Yoğuşmayı gidermenin ve çift camlı pencerenin içini temizlemenin bir yolu var mı?


8

Başarısız mühürler ile bazı çift bölmeli pencereler var. İçinde yoğunlaşma var. Kuruduğunda, nasıl temizleneceğini anlayamadığım çirkin kalıntılar bırakır.

Pencereleri değiştirebileceğimi biliyorum, ama bu çoğunlukla kozmetik bir sorun olan için savurgan görünüyor.

Bölmeler arasında temizlemenin akıllıca yolları var mı? Belki de tüm pencereler, balık tanklarının içi için olduğu gibi manyetik temizleyicilerle gelmelidir.


1
Kozmetik bir sorundur, ancak pencere artık enerji tasarruflu değildir, bu yüzden de dikkate alınması gereken bir şey vardır. Pencereler manyetik bir temizleyici ile gelmeyecektir, çünkü bu pencerenin sonunda başarısız olacağını itiraf edecektir.
JPhi1618

Yanıtlar:


1

Aslında, bu pencereleri temizleyebilirsiniz. Normal camı varsa, iki küçük delik açılır ve ( toksik olması gerekmeyen ) bir temizleme çözeltisi enjekte edilir.

Eğer durum bu ise temperli cam (: onlar kenarından delinmiş olsun istiyorum bu kadar yakın açabilir ve en pencereler için mümkündür), aynı prosedür cam mühür sondaj için ulaşılabilir eğer mümkündür. Camın temperli olup olmadığını gösteren buzlu veya beyaz renk işareti olup olmadığını kontrol edin.

Bu bir DIY tavsiye sitesi olduğundan sizi http://foggywindowrepairkits.com/ adresine yönlendirebilirim . Yukarıda bahsedilen DIY kitleri 200 doların üzerindedir ve kiralanamaz ve iade edilemez. Ama gerçekten, muhtemelen daha iyi tekniklerle bunu yapabilen bir yerel servis şirketi bulmaktan daha iyi olursunuz.


Bunlar temperlidir ve açılmayan sabit pencerelerdir, bu yüzden benim durumumda sınırlı olabilir.
Stephen Ostermiller

Bu sitenin genel bir Soru-Cevap sitesi olduğunu unutmayın, bu nedenle bir soru ve cevap daha sonra başka bir kişi için potansiyel olarak kullanılıyorsa değerli olabilir.
Bryce

Evet, umarım başkaları bu cevabı faydalı bulabilir, bu yüzden cevap vermedim.
Stephen Ostermiller

3

Hayır. Dışarıdan yapabileceklerinizle sınırlısınız ve açıkçası bu kadar da değil.

Enerji verimliliği bu gibi durumlarda sadece hafifçe azalır, çünkü bölmeler arasındaki bölmeye giren ve çıkan hava akışı minimumdur, ancak estetik problem daha da kötüleşir.

Muhtemelen yeni bir pencerenin yaklaşık yarısına mal olabilecek ve küçük bir donanım takasının yanı sıra marangozluk çalışması gerektirmeyen kanatları değiştirebilirsiniz.


Bunlar açılmayan sabit pencereler, bu yüzden bunlar için bir kanattan daha fazlasına ihtiyacım olacağını düşünüyorum.
Stephen Ostermiller

1
Sabit bir kanadı çıkarmanın ne kadar kolay olduğuna şaşırabilirsiniz. MFR ile iletişime geçin.
isherwood

Bölmeler arasında yerinde temizleme seçenekleri olduğundan bu yanlıştır.
Bryce

Dedikleri gibi her şey mümkün. Pratik mi yoksa uygun maliyetli mi olduğu başka bir sorudur. :)
isherwood

Evet, ama dedin ki "Hayır. Dışarıdan yapabileceklerinle sınırlısın, ve tabii ki bu fazla değil." Daha iyi bir cevap "Dedikleri gibi her şey mümkündür. Bunun pratik ya da uygun maliyetli olması başka bir sorudur" olabilir.
Bryce

2

Vinil çerçeve pencerelerinde de aynı sorunu yaşadım. Pencereyi değiştirmek dışında yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Vinil pencerelerle, genellikle tüm kanadı kolayca değiştirebilirsiniz. Orijinal kurulumu yapan üreticiye veya yükleniciye başvurun. Çoğu üretici, belirli bir kaç yıl boyunca buğulanmaya karşı bir garanti sunmaktadır, bu yüzden bunu da kontrol ettiğinizden emin olun.

Aslında camlarımı bir cam dükkanına götürdüm. Camı çıkardılar ve orijinal vinil kanattaki yeni bir çift camla değiştirdiler. Bu, tamamen yeni bir kanat satın almaktan veya modelin durdurulması durumunda daha ucuz olabilir.


1

standart bir matkap için camda delikleri doğru uçla delebilirsiniz. pencerenizin üst kısmında 1/4 inçlik bir delik açın. alttan dışarıya çapraz olarak ikinci bir delik açın. alt deliğe bir tüp takın, böylece pencerenin içeriğini bir kovaya akıtın. şimdi tehlikeli % 1 veya daha az hidroflorik asit alın Pencereyi doldurun ve 1 saat bekletin.Hidroflorik asidi boşaltın ve nötralize edin.Sıcaklık en az 60 ° F olana kadar bekleyin. iç yüzeylerde damla kalmaz.


2
Tehlikeli hakkında şaka yapmıyorsunuz: ehs.columbia.edu/hfPolicy.html : "HF ile çalışmak için en güvenli yer düzgün çalışan bir kimyasal davlumbazdır .... Hidroflorik asit son derece tehlikeli bir malzemedir. Laboratuar personeli arkadaş sistemi ve HİÇBİR kişinin yalnız çalışmasına izin verilmez. "
Stephen Ostermiller

1
Bu cevap ortalama bir ev sahibi için oldukça tehlikeli görünüyor.
Tester101

1
... bu sadece pencereyi değiştirmekten daha iyi (daha ucuz, daha etkili, bir hazmat tepkisini uyarma olasılığı daha düşük) olacak mı?
Daniel Griscom

Alışmayacak, ama soruyu sorulduğu gibi cevaplıyor. Ya Mad Max, ya gidiyorsun, Oh, anlıyorum. Boşver. - Merhaba, pencere adamları?
Mazura

2
HF iki nedenden ötürü <insert expletive> aptaldır. İlk ve tamamen yeterli olan, kötü ve aşırı derecede tehlikeli olmasıdır. İkincisi, camı aşındırıyor ve camı aşındırmaya gerek yok - eğer "pencerenin içinde tortular" varsa, bazı mükemmel sıradan temizleme solüsyonları (sirke, windex, vb.) Bunları kaldıracaktır. Son olarak, deliklerin kapatılması, arızalı contaları düzeltmek için hiçbir şey yapılmadığından sorunun tekrarlanmasını sağlayacaktır. Bölmeler temperlenmezse, dış bölmede üst ve altta iki delik delmeyi ve deliklerin üzerine tutkal süzgecini deneyebilirsiniz.
Ecnerwal
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.