

Eğer hiç bir çıkış eriyikiniz yoksa, 20A hattında 15A priz kullanabileceğinize inanabilirsiniz. Öte yandan, hattın 20A olarak derecelendirilmiş olması durumunda kapların da olması gerektiğine inanıyorum. Bununla birlikte, 20A dubleks yuvaları, fikstüre, yani bir veya her iki fişe 20A sağlar. Eğer prize iki adet 12A cihazı takarsanız ve ikisini de kullanırsanız (örn. Alışveriş ve yönlendirici) kesiciyi üflersiniz. Asla ve yapamayacağınız ve yapamayacağınız tüm teknik gevezelik gerçek dünyayı by-pass etmemeli Alt satır - 14ga üzerinde 15A ve 12ga hattı üzerinde 20A kullanın. Bunun istisnası, 20A çıkışını besleyen 15a ışık anahtarıdır, ancak ışıklar sönerken sorun bekler.


Eski cevap, ama aynı zamanda sadece yanlış.
Speedy Petey

-3

Bir kesicinin amacı, bir elektrik kablosu, priz, anahtar vb. Olsun, aşağı akışa bağlı olan her şeyi korumaktır. Bir kesici 20A olarak derecelendirilmişse, aşağı akıştaki her şey 20A olarak derecelendirilmelidir veya 20A kesici tarafından korunmayacaktır. 15A için derecelendirilmiş bir kabın, güvenlik nedenleriyle, 15A'dan fazla sürekli akım çekişinden kurtulmak için tasarlanabilmesi ve hatta test edilebilmesi iyi ve iyidir. Ancak 15A dereceli bir priz 15A'dan fazla olmayacak şekilde derecelendirilmiştir - yani 15A'dan fazla sürekli akım çekilmediği sürece hasarsız kalması garanti edilir; 20, 19, 18, 17 ve hatta 16 amperde garanti yoktur. Aslında, güvenlik nedeniyle 15A'nın (12 amper)% 80'ini aşmayacak şekilde 15A branşman devresi tasarlanmalıdır. Ayrıca, insanların bir NEMA 5-15P fişi olan 15A anahtarlı uzatma kablosu takmaları nadir değildir, 15A'lık bir prize takın ve birlikte sürekli bir 15A çekişini aşan çalışan cihazlarla yükleyin. Bu durumda, çekme 20A'dan azsa, 20A devre kesici 15A prizini korumaz, bu da aşırı ısınabilir ve yangını başlatabilir. Kod, 20A devresi tarafından korunan bir dal devresine birden fazla 15A prizinin takılmasına izin verebilir. Ama bunu tavsiye etmem. Birçok kabın (vidalı yan terminallerine ek olarak), açıkça onaylanmış olsa da, açıklanmayan sayıda ev yangınının nedeni olan "arka koltuk" tel bağlantılarını destekleme yeteneği sağladığını unutmayın. KENDİ RİSKİNİZDE KULLANIN. bir 20A devre kesici, aşırı ısınabilen ve yangına neden olabilecek 15A yuvasını korumaz. Kod, 20A devresi tarafından korunan bir dal devresine birden fazla 15A prizinin takılmasına izin verebilir. Ama bunu tavsiye etmem. Birçok kabın (vidalı yan terminallerine ek olarak), açıkça onaylanmış olsa da, açıklanmayan sayıda ev yangınının nedeni olan "arka koltuk" tel bağlantılarını destekleme yeteneği sağladığını unutmayın. KENDİ RİSKİNİZDE KULLANIN. bir 20A devre kesici, aşırı ısınabilen ve yangına neden olabilecek 15A yuvasını korumaz. Kod, 20A devresi tarafından korunan bir dal devresine birden fazla 15A prizinin takılmasına izin verebilir. Ama bunu tavsiye etmem. Birçok kabın (vidalı yan terminallerine ek olarak), açıkça onaylanmış olsa da, açıklanmayan sayıda ev yangınının nedeni olan "arka koltuk" tel bağlantılarını destekleme yeteneği sağladığını unutmayın. KENDİ RİSKİNİZDE KULLANIN. açık bir şekilde onaylanmış olsa da, açıklanmayan ev yangınlarının sebebi olmuştur. KENDİ RİSKİNİZDE KULLANIN. açık bir şekilde onaylanmış olsa da, açıklanmayan ev yangınlarının sebebi olmuştur. KENDİ RİSKİNİZDE KULLANIN.


Bu sadece yanlış. Bir 15A prizi, 20A besleme için kesinlikle ve kesinlikle derecelendirilmiştir. 15A dupleks prizin bir cihaz boyunduruğunda TWO 15A prizleri olduğunun farkında mısınız? "15A dereceli" yapan budur. Tamamen kod şikayetini ve güvenli kurulumu "riske atmayacağınız bir şey" olarak sorgularken kendinizden çok emin görünüyorsunuz. Bu neden? Belgeleriniz veya doğrulamanız var mı? Kendimde anlatılmayan başarısız backstab bağlantıları gördüm, ancak onlar yüzünden bir ev yangını duymadım. Yine, bu korkutucu taktik iddia için doğrulamanız var mı?
Speedy Petey

@SpeedyPetey Çoğu durumda 20A şube devresine birden fazla 15A priz takmanın tamamen güvenli olduğunu kabul ediyorum. Bahsettiğim senaryoda korumasız. Tek bir kaptan 15A'dan fazla çizim için geçerli olmayan 20A yemden bahsettiniz. Kodun, 20A devresi tarafından sağlanan tek çıkış olduğunda, kodun bir çıkışta 15A prizinin kullanılmasına izin vermediğinin farkında olduğunuzdan eminim. Bunun bir nedeni var. Doğrudan prizden çekilen 15A'dan fazla akıma sahip olduğu için derecelendirilmediğinden, eğer yapmış olsaydı, 15A yerine 20A olarak derecelendirilirdi.
Tom
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.