«bootloader-lock» etiketlenmiş sorular

2
Önyükleyicinin kilidini açmak neden telefonu siliyor?
Bootloader kilidini açmanın Android telefonumu sileceğini ancak nedenini aradığınızı biliyorum. Tasarımdan geliyor gibi görünüyor, ama bu tasarımın nedeni nedir? Bazı güvenlik endişeleri, bazı belirsiz teknik sebepler veya sadece lulz için mi? Burada çiğnemek için sağlam bir şey arıyorum, çünkü "işte böyle".

1
Kilidi açılmış bir önyükleyiciye sahip olmanın güvenlik anlamı nedir?
fastboot oem unlockÖzel bir ürün yazılımı yüklemek için fastboot komutu kullanılarak Nexus aygıtlarının kilidi açılabilir . Güvenlik nedeniyle, bu komut çalıştırıldığında telefon silinir. Bununla birlikte, bu yapıldıktan sonra çoğu insan bagaj yükleyiciyi açık bırakır. Bagaj yükleyicinin kilidini açmayı destekleyen cihazlar: SonyEricsson (şimdi Sony), Sony, daha yeni HTC cihazları, ?? Kilitlenmemiş …

4
“Fastboot oem lock” ne yapar?
Bu komutu çalıştırmadan birkaç ay boyunca telefonumu birkaç ürün yazılımı, ROM ve OTA ile yükledim. Bu ne işe yarıyor? Bildiğim şey, "fastboot oem unlock" onay ekranını görüntülemem ve cihaz verilerimi silmem için beni zorlaması ve "fastboot oem unlock" in firmware'i telefonumda yanıp sönmenin ilk adımı. Telefonumu yeniden kilitlemem iyi midir?

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.