Pencere kaplamasıyla duvarlar arasındaki boşluğu nasıl doldurmalıyım?


7

Geçenlerde bir eve taşındım (benim için yeni). Beni oldukça rahatsız eden şeylerden biri duvar ve pencere kaplaması arasındaki boşluk. Aşağıdaki resmi görebilirsiniz. Bundan nasıl kurtulurum? İlgili temel adımlar nelerdir?

Resmin büyük hali için fotoğrafa tıklayın görüntü tanımını buraya girin


1
Aslında iki fotoğrafta gösterilen boşluklar söveler ve kasa arasındadır. Gövde, söveler ve RO arasında izole etmek için bir enerji programı için kaldırılmış olabilir. Boya contası duvarla kasanın arasındaki bağlantıda da kırılmış mı?
mike

Bir şeyler bulmuş olabilirsin. İkinci resimdeki malzemenin çatlağında ne olduğunu söyleyemem. Ancak, conta duvar tarafından kırılırsa, yalıtım olabilir.
John Smith,

Hayır, sadece pencereye doğru kırılmış. Dışarıyı kontrol ettim ve sorun yok gibi görünüyor.
user16983,

Sanırım, boya contasının mahfazanın gönye ekleminde de kırılmadığını fark ettim. Pencerede bir klima ünitesi var mıydı? Yoksa kuşak kaldırıldı, böylece açılma yıkım enkazını atmak için kullanılabildi mi? veya sac kayaya çekmek? veya piyanoyu içeri / dışarı hareket ettirmek mi? ya da büyük yatak veya diğer mobilyalar?
mike

Tepesinde bir boşluk var mı?
mike

Yanıtlar:


4

Önce bölgeyi temizlemek isteyeceksiniz. Soyma boyalarını kazıyın ve orta derecede zımparalayın. Daha sonra herhangi bir ev geliştirme mağazasında bulabileceğiniz bir lateks kalafat kullanın . Bu kalafatlama, kullanmamın ana sebebi olan boyanabilir niteliktedir ve ayrıca sıcaklık ve nem değişiklikleriyle büzülür ve genişler. Kalafat, tüp üzerindeki talimatlara göre tamamen sertleştiğinde, alanı boyayabilirsiniz. Daha iyi kalafat ürünleri, daha iyi uzun ömür sağlamak için daha fazla esnekliğe sahip olma eğilimindedir ve ahşaptan / kalıptan uzaklaşma ihtimalini azaltır.

Ayrıca, eklenecek bir şey daha var; İlk başta çatlamanın sebebi nedir? Kaba açıklık ve pencere çerçevesi arasında yetersiz yalıtım varsa daha fazla çatlama alabilirsiniz. Genellikle bu ikisi arasında köpük yalıtımı püskürtülerek kolayca çözülebilir . Bu daha fazla zaman alan ve zor bir iş olacaktır, ancak bu nedenli köpüğün hem pencereleri hem de kapılardaki genel genişlemenin genel nedenleri olan nemi ortadan kaldıran ve sıcaklık değişimini azaltan boşluğu hem yalıtması hem de sızdırmazlığı sağlaması nedeniyle kök nedenini çözebilir. Bu düzeltmenin işlemi, döşemenizi sökmek, köpükle yalıtmak, döşemenizi yeniden takmak ve sonra yukarıdaki adımları takip etmekle başlar. Yaşadığınız yere, vb. Bağlı olarak bu işe değmeyebilir .... ama önemli bir seçenek.


Calgary, Alberta'da yaşıyorum ve kışın burada oldukça soğuk olabilir. Kötü izolasyonla ilgiliyse endişelenirim. İşte boyutunu daha iyi gösterebilecek başka bir resim. İlk önce bir pencere için düzeltmeyi kaldırabilir ve içeride neler olup bittiğini görebilirim. Şimdi bu eve sahibim ve bazı şeylerle ilgilenmem gerekiyor. Bu yüzden çaba sarf etmeye hazırım.
16983,

Köpük yalıtımı kullanırsanız, köpük genleşir ve pencereyi açarken sorunlara neden olabilir. Sağlanan bağlantı, Great Stuff'ın bu konuda tasarlanan en az genişleyen bağlantı olmasına rağmen, ben hala derinliklerini birden fazla katmanla doldururum.
Jason,

2

Resimden ne kadar geniş olduğunu söylemek zor. 1/8 inç veya daha az ise, onu doldururdum. Daha büyük olsaydı ahşap macunu ile üzerine giderdim. Her birinin üzerini boyayabilirsin. Ayrıca, ahşap macunu kullanma şansınız varsa sonuçta küçük bir çatlak (genişleme) oluşturur ve doldurulmaları gerekir.


Burada boşluk büyüklüğü hakkında daha iyi fikir verebilecek başka bir görüntü. .125'ten az görünüyor ancak yine de oldukça geniş.
user16983,

Sadece tıklardım. Başka bir şey kullanırsanız, yine de doldurulması gereken belirli bir süreden sonra bir çatlak oluşturacaktır. DAP veya herhangi bir ressamın kalabalığı gibi bir şey kullanın. Kalafat daha sonra ertesi gün alanı zımparalayın ve boyayın.
DMoore
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.